Наукові напрямки на сьогодні
- Розроблення нових та вдосконалення відомих фізичних і хімічних технологічних методів отримання нанокристалів напівпровідників AIIBVI, AIIIBVI, AIVBVI.
- Оптична та магнітооптична спектроскопія нанокристалів бінарних напівпровідників у різних груп і моніторинг процесу впровадження в наночастинки магнітної домішки.
Наукові напрямки на п’ятирічну перспективу
- Технологія напівпровідникових кристалів, наноструктур і створення на їх основі оптичних, фотоприймальних приладів та пристроїв інфрачервоної техніки, β-, Х-, γ-, нейтронного випромінювання, фотоелектронних перетворювачів сонячної енергії, сенсорної техніки екологічного моніторингу в навколишньому середовищі та у видобувних шахтах.
- Розроблення фізичних технологічних методів вирощування напівпровідникових тонких плівок та низьковимірних квантових структур типу окремих квантових ям, багатошарових 2D-структур (надгратки) та 0D-структур (квантових точок).
- Розроблення хімічних технологічних методик вирощування напівпровідникових нанокристалів та наночастинок, диспергованих у різні діелектричні матриці.
- Розроблення технології вирощування об’ємних кристалів, тонких шарів та низьковимірних структур на основі напівмагнітних напівпровідників типу А2В6:Ме та АII1-хМехВVI (де Ме – 3d-перехідні або 4f-рідкісноземельні елементи.
- Структурні й морфологічні дослідження вирощених об’ємних напівпровідникових кристалів, тонких плівок і наноструктур.
- Дослідження кінетичних, магнітних, фотоелектричних, оптичних та магнітооптичних властивостей одержаних кристалів, плівок, наноструктур.
- Розроблення нових принципів маніпулювання електронними спінами в об’ємних кристалах та наноструктурах на основі напівмагнітних напівпровідників.
- Створення лабораторних макетів оптоелектронних і спінтронних пристроїв типу електронно-оптичних, інтегрально-оптичних сенсорів, волоконно-оптичних магнітних сенсорів, біосенсорів, спінових фільтрів, магнітопольових транзисторів.