Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

 • Проходження практики студентами кафедри проф. та технол. освіти і загальної фізики в Люблінській політехніці
 • Раді повідомити, що протягом 4-8 червня 2018 р. частина студентів 3 курсу 316 та 315 груп кафедри проф. та технол. освіти і загальної фізики проходили практику на Факультеті Основ Техніки Люблінської політехніки (м. Люблін, Польща). Керівник даної групи та організатор поїздки - викладач кафедри, асистент Панько І.І.

 • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича оголошує прийом до аспірантури та докторантури у 2018 році
 • Аспірантура:

  1.                               011 Освітні, педагогічні науки

  2.                               015 Професійна освіта

  3.                               031 Релігієзнавство

  4.                               032 Історія та археологія

  5.                               033 Філософія

  6.                               035 Філологія («українська література»;«українська мова»;«теорія літератури»;«література зарубіжних країн»;

  «германські мови»);

  7.                               051 Економіка

  8.                               052 Політологія

  9.                               071 Облік і оподаткування

  10.                           072 Фінанси, банківська справа та страхування

  11.                           076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

  12.                           081 Право

  13.                           082 Міжнародне право

  14.                           091 Біологія

  15.                           101 Екологія

  16.                           102 Хімія

  17.                           103 Науки про Землю

  18.   104 Фізика та астрономія

  19.                           105 Прикладна фізика та наноматеріали

  20.                           106 Географія

  21.                           111 Математика

  22.                           113 Прикладна математика

  23.                           121 Інженерія програмного забезпечення

  24.                          171 Електроніка

  25.                          172 Телекомунікації та радіотехніка

  26.                          293 Міжнародне право

  Докторантура:

  1.                  031 Релігієзнавство

  2.                  032 Історія та археологія

  3.                  033 Філософія

  4.                  035 Філологія («українська література»; «українська мова»; «теорія літератури»;  «германські мови»);

  5.                  052 Політологія

  6.                  081 Право

  7.                  091 Біологія

  8.                  101 Екологія

  9.                  104 Фізика та астрономія

   

  Прийом документів:

  -  на здобуття ступеня доктора філософії: з 01.08.2018 р. по 31 серпня 2018 р.;

  -  на здобуття ступеня доктор наук:   з 01.08.2018 р. по 23 серпня 2018 р.

   

  Перелік документів для вступу викладено в Правилах прийому до аспірантури  та докторантури на сайті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  За детальною інформацією звертатись за телефоном: (0372) 58-47-14  (корпус 5, кімн. 153, з 09 00 до 17 00 ).

 • Високі показники DOU викладачів та студентів Відділу комп’ютерних технологій Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук
 • DOU — український проект, створений для розповсюдження новин, аналітичних статей та свіжої інформації, пов'язаної з інформаційними технологіями. Проект розрахований на українських розробників програмного забезпечення, був започаткований у 2005 році, і з того часу відомий проведенням різноманітних опитувань та досліджень. Щокварталу складається рейтинг ІТ-компаній за кількістю працівників. Щороку портал проводить дослідження для визначення найкращих роботодавців серед ІТ-компаній, а з 2010 року досліджуються також зарплати працівників ІТ-галузі.

 • ЗДОБУТКИ НАУКОВЦІВ ІНСТИТУТУ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК
 • У вересні 2017 року у Чернівецькому національному університеті на базі інституту фізико-технічних та комп’ютерних  наук пройшла 13 міжнародна конференція з кореляційної оптики.

 • Історія професійного успіху від Кузнєцова Едуарда Івановича
 • Шановний п.Ігор Фесів

  В зв’язку з Вашим проханням надсилаю деякі дані про себе, як випускника кафедри оптики 1971 року. (Вступив до університету в 1963 році, другий набір на кафедру оптики).
  Як і багато дітей в 50-х 60-х роках разом із навчанням у загальноосвітній школі, навчався в музичній та дитячій спортивній школах. В той час серед молоді були популярні та романтичні професії фізиків - ядерників, інженерів - фізиків, математиків, вчених – дослідників різних наукових галузей. Після закінчення 8-го класу Снятинської середньої школи і музичної школи з відзнакою поступив у Івано – Франківське музичне училище. Не дивлячись на успішне навчання в училищі вирішив повернутися до середньої школи і завершити там навчання. 9-й, 10-й і 11-й клас посилено вивчав точні науки, готуючи себе до оволодіння інженерною професією.

 • Вітаємо Махнія Віктора Петровича з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»
 • Вітаємо доктора фізико-математичних наук, професора кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Махнія Віктора Петровича, з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

 • Новітні технології підготовки, випуску та популяризації монографій
 • Серед науковців заведено так, що будь яка тривала робота з дослідженнями  певної теми повинна завершуватися публікацією відповідної монографії, яка містить детальний опис методики дослідження, виклад результатів проведеної роботи, а також їх інтерпретацію.

 • Вітаємо студента кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки
 • В Чернігівському національному технологічному університеті запросили студентів, що навчаються за галуззю знань “Електроніка і телекомунікації“, спеціальність «Електроніка» прийняти участь в ІІ етапі конкурсу студентських наукових робіт, фінальна частина якого проводилась з 23 по 25 квітня 2018 року в Чернігівський національний технологічний університет.

 • Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
 • Команда студентів кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки у складі Жадана Ігора (321 група) та Хобзея Миколи (321 група), а також наукового керівника асистента Вовчука Д.А., вибороли 2 місце у Всеускаїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі "Радіотехніка", фінальна частина якого відбулася у Харківському національноу університеті радіоелектроніки.

 • Всеукраїнська студентська олімпіада з Кібербезпеки
 • Вітаємо команду кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки у складі Германа Юрія, Нічия Богдана та Долинського Володимира із гідним результатом на Всеукраїнській студентській олімпіаді з Кібербезпеки, що проводилася на базі Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.

 • Одна із професій XX століття
 • Однією з професій XX століття, поява якої безпосередньо пов'язана і обумовлена прогресом науки і техніки, успіхами науково-технічної революції є професія художника-конструктора або, як часто її називають, - професія дизайнера. Основне завдання художнього конструювання - впорядкування, естетизація, гармонізація предметного оточення сучасної людини. 

 • Презентація першого тому серії нових книг у галузі оптики і фотоніки «Досягнення в оптиці. Огляди» ('Advances in Optics: Reviews', Vol.1, Book Series)
 • Найблищим часом відбудеться презентація першого тому серії нових книжок у галузі оптики і фотоніки під загальною назвою «Досягнення в оптиці. Огляди» ('AdvancesinOptics: Reviews', Vol.1, BookSeries).

 • Заключний етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Середня освіта (трудове навчання та технології)»
 • Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 24-26 квітня 2018 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся заключний етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Середня освіта (трудове навчання та технології)». У змаганнях взяли участь команди з 37 закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації.

 • Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук відсвяткував свій перший ювілей!
 • 24 квітня 2018 року у Центральному палаці культури відбулося святкування     5-річчя ІФТКН. Участь у підготовці та проведенні заходу взяли викладачі та студенти усіх відділів.

 • IT-ГАЛУЗЬ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ПОСІДАЮТЬ ТРЕТЄ МІСЦЕ В УКРАЇНІ ЗА ЕКСПОРТОМ – КУБІВ
 • Телекомунікації та Інтернет-технології є одним із найважливіших напрямів ІТ-сфери, що стрімко розвивається. Революційні зміни, які відбуваються в нашому житті, бізнесі, соціальній та промисловій інфраструктурі, пов'язані саме з телекомунікаціями та мережевими технологіями.