Наші випускники

Я – вчитель фізики та астрономії в Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №38, проте, ще зовсім недавно звалась студенткою кафедри інформаційних систем та комп’ютерної фізики ЧНУ. Часто згадую роки, проведені в Навчально-науковому інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук, які були сповнені веселими пригодами, новими знайомствами та цікавими заняттями. Протягом всього навчання ми з одногрупниками мали змогу відчути себе не лише студентами, а й справжніми дослідниками та, навіть, науковцями! Багато студентів каже, що навчання – це нудно… Але не на нашій кафедрі! Спогади про цікаві лекції і неочікувано веселі та незвичні семінари досі викликають посмішку, а пригадуючи практичні та лабораторні заняття хочеться знову повернутись в той час, підготовка до участі в наукових конференціях та робота над публікаціями запам’яталась, здається, на усе життя, а спогади про наукові пікніки, тематичні вечори, дні науки та тематичні квести заслуговують окремої «комірки» в пам’яті!

Окремої згадки заслуговує і викладацький колектив кафедри – високваліфіковані, сучасні, креативні та розуміючі викладачі уміють поєднувати «суху» теорію та «веселу» практику, зацікавити студентів та перетворити навчання на справжню пригоду.

Зараз, працюючи за спеціальністю, приємно озиратися назад та розуміти, що студентські роки стали не лише часом пригод та юності, а й роками саморозвитку та становлення особистості, яка знайшла своє покликання.

Галина Добрянська,
випускниця 2022 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2022-02-03_16-41-25-554-768x1024.jpgПишаюся, що цьогоріч я – випускниця Інституту  фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Про своє студентство згадую тільки з посмішкою й позитивними емоціями. Адже тут я відкрила незвідане, те, про що раніше доводилось тільки мріяти. Упродовж навчання мене супроводжували чудові друзі й знайомі. Повсякчас відчувала високопрофесійну підтримку досвідченених викладачів. Вони досконало знають свій предмет, з любов’ю і розумінням передають знання студентам, прививаючи найголовніше – любов до улюбленої професії. Але разом із тим – це чуйні, щирі люди, з якими приємно й легко спілкуватися,  працювати.

Здобутий досвід мені знадобився. Працюючи в опорному закладі «Карапчівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» учителем фізики, передаю вихованцям знання й бажання поглиблювати свої вміння і навички.

Шановні випускники шкіл! Без вагань вступайте до Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича і створіть власну історію студентського життя.

Марія Москаль,
випускниця 2022 р.


Привіт! Я – випускниця кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної фізики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Про навчання в університеті можу сказати, що це були дуже класні роки, які я згадую тільки з посмішкою. Навчання було цікавим та насиченим, викладачі – висококваліфіковані спеціалісти, які знають і люблять свою справу. Багато різних та цікавих предметів для вивчення, пізнавальні лекції, практичні та лабораторні заняття. Під час навчання проводилися різні заходи: посвяти першокурсників, квести, ярмарки, святкування дня вишиванки та інших свят. Студентам пропонували проходити закордонну практику на період літніх канікул, відбувався обмін студентами, кафедра надавала можливість розвиватися та отримати незабутній досвід. Завдяки навчанню, познайомилася з багатьма класними та неординарними людьми, які ділилися своїми знаннями та навичками, допомагали та підтримували.

Знання та вміння, які я отримала під час навчання, використовую на практиці, працюю вчителем інформатики в Чернівецькому ліцеї №9.

Доник Ганна, вчитель інформатики в Чернівецькому ліцеї №9,
випускниця 2022 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2022-02-03_12-47-03-824-819x1024.jpgКолись, багато років тому, у мене було питання: куди піти вчитися. Мій дідусь в дитинстві розповідав мені про фізику, тому я був дуже добре ознайомлений з досягненнями цієї науки і вирішив вступати у Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича на відповідну спеціальність. Я бачив великі перспективи в цьому, адже саме за фізикою – майбутнє. Із задоволенням згадую роки навчання: хороші викладачі, що вимогливо і водночас доброзичливо ставляться до студентів, кожен міг отримати гідний рівень знань, якщо сам хотів цього. Це були прекрасні роки, а ще вони наповнювалися чудовим дозвіллям, бо студентський сенат та викладачі з перших днів запрошують студентів до культурного життя університету. Танцювальні колективи, хорові, спортивні секції і, звичайно, КВН! Куди ж без нього! Я зараз працюю не у сфері фізичної науки, але дуже хочу щиро подякувати викладачам нашого університету за атмосферу, в якій я знаходився п’ять років, за той фундамент, який вони в мені заклали, за знання і можливості, які відкрилися для мене, коли я отримав диплом і пішов у самостійне життя!

Ростислав Пелехатий,
випусник 2020 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2022-02-03_12-47-27-357-1000x1024.jpgНавчання на кафедрі пройшло дуже добре, мене багато чому навчили, як в плані фізики, так і в плані роботи з людьми та комунікації. Зараз я правда працюю на роботі, не пов6язаній з моєю професією. Працюю в рекламній фірмі, займаємося виготовленням реклами. Але і тут знадобилися навички комунікації з клієнтами, робота з електрикою (оскільки я займаюсь і підключенням вивісок, і розводкою діодних модулів у вивісках, тому навички з електрики при роботі з напругою мені теж знадобилися). Дякую кафедрі за мої знання, що я здобув на ній, досить вагомо ці знання розширили міг кругозір і сприйняння світу!

Оленксандр Лисюк,
випусник 2020 р.


Привіт, всім! Вже майже 4 роки, як я ношу горде звання «Вчитель фізики», але ще кілька років тому була студенткою ЧНУ фізичного факультету, кафедри фізики твердого тіла.
Під час студентства хтось знаходив своє вірне кохання, хтось – справжніх друзів, але всі знаходили покликання за фахом та мудрих наставників. Тут я отримала дуже велику підтримку від працівників кафедри (напевно кожен студент фтт-шник звертався до Ірини Радівної і не тільки до неї), кураторів (нашій групі поталанило, бо з першого по шостий курс кураторів було кілька:Ткач Оксана Олександрівна, Новіков Сергій Миколайович, Раранський Микола Дмитрович) та наукового керівника (дорога Олійнич–Лисюк Алла Василівна ). С туденство дає багато переваг у житті про, які всі говорять (розпочинаючи з оплати за проїзд з студентським квитком і закінчуючи стипендією дня «державників»). Правду кажуть,що студентські роки – це найкращі роки життя, бо цей час ви ніколи не забудете, адже були між однодумців та близьких по духу людей.
Щиро дякую всій кафедрі Фізики Твердого Тіла за те, що ви Є! Завжди ваша Северен Мирослава Іванівна, вчитель фізики Мамаївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Мирослава Северен,
випусниця 2018 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Грень.pngМене звуть Ірина. Я закінчила кафедру ФТТ (тепер ІТКФ) ще у 2015 році. Успішно закінчивши навчання з титулом магістра фізики мені не хотілось припиняти свій шлях в академічній сфері, тому вступила до аспірантури на спеціальність нанотехнології на факультеті природничих наук в університеті Яна Евангеліста Пуркіне. Університет знаходиться в невеликому містечку з назвою Усті над Лабем, недалеко від Праги. Напрямок мені не дуже сподобався, і я вирішила вступити знову на кафедру інженерна технологія на факультелі машинобудування. Відразу включилася в роботу, отримала дуже багато знань від колег, які навчили мене працювати з раніше невідомими матеріалами та обладнанням. В основному факультет займається алюмінієвими сплавами, але, крім цього, за останні кілька років розвивається в галузі нанокомпозитів, охорони сталі, обробки матеріалів. Також факультет відкрив нову спеціальність у галузі енергетики. Особисто за себе можу сказати що зараз я на 5 році навчанні в аспірантурі, крім того вже працюю як академічний співробітник на факультеті, взяла участь у багатьох міжнародних конференціях в таких країнах як Польща, Словаччина, Латвія, Німеччина тощо. Напряму співпрацюю з фірмою Олімпус. Що стосується наукової сфери, то за 5 років навчання і наукової роботи є авторкою та співавторкою приблизно 25 наукових статей (18 з них на міжнародному рівні). За себе можу сказати, що було багато важких моментів – мова, непорозуміння тощо, але головне не бояться йти до своєї мети.

Ірина Грень,
випусниця 2015 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20191225_124728-473x1024.jpgМоє навчання на кафедрі фізики твердого тіла (тепер кафедра інформаційних технологій та комп’ютерної фізики) проходило цікаво, весело та пізнавально.

Особливо цікавими були практичні заняття: різноманітні лабораторні роботи знайомили нас з дивовижним світом законів фізики. Найважливіше, що тут мене навчили вчитись: аналізувати інформацію, формулювати думки, коректно і лаконічно передавати отриманий досвід, а також спілкуватися з іншими людьми.

На нашій кафедрі викладачі завжди відносяться до студентів з розумінням, йдуть їм на зустріч, знаходять індивідуальний підхід. Атмосфера на кафедрі позитивна і доброзичлива.

Отриманий досвід та знання допомогли мені в подальшому отримати ступінь кандидата фізико-математичних наук (щоправда зі спеціальності «Теоретична фізика»).

На даний час, після нетривалої педагогічної роботи, моє життя вже не пов’язане з отриманою спеціальністю, проте я вдячна викладачам кафедри за формування моєї особистості та творчих здібностей.

Юліана Гринишин, статистик «СЕ Борднетце-Україна»,
випускниця 2013 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу фото-для-відгуку-1024x626.jpgМоє навчання на кафедрі інформаційних технологій та комп’ютерної фізики Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук проходило весело та цікаво (в роки мого навчання назва звучала інакше: кафедра фізики твердого тіла фізичного факультету). Викладання предметів – на високому рівні, у кожного з викладачів свій підхід та власне бачення предмета. На кафедрі завжди раді бачити студентів і найголовніше – з розумінням ставляться до них. Високий рівень викладання і професійне відношення викладачів до своєї справи забезпечили мені ґрунтовні знання.

Крім навчальної на кафедрі проводиться і наукова робота, і я мав можливість внести свій вклад у розвиток фізики, навчаючись в аспірантурі і досліджуючи ауксетичні властивості монокристалів. Завдяки наставництву, підтримці та всебічній допомозі наукового керівника Раранського Миколи Дмитровича я вдало захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, за що щиро вдячний йому та всім викладачам кафедри.

Зараз я працюю вчителем фізики та математики у Брусницькому ЗЗСО І-ІІІ ст., тобто згідно отриманого диплому :). Рекомендую кафедру інформаційних технологій та комп’ютерної фізики для здобуття вищої освіти і майбутньої професії!

Гунько М.М., вчитель фізики та математики у Брусницькому ЗЗСО І-ІІІ ст.
випускник 2012 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2022-02-02_10-24-04-878-1024x576.jpgВсім привіт! Мене звати Микола, і я фтт-шник! А точніше – випускник кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної фізики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. І я дуже пишаюся цим! Тут ви зустрінете висококласних фахівців своєї справи, які, без сумніву, поділяться своїми знаннями із вами. Тут ви зустрінете справжніх друзів (і не тільки одногрупників, а й однокурсників та одноінститутників))))) з якими проведете ці чудові 5 років водночас складного, але й незабутнього життя. Після закінчення магістратури, я вступив до аспірантури під керівництво справжнього майстра своєї справи професора Раранського Миколи Дмитровича, де ще 3 роки займався науковою роботою та захистив дисертацію.

Чи допомогло мені в подальшому житті навчання на кафедрі ІТКФ? Безперечно! На даний час я працюю технічним директором одного із телеканалів м. Чернівці, де використовую знання та навички, здобуті за роки навчання в університеті.

Микола Мельник, технічний директор телеканалу ТВА
випускник 2010 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Давидок.jpeg
З юзерами на PETRA ІІІ

Я випускник кафедри Фізики Твердого Тіла (теперішня назва – кафедра інформаційних технологій та комп’ютерної фізики). Після отримання диплому магістра, завдяки міжнародним зв’язкам кафедри, я отримав можливість навчання в аспірантурі у Німеччині (Університет міста Зіген). Звичайно було непросто адаптуватися до нового оточення, країни, мови. Рятували успіхи у наукової праці, де дуже допомогли  знання здобутті під час навчання, допомогли мені у роботі та здобутті докторського ступеня. Мої успіхи були поміченні партнерами з Франції та мені запропонували роботу в Інституті вивчення матеріалів з міста Марсель. Хто відмовиться пожити на Середземному морі? Це був чудовий досвід, але я вирішив повернутися до Німеччини. Весь цей час моя робота була тісно пов’язана з синхротронами та різними типами експериментів. Мені довелося проводити досліди на  DELTA (Дортмунд, Німеччина), ESRF (Гренобль, Франція), PETRA ІІІ (Гамбург, Німеччина),  SOLEIL (Париж, Фрація), SPring-8 (Кіото, Японія), Elettra (Трієст, Італія). На разі я живу в Гамбурзі працюю на синхротроні beamline scientist на P03, проводжу величезну кількість дослідів у різних галузях матеріалознавства, регулярно публікуюсь. А все починалось колись в Чернівцях на перехресті вулиць Сторожинецької та Дубинської…

Антон Давидок,
випускник 2007 р.


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Барчук2-1024x768.jpgПісля закінчення ЗОШ №33 м. Чернівці вирішив поступити на Фізичний факультет ЧНУ. Зупинив свій вибір на кафедрі Фізики твердого тіла, куди й подав документи на навчання за спеціалізацією “Комп’ютерні технології в фізиці”. Здобути степінь бакалавра, а пізніше магістра не було простою задачею. Для успішного навчання на кафедрі ФТТ було витрачено багато часу й зусиль в опануванні загальної фізики, інформатики, математики, спеціальності та наук загального профілю. Окрім того, на 3 на 4 курсах відвідував заняття на Кафедрі військової підготовки, де здобув звання офіцера ЗСУ.

Магістерську роботу писав під керівництвом проф. Раранського на тему теорії динамічної дифракції для сферичних на планарних хвиль. Саме тоді проф. Фодчук запропонував студентам нашої групи спробувати свої сили, вибравши для подальшого кар’єрного розвитку найкращі університети в Чехії на Німеччині. Недовго вагаючись, я погодився спочатку відвідати Карловий університет в Празі, познайомитися с майбутнім керівником докторської дисертації, а потім з допомогою Міжнародного відділу ЧНУ подати документи на отримання Державної стипендії Чеської Республіки для іноземних студентів. Врешті решт мене зарахували на навчання в докторантурі.

В подальшому, завдяки титанічній праці та підґрунтю, здобутому в ЧНУ, я захистив свою дисертацію в Карловому університеті, двічі попрацював в якості постдока в університетах Чехії та Німеччини, поки не змінив дослідницьку працю на кар’єру в промисловості. Зараз я живу в м. Дрездені й працюю інженером у всесвітньо відомій хімічній компанії “Істман”, щоденно маючи справу з найсучаснішими розробками, що пришвидшують рух людства до високотехнологічного майбутнього.

При цьому не варто забувати, що перший крок к моїм професійним здобуткам був зроблений на кафедрі ФТТ, і саме завдяки якісній роботі викладачів та лаборантів, було закладено підґрунтя, що дозволило мені спершу стати докторантом Карлового університету, а пізніше захиститися й крокувати далі на професійному шляху.

Михайло Барчук,
випускник 2007 р.


Я випускниця 2005 року кафедри фізики твердого твердого тіла – Сафрюк-Романенко Надія. Найкращі одногрупники, цікаві лекції, «лаби» і життя в гуртожитку перетворили студентське життя в калейдоскоп приємних спогадів. Під час сходження нашої групи на г.Петрос, наші хлопці видряпали на камені напис ФТТ-2004, так що ФТТ завжди на висоті;) З теплом згадую всі 5 років навчання на фізичному факультеті, а саме на нашій кафедрі, де панувала достатньо строга, але водночас тепла атмосфера, а знання отримані тут стали чудовою базою для продовження наукових пошуків у сфері фізики твердого тіла. Після отримання диплому магістра ще три (незабутні!!!) роки була занурена в студентське життя факультету, а потім вступила до аспірантури в інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова (м. Київ), де в 2012 році захистила кандидатську дисертацію і по цей час працюю на посаді старшого наукового співробітника в цьому ж інституті. Оскільки я займаюся діагностикою напівпровідникових сполук за допомогою Х-променевих методів, то можу сказати що на всі 100% використовую в повсякденному робочому житті знання, отримані на кафедрі. А також, завжди коли буваю в Чернівцях, з великою радістю заходжу на рідну Дубінську і на рідну кафедру. Бажаю, щоб кафедра розвивалась, росла і надавала крила новим птахам – Великим і Щасливим людям, а викладацький склад гордився своїми випускниками!!!

Надія Сафрюк-Романенко,
випускниця 2005 р.