Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

 • Шановний Олег В’ячеславович!
 • Найтепліші вітання з ювілеєм, який припадає саме на цю прекрасну весняну пору, адресуємо видатному науковцю, справжньому мужчині і просто чудовій людині.

  Ми знаємо Вас як яскраву, неординарну особистість, висококваліфікованого, вмілого керівника, науковця, який по праву може пишатися інтелектуальним потенціалом, успіхами та досягненнями.

  Найвищий професіоналізм, талант, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість у досягненні поставлених цілей дали змогу Вам досягти значних успіхів у Вашій діяльності, здобути шану та повагу серед колег та студентства.

  Тож нехай примножиться творене Вами добро, а ваші педагогічні ідеї знаходять реальні втілення. Творчого Вам неспокою, міцного здоров’я і наснаги, рясних і вагомих успіхів у педагогічній та науковій діяльності!

  Від усього серця бажаємо вам Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів. Зичимо Вам невпинного руху вперед, нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами. Бажаємо також, щоб Ваше життя було світлим і радісним, як цей святковий день

  Дирекція та колектив Інституту

   

 • До 60-річного ювілею доктора фізико-математичних наук, професора, директора Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Ангельського О.В.
 • Найкращими вітаннями в дні ювілею можуть бути відгуки про творчу працю ювіляра, як науковця та менеджера у галузі науки та освіти,  абсолютно незалежних, відомих та видатних діячів даної галузі

 • Вітаємо переможця Міжнародного конкурсу вокального мистецтва «Мрії про зірки 2017» – студента відділу комп’ютерних технологій Андрія Пайлика!
 • 28 квітня у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся X Міжнародний конкурс вокального мистецтва «Мрії про зірки» («VISE PRINTRE STELE», «DREAMS ABOUT STARS»).

 • Вітаємо переможця конкурсу «Рідна пісня 2017» – студента відділу комп’ютерних технологій Андрія Пайлика!
 • 25-26 квітня у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся обласний фестиваль-конкурс «Рідна пісня» серед загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІV р.а.

  За результатами конкурсу І місце здобув студент відділу комп’ютерних технологій інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Андрій Пайлик, який є вихованцем вокальної студії «Роси» Центру культури і дозвілля ЧНУ (керівник Ірина Журавець).

 • Волонтерська акція допомоги дитячому будинку у Чернівцях
 • У вівторок, 11 квітня, була проведена волонтерська акція допомоги дитячому будинку у Чернівцях.

 • Вітаємо студентів - фізиків!
 •  10 – 12 квітня 2017 року на базі інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Фізика” серед студентів класичних, педагогічних університетів та фізико-технічних інститутів.

 • Пам'ятка участникам освітнього процесу
 • Пам'ятка участникам освітнього процесу надається з метою доведення інформації про конкретні дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального, воєнного та терористичного характеру 

 • Відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Радіотехніка
 • 11–13 квітня 2017р. у Харківському національному університеті радіоелектроніки проводився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Радіотехніка».

  На конкурс надійшло 30 наукових робіт студентів з 14 вищих навчальних закладів семи міст України. На підсумкову науково-практичну конференцію, яка пройшла 12 квітня, були запрошені автори 18 наукових робіт з 9 вищих навчальних закладів України – Києва, Житомира, Запоріжжя, Кременчука, Чернівців та Харкова.

  Під час конференції працювало дві секції: «Проблеми сучасної радіотехніки (РТ)» та «Високі технології в радіоелектронних апаратах (РЕА)».

  Наукові роботи та доповіді, які були представлені, пройшли через відкрите обговорення, внаслідок якого галузева конкурсна комісія визначила переможців.

  За підсумками проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з Радіотехніки, робота студента кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Хоми Михайла Володимировича під керівництвом проф. Політанського Л.Ф. та асистентів  Вериги А.Д., Вовчука Д.А. була удостоєна дипломом ІІ ступеня.

 • Показовий товариський матч з волейболу між командами «Тесла»(студенти) та буковинською командою ветеранів волейболу
 • 3 квітня 2017 року о 17:00 в спортзалі факультету Фізичної культури та здоров’я людини, відбувся показовий товариський матч з волейболу між командами «Тесла»(студенти) та буковинською командою ветеранів волейболу. 

 • Студент кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки гідно представив ЧНУ на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з електроніки
 • 29-30 березня на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулась підсумкова науково-практична конференція другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальностями «Електроніка», «Мікро- та наносистемна техніка».

  Відзнаку «За оригінальність ідеї дослідження» для нашого університету здобув студент четвертого курсу Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук кафедри Радіотехніки та інформаційної безпеки Бородайкевич Володимир Романович. Наукова робота на тему «Ядерний квадрупольний резонанс і сенсорні властивості шаруватих напівпровідникових кристалів GaSe та InSe», виконана під керівництвом професора Л.Ф. Політанського та докторанта А.П. Саміли викликала неабияке зацікавлення серед учасників конференції і отримала гідну оцінку від членів галузевої комісії. 

 • Зі славним 60-літтям вітаємо доктора фізико-математичних наук, професора ФОДЧУКА ІГОРА МИХАЙЛОВИЧА
 • Зі славним 60-літтям вітаємо Лауреата державної премії в галузі науки і техніки, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора фізико-математичних наук, професора ФОДЧУКА ІГОРА МИХАЙЛОВИЧА

 • Колектив кафедри фізики твердого тіла щиро вітає Тащука Олександра Юрійовича
 • Колектив кафедри фізики твердого тіла щиро вітає Тащука Олександра Юрійовича

 • Відбулась Всеукраїнська студентська олімпіада з радіотехніки (ВСОРТ–2017).
 • 4-7 квітня 2017 року на базі Вінницького національного технічного університету відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з радіотехніки (ВСОРТ–2017). Участь у цьому змаганні взяли кращі студенти, переможці відбіркових Олімпіад на базі всіх вищих навчальних закладів України, які навчаються за напрямом підготовки «Радіотехніка» та на суміжних спеціальностях. Колектив кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки вітає команду-призера Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки серед вищих навчальних закладів України: Попович Наталію, Клема Олега, Крояла Петра.

 • Співпраця співробітників Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук із колегами вишів Польщі
 • Співпраця співробітників Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук із колегами вишів Польщі.

 • Компанія AMC Bridge: найкращі поради для старту кар’єри в IT
 • З нагоди відкриття центру розробки у м. Чернівці, компанія AMC Bridge, партнер університету, запрошує студентів 3-5 курсів комп’ютерних спеціальностей на презентацію «Компанія AMC Bridge: найкращі поради для старту кар’єри в IT».