Олег Ангельський: «Із незалежністю потрібно зберегти науку» - інтерв’ю для проекту «Обличчя України»

Незалежній Україні – 25 років. І весь цей час у кожному з її регіонів були люди, яким держава була потрібна для них самих, для їхніх дітей, для громади. Ці люди, і ті, кого вони об’єднали навколо себе, змінили Україну, зробили так, щоб вона відбулась. Ці українці різного віку, статі, етнічного походження та віросповідання, здорові та з інвалідністю, музиканти, художники, фермери, науковці, винахідники, багатодітні батьки. Вони і є справжнім обличчям України. Це – люди, з якими хочеться жити в одній країні.

Представником Чернівецької області для участі в проекті «Обличчя України» було обрано професора Ангельського Олега В’ячеславовича.

Чернівецький професор-оптик Олег Ангельський – перший український науковець, який у 2007 отримав престижну міжнародну премію Галілео Галілея за досягнення в оптиці, є дійсним членом (Fellow) Американського та Європейського оптичних товариств, Інституту фізики Великої Британії, Міжнародного товариства інженерів-оптиків(США). 59-річний чернівецький вчений, директор Інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук ЧНУ Олег Ангельський не емігрував за кордон після розпаду Радянського союзу. Натомість він зумів зберегти науковий колектив у Чернівцях, розвинути зв`язки зі вченими по всьому світу й налагодити дослідницьку роботу.

Для отримання більш детальної інформації перейдіть за посиланням.