Полонська Катерина розповідає про літню практику в містечку Берклі,США.

Минулого тижня я повернулась з літньої практики,яка відбувалась в містечку Берклі,США. Працювала я  у приємному колективі національної лабораторії імені Лоуренца. Вона входить у структуру каліфорнійського університету, а також представляє собою національну лабораторію Міністерства Енергетики США.

Команда, з якою я мала змогу працювати 2 місяці, займається метрологією, а саме надточними вимірюваннями кривизни, нерівностей поверхонь. Що ж до мене, то я працювала над проектом “Technique for measuring the groove density of diffraction gratings using the long trace profiler  ”, який полягав в знаходженні нового методу для вимірювання щільності дифракційних решіток.

За такий відносно короткий період я зрозуміла принцип роботи і навчилась користуватися LTP(Long Trace Profiler),DLTP, Zygo GPI Fizeau Interferometer, Zygo NewView-7300 and MicroMap-570  Interferometric Microscopes.
З погляду організації лабораторії  я була приємно вражена як побудовою наукового  процесу, так  і її технічними можливостями.  Два рази на тиждень відбувалися зустрічі, на котрих співробітники розповідали про свої відкриття , ділилися майбутніми ідеями , презентували результати своєї роботи. Один раз на місяць проходили обов’язкові лекції по техніці безпеки, що на мій погляд надзвичайно корисна річ.

Також  я б хотіла розповісти про студента із Франції, котрий працював зі мною. В університеті, в якому він навчається, стажування після 4 курсу є обов’язковим . Особисто я вважаю , що це чудовий спосіб перейняти досвід іноземних науковців , спробувати застосувати свої теоретичні знання на практиці та , можливо, внести свій вклад у винахід майбутнього.

Я отримала величезне задоволення від спілкування з  студентами майже з усього світу, тому що всі вони дуже активні,  веселі,  енергійні  і  рухливі люди, які багато в чому мені допомагали.

Моя практика за кордоном крім просто надзвичайно цікавої наукової роботи ще й захоплююча подорож, під час якої  я отримала можливість побачити визначні  місцеві  пам’ятки Берклі ,  а також  відвідати  інші міста , в яких раніше я навіть не мріяла побувати. Для себе я зрозуміла, що стажування за кордоном — це дуже перспективний стартовий майданчик для подальшої роботи і значний прогрес у  володінні іноземними мовами. По закінченні університету студенти, що пройшли практику мають непоганий життєвий  досвід, більш самостійні, легше адаптуються до нового середовища і стають більш цілеспрямованими. Кожна людина вирішує  де йому працювати і жити: за кордоном або у нас на Батьківщині. Але очевидно, що навчання та стажування  за кордоном є унікальним  шансом  реалізувати себе в повній мірі  в майбутній професії.

Ця практика змінила мій погляд на велику кількість речей, допомогла зрозуміти чого я дійсно хочу. І я хотіла б подякувати директору ІФТКН  ЧНУ ім. Ю. Федьковича  Ангельскому Олегу В’ячеслововичу та Ящуку Валерію Володимировичу з національної  лабораторії  ім. Лоуренца в  Берклі, США  за надану мені можливість  пропрацювати два місяці в одній з найкращих лабораторій світу.

Полонська Катерина , студентка 4 курсу ІФТКН  ЧНУ