Світла пам’ять!!!

0

Колектив Інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук з глибоким сумом повідомляє про передчасну смерть доцента Драпака Івана Теодоровича. На 88-му році життя відійшов у вічність відомий вчений та талановитий педагог.

Народився 17 березня 1932 року у містечку Озеряни Борщівського району на Тернопільщині в селянській сім’ї. Його дитинство припало на важкі часи. У 1951 році поступив у Чернівецький медінститут. Проте фізика була його визначальним орієнтиром і він перевівся на фізичний факультет Чернівецького державного університету. Після закінчення університету усе його життя було пов’язане із викладацькою та науковою діяльністю. З 1958 року працював на посаді доцента кафедри експериментальної фізики, а згодом кафедри оптоелектроніки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 1966 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук. Проводив активну науково-дослідну роботу, є автором одних з перших досліджень по електролюмінесценції оксиду цинку та гетеропереходів оксид цинку-оксид міді у співпраці з відомим вченим, доктором фізико математичних наук, професором Ігорем Костянтиновичем Верещагіним. На його наукові дослідження є посилання у відомих  книгах і підручниках, зокрема B.L. Sharma, R.K. Purohit Semiconductor heterojunctions (Напівпровідникові гетеропереходи), Rita Vij Handbook of electroluminescent materials (Керівництво по електролюмінесцентним матеріалам). Його вагома учбово-виховна робота надала високої професійності його студентам, зокрема Олександр Зінченко, Михайло Папієв, Олександр Фищук, Василь Годованюк.

За життя проявив себе як активна, волелюбна, доброзичлива і високопрофесійна людина, а також турботливий батько, дідусь і відданий товариш.