Міжнародна наукова конференція «SPIE Optics + Photonics 2018»

19-23 серпня 2018 року в Сан-Дієго, Каліфорнія, США відбулась міжнародна наукова конференція «SPIE Optics + Photonics 2018». Активну участь у конференції прийняв асистент кафедри кореляційної оптики інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук  Гавриляк Михайло. Оптика та фотоніка - це технології, які є частиною нашого повсякденного життя - від енергоефективності до охорони здоров'я. Прогрес у цих сферах допоможе нам краще реагувати на соціальні та екологічні проблеми нашого майбутнього.

В рамках конференції крім наукових доповідей відбулося багато різного роду заходів, серед яких слід відмітити студентську частину конференції. Студенти з 19 різних студентських відділень SPIE з різних навчальних закладів  змагалися у щорічній програмі “Optique Outreach Games”. Ці змагання були відкритими для широкого загалу та дозволили продемонструвати оптичні принципи, починаючи від мікроскопії до безпровідного зв’язку та оптичного маскування.

Студентський відділ з Університету Делі продемонстрував для школярів і  студентів основні оптичні принципи розсіювання світла, що дають відповіді на такі запитання, "як і чому горить небо" та "чому червоний захід сонця" .

Університет штату Юта продемонструвала оптичне маскування, використовуючи простий набір чотирьох лінз, що заломлюють світлові промені, щоб приховати об'єкти, розташовані за ними.

Перемога команда від університету з Саутгемптона показав еволюцію театру від тіньового театру, який працює просто блокуючи світло, аж до принципів поляризації, що використовуються у сучасному 3D-кіно.

Характерною ознакою конференції стала плідна співпраця науковців та представників виробництва, яка була представлена у вигляді науково-технічної виставки. Також варто відмітити проведення в рамках даної виставки «Ярмарки вакансій», що є актуальним для молодих науковців (студентів, аспірантів). Студенти (аспіранти) могли отримати пропозиції працевлаштування в таких всесвітньовідомих компаніях як «Microsoft», «Intel Corporation» та інші.

Михайло виражає щиру подяку керівництву  Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, на базі якого функціонує студентське відділення Міжнародного товариства інженерів-оптиків (SPIE),  за надану можливість побувати на даній конференції та отримати неоціненний досвід, що допоможе йому в майбутній науковій діяльності.