Історія професійного успіху від Кузнєцова Едуарда Івановича

Шановний п.Ігор Фесів

В зв’язку з Вашим проханням надсилаю деякі дані про себе, як випускника кафедри оптики 1971 року. (Вступив до університету в 1963 році, другий набір на кафедру оптики).
Як і багато дітей в 50-х 60-х роках разом із навчанням у загальноосвітній школі, навчався в музичній та дитячій спортивній школах. В той час серед молоді були популярні та романтичні професії фізиків - ядерників, інженерів - фізиків, математиків, вчених – дослідників різних наукових галузей. Після закінчення 8-го класу Снятинської середньої школи і музичної школи з відзнакою поступив у Івано – Франківське музичне училище. Не дивлячись на успішне навчання в училищі вирішив повернутися до середньої школи і завершити там навчання. 9-й, 10-й і 11-й клас посилено вивчав точні науки, готуючи себе до оволодіння інженерною професією.
В 1962 році в Чернівецькому університеті відкривається кафедра оптики і з того часу став уважно стежити за її роботою та приділяти більше уваги вивченню фізики, оптики.
В 1963 році закінчив середню школу з срібною медаллю та спортивну школу по ігровим видам ( баскетбол, гандбол) з високими спортивними розрядами. На пропозицію вступити в інституту фізкультури - відмовився та подав документи до Чернівецького держуніверситету на фізико-математичний факультет, кафедру оптики.
Більше половини вступників, які пройшли по конкурсу, були медалістами. З другого курсу майже всіх юнаків, які народилися в 1945 році, призвали на військову службу. Три роки служив у військах ППО в Московському військовому окрузі, за фахом оператор наведення ракет. Після повернення, в листопаді місяці 1967 року, на навчання на другий курс прийшлося надолужувати пропущені місяці щоб не втратити ще один рік. На курс повернулося з армії біля 15 хлопців. Більшість з нас працювали після пар в бібліотеці та в лабораторіях. На базі ”армійців” стало формуватися студентське самоуправління. З вдячністю згадую багатьох викладачів, які з розумінням ставилися до ”армійців” та допомагали нам. Серед них В. Рвачов, Л. Ковальський, В. Ващенко, В. Полянський, С. Гумінецький, М. Сахновський, Б. Павлік, В. Паламарюк та інші.
Цікаво були організовані практики студентів та розприділення на роботу після закінчення університету. Першу практику після 3-го курсу я проходив у м.Ленінграді на об’єднанні ”ЛОМО”. Переддипломна та дипломна практика приходили в інституті фізики Академії Наук Білорусії (лабораторія оптики розсіюваних середовищ - ЛОРС ) .
Розприділенням на роботу після закінчення університету займалися самі студенти. Наших фахівців чекали в багатьох містах Союзу: Москва, Київ, Рига, Мінськ, Казань, Алма-Ата, Магадан, Харків, Ізюм та інші.
Через сімейні обставини я не зміг поїхати за призначенням в м. Мінськ (інститут тепло - масообміну АН Білорусії). Почав працювати інженером 3-ї категорії Івано-франківської філії ЦОКТБ ДЕРЖНДТІ. Пізніше переїхав до м. Чернівці, де працював на комсомольській та партійній роботі. З 1987 року проживаю в м. Києві. З 1992 року працюю в Національному Космічному агентстві України.( Зразу після його утворення). Розпочав роботу головним фахівцем, після - керуючим справами, а потім, з 1995 року до 2010 року заступником Генерального директора космічного агентства. В 1998 році навчався у Гарвардському університеті (США).
Після виходу на пенсію в 2010 році до теперішнього часу є радником голови Державного космічного агентства України. В 2001 року обраний 1-м Віце - Президентом аерокосмічного товариства України. На цій посаді, на громадських засадах, працюю до цього часу. Брав участь в організації робіт та реалізації всіх 5 - ти державних космічних програм України, був керівником проекту польоту першого космонавта України Л.Каденюка, європейських проектів ”Твінінг”, ”FP-7”, ініціював створення першого в галузі бізнес – інкубатору.
Маю звання ”Заслужений працівник промисловості України”, є Лауреатом державної премії України в галузі науки і техніки, нагороджений орденом ”За заслуги” 3-ї степені, є офіцером ордена ”За заслуги” Франції, медалями, відзнаками АН України та Верховної Ради. Почесний працівник та ветеран космічної галузі. В 2012 році присвоєно звання ”Почесний громадянин міста Чернівці”.
Бажаю всім студентам бути цілеспрямованими, ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно навчатися та вдосконалюватися, бути ініціативними та інноваційними. Знайте, що немає таких перепон, які не можна подолати. Майбутнє країни - в руках інженерів!( Почитайте мою статтю під такою назвою на сайті ДКАУ, аерокосмічному порталі та в газеті ”2000”) .

З повагою, випускник 1972 року,
інженер фізик – оптик Е.Кузнєцов