Новини та офіційна інформація

Контактна інформація

Поштова адреса:
58012, Україна, м. Чернівці, вул. Коцюбинського 2, кафедра фізики напівпровідників і наноструктур

Телефони:
+38 (037) 258-47-55
+38 (037) 224-25-14

E_mail: v.strebezhev@chnu.edu.ua

Розташування:
ЧНУ, корпус 2а (вул. Університетська 19)
ЧНУ, корпус 9, блок Б, 1-й поверх (вул. Сторожинецька 101)

Кафедра фізики напівпровідників і наноструктур готує бакалаврів та  магістрів за спеціальністю “Мікро- та наносистемна техніка” .
Кафедра фізики напівпровідників і наноструктур надає можливість стати висококваліфікованим спеціалістом в найбільш перспективних областях науки і техніки. Отримані знання можуть бути застосовані при розробці, виробництві і експлуатації інтелектуальних напівпровідникових приладів і інтегральних мікросхем, перетворювачів сонячної енергії, різноманітних напівпровідникових пристроїв, які застосовується у повсякденному житті від автомобілів і мобільного зв’язку до систем контролю технологічними процесами у виробництві.
Вичаючи такі дисципліни як квантова механіка, фізика твердого тіла, мікро- і наноелектроніка, оптоелектроніка студенти отримують знання фізичних закономірностей і процесів в твердих тілах, які є основою створення мікроелектронних приладів. Випускники кафедри отримують також фундаментальну підготовку з основ радіотехніки, аналогової і цифрової схемотехніки, проектування інтегральних мікросхем, програмування і застосування комп’ютерних систем. Потреба в дипломованих спеціалістах, які володіють знаннями з розробки, виробництва і експлуатації напівпровідникових приладів, програмованих інтегральних мікросхем та пристроїв на їх основі постійно зростає.
Високий професійний рівень викладачів і співробітників кафедри підтверджує той факт, що їх наукова діяльність добре відома за межами України.

Новини

1 вересня після напруженого вступного періоду,  кафедра поповнилась 11 студентами, які будуть навчатись за новою сучасною спеціальністю  153-«Мікро та наносистемна техніка».

В вересні 2017 року з метою ознайомлення з майбутньою виробничою діяльністю для студентів старших курсів кафедри була проведення екскурсія на ділянки виробництва ЦКБ «РИТМ» . Під час якої студенти ознайомилися з виробництвом сучасної електронної техніки, зустрілись з керівництво  під час якої дізнались багато цікавої інформації про вимоги до сучасних фахівців в галузі  мікро та наносистемної техніки.  Частина магістрів 6 курсу влаштовані на роботу в ЦКБ «РИТМ» з одночасним продовженням навчання.

В жовтні цього року студенти кафедри зустрілись з представниками міжнародної виробничої компанії FLEX (м. Мукачево) під час якої дізнались про програму стажування студентів в даній компанії для набуття необхідних навиків для подальшої фахової діяльності.

26 жовтня студенти 132 групи,спеціальність “Мікро- та наносистемна техніка” , стали справжніми студентами після урочистої посвяти першокурсників інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук в Мармуровій залі  головного корпусу ЧНУ.

 

Престижна робота за спеціальністю

Ми студенти 4 курсу кафедри фізики напівпровідників і наноструктур ЧНУ. Наша кафедра підтримує взаємодію і співпрацю з відомою американською фірмою«Flex», одне з  підприємств якої розташоване у місті Мукачево. Це фірма з виробництва найсучаснішої мікроелектронної техніки, вона володіє передовими технологіями і обладнанням для виробництва, які відповідають нашій спеціальності в університеті – мікро-та наносистемна техніка.

За 4 роки навчання ми пережили багато студентських моментів у нашому житті. Та якби не хотілося, а студентом все життя не будеш і необхідно шукати постійну роботу по спеціальності. У наш  час молоді не так легко знайти хорошу роботу з перспективами на майбутнє. Та бувають і винятки, як це сталося із нами.

Коли наприкінці минулого року до нас на кафедру завітали  представники від компанії «Flex» ми побачили в цьому можливість  майбутнього працевлаштування. На початку цього року ми вирішили  погодитися на пропозицію компанії і взяти участь у стажуванні. Останнім фактором у прийнятті цього рішення було поєднання навчання зі стажуванням і переведенням нас на індивідуальну форму навчання, що було підтримано нашею кафедрою. Завдяки кафедрі фізики напівпровідників і наноструктур, яка надала нам відповідний рівень знань, ми змогли пройти вступний конкурс і безперешкодно влитись у робочий процес на підприємстві компанії «Flex». Саме наша спеціальність, мікро- та наносистемна техніка, стала як ніколи доречною на  виробництві такого напрямку. Глибокі знання в електроніці, розуміння процесів загального виробництва, дозволили нам добре себе зарекомендувати, отримувати достойну зарплату, та опанувати нові технології, одночасно  із завершенням учбового процесу в університеті та підготовкою до захисту дипломів.

Студенти кафедри: Бондаренко Денис, Данігевич Олександр, Шелест Тарас.