«Наш випускник відкрив фірму в Оксфорді»: як інститут у Чернівцях готує ІТ-фахівців

П’ять років тому в ЧНУ створили Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук, а зараз там навчаються 1746 студентів.

Тут готують фахівців для ІТ-сфери, які затребувані в Україні й за кордоном. Випускники вузу працюють у відомих європейських та американських фірмах, йдеться у публікації "МБ".

Про те, чим живе Інститут, розмова з завідувачем відділу комп’ютерних технологій, доцентом кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи Романом Бесагою та професором, доктором фізико-математичних наук Клавдією Зенковою.

"Лекції читають провідні вчені світу"

– Для чого в університеті створили окремий інститут?

Р. Бесага: "П’ять років тому три факультети – фізичний, інженерно-технічний, комп’ютерних наук,–  б’єдналися в новий потужний підрозділ ЧНУ із найамбітнішими завданнями і перспективами. Це було зроблено задля покращення підготовки фахівців за природничими і технічними спеціальностями, впровадження нових форм навчання та привабливих освітніх програм".

К. Зенкова: "Новостворений Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук очолив Олег Ангельський. Учений зі світовим іменем, доктор фізико-математичних наук, професор, член багатьох міжнародних товариств. Це справжній лідер, який йде попереду і показує шлях. Він зумів об’єднати різні колективи в єдине ціле. І без нього багато чого не було би. Нещодавно відбулися перевибори, і всі одноголосно проголосували за Ангельського на посаді директора Інституту".

Продовження читайте тут >>