Alma Mater у десятці найпопулярніших вишів для ІТ-галузі!

Приємно бачити Alma Mater у десятці найпопулярніших вишів для ІТ-галузі! Слід зауважити, що в десятці лише 2 ЗВО не з Києва, Харкова чи Львова. І це Сумський державний університет та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Ми взагалі з’явилися в цьому рейтингу лише пару років тому, і сьогодні потрапити в десятку – це успіх.Він сідчить про те, що в Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича багато уваги приділяється ІТ-спеціальностям. Їх у Відділ комп’ютерних технологій три: 121 – Інженерія програмного забезпечення; 122 – Комп’ютерні науки та 123 – Комп’ютерна інженерія. Випускаючими кафедрами є, відповідно: кафедра програмного забезпечення комп’ютерних систем; кафедра математичних проблем управління і кібернетики та кафедра комп’ютерних наук; кафедра комп’ютерних систем та мереж.

Популярність цих спеціальностей серед вступників рік від року зростає, і сьогодні у Відділі комп’ютерних технологій навчається майже половина усіх цьогорічних вступників Інституту. Звісно, ця популярність зумовлена, в першу чергу, стрімким зростанням галузі інформаційних технологій в Україні, але далеко не останню роль відіграють й високий рівень викладання викладачів, їх участь у реальних проєктах, а також тісна взаємодія кафедр відділу з підприємствами м.Чернівці та області. Це, зокрема, й компанія SoftServe, де працюють наші численні випускники та студенти старших курсів; й AMC Bridge, компанія з розробки інженерного софта, й Yukon/Desyde та інші, які серйозно допомагають навчальному процесу як на теоретичному, так і практичному рівнях. Ми говоримо, відповідно, що хорошу  роботу не може знайти лиш той наш випускник, хто цього не хоче.

Не останню роль в цьому грають також активні зв’язки із зарубіжними компаніями та навчальними закладами. Так, багато наших випускників працюють в компанії Oculus Technologies з  Об’єднаних Арабських Еміратів, причому, як віддалено, в Чернівцях, так і в ОАЕ, Саудівській Аравії. Для магістрів ІТ-спеціальностей започатковано спільну з Братиславською Вищою школою економіки та менеджменту у громадському управлінні (Словаччина) освітньо-професійну програму, згідно з якою магістри отримують два дипломи: український (Чернівецького національного університету) державного зразка та словацький – зразка Євросоюзу. Звісно, з таким дипломом шлях випускникам цієї програми до Європейської спілки відкрито.

Колектив Відділу комп’ютерних технологій Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук пишається своїми випускниками, які досягли певних фахових вершин і не забувають ЧНУ як університет, який дає їм путівку до професійного зростання та достойного життя.

А майбутніх абітурієнтів, які хочуть пов’язати своє життя з інформаційними технологіями, радо запрошуємо до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича як одного з провідних ЗВО для ІТ-галузі!

Посилання на рейтинг DOU: