Команда Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук нагороджена трьома грамотами з Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта»

Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.12.2014 року №1506 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2014-2015 навчальному році» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини був затверджений як базовий вищий навчальний заклад по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта». Олімпіада проходила з 27 по 29 квітня 2015 року. В олімпіаді взяли участь студенти з 23 провідних вищих навчальних закладів України (130 учасників).

Чернівецький національний університет представляла команда кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук. До складу команди увійшли переможці першого етапу олімпіади: Мірвальд Богдан і Кустрин Люба – студенти, відповідно, 515 та 415 груп відділу фізики Інституту. Керівник команди – асистент кафедри, кандидат педагогічних наук, Василь Васильович Томаш.

Всеукраїнська олімпіада зі спеціальності «Технологічна освіта» проводилась як особиста першість у вигляді системи масових очних змагань майбутніх педагогів. У них беруть участь студенти, які на час проведення олімпіади вивчають відповідні дисципліни або закінчили їх вивчати у минулих семестрах.

Учасникам олімпіади пропонувалися завдання, складені з урахуванням досягнень у галузі теорії та методики навчання технологій на сучасному етапі; їх розв’язання вимагало не тільки знання програмового навчального матеріалу, але й опори на загальну професійну культуру майбутніх спеціалістів.

Олімпіада проходила в чотири етапи:

• І етап – розробка плану уроку (відповідно нової програми з трудового навчання) та її презентація (командна першість);
  • ІІ етап – захист фрагменту уроку;
  • ІІІ етап – захист творчого проекту;
  • ІV етап – тести з професійно-орієнтованої підготовки.

За підсумками олімпіади команда Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук нагороджена трьома грамотами: «За естетичність оформлення творчої роботи»; «За оригінальність композиції практичної роботи»; «За професійну соціально-комунікаційну компетентність».