Запрошуємо на навчання за спеціальністю 126 - «Інформаційні системи та технології»

Яка різниця між спеціальностями «Інформаційні системи та технології» та «Комп’ютерні науки»?

Студенти часто цікавляться, чим відрізняються «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та технології». Обидві вони стосуються комп'ютерів, але зосереджені на різних технологічних аспектах. Перш ніж вибрати спеціальність, яку бажаєте здобувати, важливо зрозуміти, куди вас приведе кожна з них. Ось огляд кожної спеціальності і те, на чому вони спеціалізуються.

«Комп’ютерні науки»

Комп'ютерні науки зосереджені на технічних і теоретичних програмах. Диплом за спеціальністю «Комп’ютерні науки» забезпечує знаннями комп'ютерних операційних систем, кодування, комп'ютерних мереж, комп'ютерної архітектури та дизайну баз даних. Комп'ютерні науки мають коріння в математиці, фізиці та електротехніці. Деякі люди відчувають перевантаженість обсягом математики, який вимагає ця спеціальність, але студенти, які впевнені в математиці або мають попередній досвід роботи з нею, практично не мають проблем з цим. Плюсом цієї спеціальності є те, що вона добре поєднується з іншими галузями знань, такими як фізика, хімія, біологія, економіка та багато інших.

«Інформаційні системи та технології»

При вивченні «Інформаційних систем та технологій» студенти зосереджують увагу на тому, як застосувати технології до бізнесу. Інформаційні системи та технології використовують відомі і нові технології у комерційній діяльності. На додаток до вивчення принципів роботи технологій, студенти навчаються використовувати технології для успішного розвитку компаній. Відгуки про цю спеціальність є різними. Декому подобається, що охоплюється багато тем, а інші розчаровуються через відсутність фокусу на одному конкретному предметі. Курс «Інформаційних систем та технологій» включає бізнес курси та управлінські комунікації, а також програмування та інші технічні навички. Ця спеціальність добре поєднується з більшістю ділових спеціальностей та спеціальностей у галузі науки, мистецтва, графічного дизайну, будівництва, архітектури та комунікацій.

Які професії доступні для кожної спеціальності?

На щастя, для обох спеціальностей є широкий вибір професій. Вони перелічені окремо, але часто перетинаються.

Професії для спеціальності «Комп’ютерні науки»:

-       Конструктор баз даних або адміністратор

-       Моделювання

-       Штучний інтелект

-       Програмування (наукове, системне, дизайн, інтерфейс та комп'ютерне управління)

-       Розробка програмного забезпечення

-       Видавництво програмного забезпечення

-       Інженерія програмного забезпечення

-       Інженерія забезпечення якості

-       Телекомунікаційне планування

Професії для спеціальності «Інформаційні системи та технології»:

-       Спеціаліст з взаємодії комп'ютер-людина

-       Головний інспектор відділу інформаційних технологій

-       Адміністратор відділу планування ресурсів підприємств

-       Аналітик з управління, систем та операційних розробок

-       Спеціаліст із підтримки бізнес-рішень

-       Менеджер Інтернету та Інтранету

-       Консультант з питань управління

-       Отримання та зберігання даних

-       Довідкові служби

-       Інтернет-послуги

-       ІТ-менеджмент

-       Управління або адміністрування баз даних

-       Розробник бізнес-додатків

Обидві спеціальності мають плюси та мінуси. Студенти, які захоплюються програмуванням та вивченням практично всіх аспектів технологій, можуть оволодівати спеціальністю «Комп’ютерні науки», але можуть зіткнутися з надто великим обсягом математики та програмування. Студенти, яким подобається маркетинг та вивчення бізнесу, швидше за все, вподобають спеціальність «Інформаційні системи та технології».

Перевагою обох спеціальностей є те, що їх можна поєднувати з широким спектром інших професій, і кожна з них гарантує високу кількість робочих місць, доступних після закінчення навчання. Важливо враховувати особисті сильні та слабкі сторони, вподобання та те, що не подобається, а також яка професія є омріяною після закінчення навчання, перш ніж вибрати спеціальність, але в будь-якому випадку, гарне майбутнє є очевидним.