Іванущак Наталія Михайлівна, асистент кафедри комп’ютерних систем та мереж ІФТКН - лауреат премії Президента України для молодих вчених 2014

19 травня 2015 р. — під час відкриття IX ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ відбулася урочиста церемонія вручення відзнак лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2014 р. Цього разу серед лауреатів була і наша співробітник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – кандидат технічних наук, асистент кафедри комп’ютерних систем та мереж ІФТКН Іванущак Наталія Михайлівна. Свідоцтва та почесні знаки лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2014 року вручали Президент Національної академії наук України академік Борис Євгенович Патон та Міністр молоді та спорту України Жданов Ігор Олександрович.

Нашою молодим вченим Наталією Михайлівною Іванущак у співавторстві з кандидатами технічних наук, доцентом Буковинського університету Артеменко Ольгою Іванівною та старшим викладачем Гацем  Богданом Миколайовичем та Угином Дмитром Іллічем завідувачем кафедри Чернівецького факультету Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут”  представлена наукова праця «Інформаційні технології моделювання процесів розвитку інфокомунікаційних  та туристичних комплексів на основі фізичних аналогій», якависунута Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених.

Перш ніж бути представленою до найвищої нагороди в Україні для молодих вчених наукова робота молодих науковців пройшла довгий шлях перевірки, оцінювання та відбору, який тривав понад один рік.

Ось як описує цей шлях академік Борис Євгенович Патон: «Перш ніж бути представленою до Комітету кожна з робіт пройшла довгий шлях: рецензування, обговорення на вчених та науково-технічних радах, жорсткий конкурентний відбір серед найкращих наукових робіт вищого навчального закладу, установи або організації, потім конкурсний відбір на колегіях міністерств та президіях галузевих академій наук. За рішенням останніх шляхом таємного голосування роботи було представлено до Комітету. Зрозуміло, що кожна з цих робіт є кращою серед найкращих!»

У 2014 році  до Комітету до конкурсу на здобуття премії Президента України для молодих вчених було подано 108 робіт, з них 36 представлено від академічних установ і 54 -  від вищих навчальних закладів України. На заключному конкурсному етапі за поданням Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Указом Президента України № 936/2014 від 16 грудня 2014 року було присуджено 40 премій за найкращі роботи, які внесли найбільш вагомий внесок у розв’язання актуальних наукових проблем математики та механіки, інформатики, матеріалознавства, хімії, екології, металургії, історії та ін.

Голова Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки  академік Борис Євгенович Патон наголосив, що роботи молодих учених є надзвичайно важливими для інноваційного розвитку промисловості та економіки. Ці нагороди – свого роду соціальний ліфт, що робить з маловідомої молодої особи людину, яку визнала держава. Визнання держави відкриває дорогу у майбутнє, і це дає можливість розвивати їм свої дослідження.

Відповідно до Указу Президента України від 2 грудня 2013 р. № 59/2013 «Про присудження щорічних премій Президента України для молодих вчених 2014 року» за наукову роботу «Інформаційні технології моделювання процесів розвитку інфокомунікаційних  та туристичних комплексів на основі фізичних аналогій» авторському колективу присуджено почесні наукові звання лауреатів.

Міністр молоді та спорту України Жданов Ігор Олександрович вручив свідоцтва та почесні знаки лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2014 року.

Вручення свідоцтва та почесного знаку лауреата премії Президента України для молодих вчених 2014 року Іванущак Наталії Михайлівні.

Авторський колектив молодих вчених з науковим керівником – доктором технічних наук, професором Національного університету «Львівська політехніка» Пасічником Володимиром Володимировичем.

Вітаємо науковців та бажаємо невичерпного творчого натхнення, плідної праці та нових відкриттів в ім’я науки і на благо України!