Екскурсійний похід на флагман машинобудівної галузі краю ТОВ «МАШЗАВОД»

Студенти-першокурсники спеціальностей 015 «Професійна освіта (Машинобудування)» та 014 «Середня освіта (трудове навчання та технології)», що здійснюють підготовку на кафедрі професійної та технологічної освіти і загальної фізики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ здійснили екскурсійний похід на флагман машинобудівної галузі краю ТОВ «МАШЗАВОД».

Програмою екскурсії передбачалося ознайомлення з історією, продукцією та виробничою базою підприємства з метою формування у студентів уявлення про сучасні технології в машинобудуванні, ринок праці та перспективи щодо можливості працевлаштування по закінченні навчання за обраними спеціальностями.

ТОВ «МАШЗАВОД» виготовляє сталеві зварні ємності діаметром до 5000 мм та апарати, що працюють під тиском до 16 МПа під наливом і у вакуумі, з вуглецевих, низько- і високолегованих, жароміцних сталей та біметалів та інше обладнання на замовлення нафтопереробних і нафтохімічних підприємств для облаштування газових і нафтових родовищ, терміналів зберігання зрідженого газу, газо- та нафтотранспортних систем.

Колонні апарати виробництва ТОВ "Машзавод"

Теплообмінні апарати виробництва ТОВ "Машзавод"

Ємнісна апаратура ТОВ "Машзавод"

Для студентів цікавим і корисним було ознайомлення з технологічними можливостями ТОВ "МАШЗАВОД". Тут використовується сучасне, високотехнологічне обладнання для виконання різноманітних технічних завдань, які виникають в процесі виготовлення обладнання.

Сильне враження справило ознайомлення з роботою механічного пресу для холодного штампування, що розвиває зусилля від 63 до 315 т, та гідравлічні преси з зусиллям до 1000 т для штампування деталей з листового прокату в холодному і гарячому вигляді. Без уваги не залишилося й можливості токарної обробки заготовки з діаметром над супортом 800 мм та довжиною оброблюваної деталі до 6000 мм, а також обладнання для термічного різання установкою киснево-флюсового різання товщиною до 200 мм.

У цехах заводу

Останнім часом підприємство нарощує обсяги виробництва, а тому потребує кваліфікованих спеціалістів машинобудівного профілю, зокрема й таких, підготовка яких здійснюється на кафедрі. Крім того, випускники кафедри можуть працевлаштовуватися у закладах професійно-технічної освіти, що здійснюють підготовку працівників для машинобудівних підприємств. Усе це дає підстави стверджувати, що випускники кафедри мають гарні перспективи щодо працевлаштування.