Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

 • Представлення книги «Новий цифровий світ».
 • 19-го листопада на базі інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук директором видавництва «Літопис», Михайлом Комарницьким, була представлена книга, голови ради директорів компанії Google Еріка Шмідта та керівника наукового центру Google Ideas Джареда Коена, «Новий цифровий світ».

 • Вічна пам'ять!
 • 4 листопада 2015 року на 70-му році пішов з життя
  професор кафедри фізики напівпровідників і наноструктур, доктор фізико-математичних наук
  Ткачук Петро Миколайович

  У ці надзвичайно тяжкі для рідних і близьких покійного дні колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук щиро поділяє почуття глибокого суму
  та невимовної втрати.

  Царство йому небесне, нехай земля буде пухом,
  а добра пам'ять вічна.

 • Посвята першокурсників ІФТКН
 • 29 жовтня 2015 року  у святковій залі палацу «Академічний» відбулися урочистості, присвячені посвяті першокурсників в студенти інституту фізико- технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В цей святковий день щирі та теплі вітання подарували першокурсникам, батькам та гостям свята директор інституту, академік академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії імені Галілео Галілея, доктор фізико-математичних наук, професор Ангельський Олег В'ячеславович, завідувач кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи, професор Ушенко О.Г., заступник директора інституту з міжнародних зв’язків, координатор з навчально-виховної роботи, доцент Зенкова К.Ю.завідувачі кожного з чотирьох відділів інституту.

 • Зустріч з представником університету міста Оулу (Фінляндія), професором Ігорем Меглінським.
 • В період з 26 по 28 жовтня 2015 року в рамках міжнародного співробітництва в інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету відбулась зустріч між представником університету міста Оулу (Фінляндія)професором Ігорем Меглінським та представниками нашого університету.

 • Посвята першокурсників відділу інфокомунікацій та інженерії
 • Посвята - це незабутня подія, яка мала місце в житті кожного із нас. Адже, згідно з головним студентським правилом - ви не можете називати себе студентом, якщо не пройшли посвяту. Саме тому кожного року на початку семестру, студенти четвертого курсу влаштовують урочисте дійство, присвячене спеціально для першокурсників. Щороку старші студенти вигадують щось нове, щоб захід був максимально захоплюючим. Так, 26 жовтня "свіжоприбулим" інженерам довелося на один день перевтілитись в індіанців. Свій день новачки розпочали зі змагання. Щоб виконати завдання квесту, учасникам довелось відвідати контрольні точки, які були розміщені в різних частинах міста. Як тільки остання команда виконала всі завдання, студенти перейшли до основної частини дійства, яке відбулося в Палаці Текстильників.

 • Фоторепортаж 12-ї Міжнародної наукової конференції “Correlation Optics 2015”
 • Фоторепортаж конференції “Correlation Optics 2015”

   

   

     

    

   

 • Міжнародна наукова конференція “Correlation optics 2015”. Перші відгуки та результати.
 •    Головна 14-18 вересня 2015 року в Чернівецькому національному університеті, на базі інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, відбулася 12 Міжнародна наукова конференція “Correlation Optics 2015”. Конференція була організована під егідою найбільш авторитетних у науковому світі міжнародних організацій – Міжнародне товариство інженерів-оптиків (SРІЕ) із штаб-квартирою в США, Міжнародна комісія з оптики (ІСО)Американське оптичне товариство (OSA)Європейське оптичне товариство (Е0S).

 • 11 вересня 2015 р., о 1430 в ауд. 310 (корпус 9Б) відбудеться науковий семінар Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук
 • 11 вересня 2015 р., о 1430 в ауд. 310 (корпус 9Б) відбудеться науковий семінар Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук

 • Вічна пам'ять!
 •  

  19 липня 2015 року на 83-му році пішов з життя відомий учений-фізик, професор, академік АН ВШ України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій в галузі науки і техніки УРСР та СРСР, багаторічний завідувач кафедри напівпровідникової мікроелектроніки ЧНУ

  Раренко Іларій Михайлович

   

  Народився 11 липня 1933 р. Після закінчення з відзнакою кафедри теоретичної фізики фізико-математичного факультету Чернівецького університету в 1957 р. працював учителем фізики. З 1959 р. – старший лаборант, старший науковий співробітник, асистент, доцент, з 1971 року понад 30 років керував кафедрою напівпровідникової мікроелектроніки в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. З 2004 р. – професор кафедри фізики напівпровідників і наноструктур. В 1966 р. захистив кандидатську, а в 1986 р. – докторську дисертації. В 1970 р. присвоєно вчене звання доцента, в 1988 р. – професора.

  Особливістю діяльності І.М.Раренко був далекоглядний підхід як щодо підготовки фахівців, так і до науково-дослідних розробок. Його діяльність – комплексна, де успішно поєднувалися наукові, фундаментальні, теоретичні та експериментальні дослідження з впровадженням результатів у промисловість. Середній обсяг науково-технічних розробок керованої ним кафедри для багатьох заводів і науково-дослідних інститутів України та колишнього СРСР в 70-90 роки сягав 1,5-2,0 млн. крб. На заводах країни здійснено 8 великомасштабних серійних впроваджень.

  Довгі роки Раренко І.М. працював над створенням принципово нової високо радіаційно стійкої активної електроніки для силового керування механізмами та роботами в атомно-ядерній енергетиці; фотоелектронних перетворювачів сонячної енергії з підвищеним коефіцієнтом корисної дії за рахунок нового фізичного ефекту, відкритого на кафедрі; цілого ряду приладів нової сенсорної техніки для екологічного моніторингу, пожежної техніки і техніки безпеки, включаючи побутові газосигналізатори; інтегральної мікрооптичної та інфрачервоної техніки для авіаційної, суднобудівної, ракетної техніки; нових критичних технологій напівпровідникових кристалів, структур та приладів із новими параметрами при польовій та лазерній активації технологічних процесів.

  Автор понад 560 наукових праць, серед яких 37 свідоцтв на винаходи.

  Підготував 15 кандидатів та 4 докторів наук.

  Раренко І.М. був членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій, членом методичної ради при МОН України та робочих програмних груп при Мінпромполітики України, членом редколегії наукових фахових журналів.

  У 1992 р. обраний член-кореспондентом Академії технологічних наук України.

  За розробки у галузі фізики і технології напівпровідникових матеріалів, приладів і впровадження їх у серійне виробництво йому присуджено Державні премії в галузі науки і техніки УРСР (1973) та СРСР (1988), також Всесоюзні іменні премії в галузі технології та приладобудування ім. І.М.Менделєєва та С.І.Вавілова. Нагороджений почесними дипломами І та ІІ ступеня, більш ніж 10 золотими, срібними та бронзовими медалями ВДНГ України та СРСР. У 1975 р. нагороджений орденом «Знак пошани». Заслужений діяч науки і техніки України (1999).

  У ці надзвичайно тяжкі для рідних і близьких покійного дні колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук щиро поділяє почуття глибокого суму та невимовної втрати.

  Царство йому небесне, нехай земля буде пухом, а добра пам'ять вічна. 

   

 • Вічна пам'ять!
 • 08 липня 2015 року на 69-му році пішов з життя
  професор кафедри теоретичної фізики,
  багаторічний декан фізичного факультету
  Гуцул Іван Васильович

  У ці надзвичайно тяжкі для рідних і близьких покійного дні колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук щиро поділяє почуття глибокого суму та невимовної втрати.

  Царство йому небесне, нехай земля буде пухом,
  а добра пам'ять вічна.

  Колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук глибоко сумує з приводу тяжкої втрати і сповіщає всіх, хто знав, любив і поважав цю чудову людину, що прощання відбудеться у четвер
  9 липня, поховання о 9-00 10 липня
  за адресою вул. Комарова, 30, кв.154.

   


  Іван Васильович Гуцул – випускник фізико-математичного факультету (1971), доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики (2002).

  Народився 24 червня 1947 р. у селі Глушків на Івано-Франківщині. Спочатку закінчив восьмирічну школу в рідному селі, а потім продовжив навчання у Городенківській середній школі. Здобувати вищу освіту вирішив на фізико-математичному факультеті Чернівецького університету, після закінчення якого склав вступні іспити до стаціонарної аспірантури кафедри теоретичної фізики цього ж вузу. Закінчивши аспірантуру, навчання в якій довелося перервати для проходження строкової служби, вирішив пов'язати своє життя з Чернівецьким університетом, де став працювати на посаді молодшого наукового співробітника науково-дослідної частини. Після захисту кандидатської дисертації у 1978 р. Івана Васильовича було призначено старшим науковим співробітником. У 1986 р. він розпочав викладацьку діяльність спочатку асистентом, а з 1990 р. – доцентом кафедри теоретичної фізики.

  Одночасно з викладацькою роботою Іван Васильович інтенсивно займався науковими дослідженнями і в 2001 р. успішно захистив докторську дисертацію «Явища електро- та теплопереносу в анізотропних напівпровідниках».

  З червня 2003 по 2013 рік обирався деканом фізичного факультету.

  У науковому доробку професора І.В. Гуцула понад 120 наукових і науково-методичних праць і 6 патенти на винахід, одна кандидатська дисертація захищена під його керівництвом.

   

 • Науковці ЧНУ брали участь у роботі літньої школи для молодих вчених в місті Ясси, Румунія
 • Науковці ЧНУ брали участь у роботі літньої школи для молодих вчених в місті Ясси, Румунія

 • На всесвітньому конгресі з фотоніки у Міжнародний рік Світла професора Ангельського О.В. нагородили дипломом EOS FELLOW
 • На всесвітньому конгресі з фотоніки у Міжнародний рік Світла професора Ангельського О.В. нагородили дипломом EOS FELLOW

 • Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок
 • Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок

 • Наукову статтю студентки ІФТКН ЧНУ опублікували у престижному журналі
 • Наукову статтю студентки ІФТКН ЧНУ опублікували у престижному журналі

 • Успіхи студентів ІФТКН в 66-й Спартакіаді ЧНУ
 • Успіхи студентів ІФТКН в 66-й Спартакіаді ЧНУ