Наукові пікніки у Чернівцях – звичайно ж, з фізикою і технологіями !

26 травня 2019 року викладачі та студенти  кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної фізики традиційно прийняли активну участь у Наукових пікніках у Чернівцях, які відбувались на Соборній площі. Як завжди, наші демонстрації фізичних законів та явищ  викликали  живий інтерес у  дітей та дорослих.

Справжнім «цвяхом програми» стали демонстрації простих  дослідів, які кожен бажаючий може провести у себе вдома: неньютонівська рідина, діставання монетки за допомогою води і свічки,  гіроскоп із вінілової пластинки і  шнура, підняти кульку за допомогою банки, дослід «горнятко-ложка», обертовий рух відерця наповненого водою та багато інших. Глядачі не тільки самі бажали повторити дослід, але і активно розпитували про  фізичні процеси, які забезпечують виконання цих  «фокусів».

Відвідувачі також активно цікавилися роботою  приладів, розпитували про фізичні закони, явища, які лежать у основі їх роботи. З охотою приймали участь у  демонстраціях. Особливий інтерес у дорослих викликала  робота електродвигуна, електромагніту та визначення частоти обертання диску за допомогою стробоскопу.  Малеча ж «полюбляла»  маятник Максвелла та набір кульок для демонстрації закону збереження імпульсу.

Глядачі жваво цікавилися  процесом вирощування кристалів, тому черга до мікроскопу не зменшувалася протягом всього відведеного для «пікніку» часу.

Було цікаво  і пізнавально. Задоволеними залишилися всі : малеча і їх батьки, яким було  цікаво все; школярі, які усвідомили важливість і перспективність фізики у житті; і ми, організатори, які  мали змогу популяризувати фізику, зацікавити нею молодь.