Підсумки конференції «Сorrelation Optics 2017»

11 вересня 2017 року на базі Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук  була проведена тринадцята міжнародна наукова конференція  «Correlation Optics 2017». У роботі конференції взяло участь чимало провідних вчених з більше ніж 23 країн світу (США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції та інших).

Конференція «Кореляційна оптика», яка вже стала традиційною, була знаковою подією не лише для Чернівців але й для розвитку науки і освіти в Україні у цілому, оскільки  тематика конференції доволі широка. Вона охопила фундаментальні аспекти оптики і фотоніки – науки про світло, а також різноманітні практичні застосування оптичних методів в науці та техніці. Це і нанотехнології (створення «оптичних пінцетів» для керування рухом об’єктів наномасштабів), і метрологічні застосування, і застосування в біології та медицині.

Конференція організовувалась під егідою таких авторитетних у науковому світі міжнародних організацій, як Міжнародне товариство оптики та фотоніки (SРІЕ) із штаб-квартирою в США, Міжнародна комісія з оптики (ІСО), Європейське оптичне товариство (Е0S), Американське оптичне товариство (OSA), а міжнародним науковим програмним комітетом відібрано понад 130 доповідей для участі в конференції. Результати та масштаб тринадцятої міжнародної наукової конференції  «Correlation Optics 2017» найкраще демонструє збірник публікацій «Proceedings Of SPIE».  В останньому збірнику праць за номером 10612 співробітниками ІФТКН  опубліковано 45 статей.

Варто також зазначити те, що даний збірник публікацій суттєво впливає на рейтингові показники як інституту, так і університету в цілому, в найбільших базах даних рецензованої літератури Scopus та WebofScience. Про це свідчить кількість опублікованих наукових робіт співробітниками нашого університету у зазначеному збірнику. На сьогодні ця цифра сягає 624 із загальної кількості публікацій університету, яка становить 2774.

Також слід відмітити те, що оргкомітету та учасникам зазначеної міжнародної наукової конференції  «Correlation Optics 2017» запропонували в телеефірі провести диспут на тему, яка є актуальною на сьогодні – підготовка фахівців, науковців в різних  країнах світу, їх працевлаштування, перспективи, мобільність і т. п. Даний матеріал було відзнято, озвучено англійською мовою та розміщено на відеохостинг Youtube. Результати перевершили всі очікування. Відеоматеріал, на сьогодні, в Україні переглянули 1549 рази, а кількість переглядів за кордоном становить  1488. Така статистика свідчить про високий рівень наукової діяльності в інституті, та про зацікавленість у співпраці з нашими науковцями.