Вічна пам'ять!

професор кафедри теоретичної фізики,
багаторічний декан фізичного факультету
Гуцул Іван Васильович

У ці надзвичайно тяжкі для рідних і близьких покійного дні колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук щиро поділяє почуття глибокого суму та невимовної втрати.

Царство йому небесне, нехай земля буде пухом,
а добра пам'ять вічна.

Колектив Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук глибоко сумує з приводу тяжкої втрати і сповіщає всіх, хто знав, любив і поважав цю чудову людину, що прощання відбудеться у четвер
9 липня, поховання о 9-00 10 липня
за адресою вул. Комарова, 30, кв.154.

Іван Васильович Гуцул – випускник фізико-математичного факультету (1971), доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики (2002).

Народився 24 червня 1947 р. у селі Глушків на Івано-Франківщині. Спочатку закінчив восьмирічну школу в рідному селі, а потім продовжив навчання у Городенківській середній школі. Здобувати вищу освіту вирішив на фізико-математичному факультеті Чернівецького університету, після закінчення якого склав вступні іспити до стаціонарної аспірантури кафедри теоретичної фізики цього ж вузу. Закінчивши аспірантуру, навчання в якій довелося перервати для проходження строкової служби, вирішив пов'язати своє життя з Чернівецьким університетом, де став працювати на посаді молодшого наукового співробітника науково-дослідної частини. Після захисту кандидатської дисертації у 1978 р. Івана Васильовича було призначено старшим науковим співробітником. У 1986 р. він розпочав викладацьку діяльність спочатку асистентом, а з 1990 р. – доцентом кафедри теоретичної фізики.

Одночасно з викладацькою роботою Іван Васильович інтенсивно займався науковими дослідженнями і в 2001 р. успішно захистив докторську дисертацію «Явища електро- та теплопереносу в анізотропних напівпровідниках».

З червня 2003 по 2013 рік обирався деканом фізичного факультету.

У науковому доробку професора І.В. Гуцула понад 120 наукових і науково-методичних праць і 6 патенти на винахід, одна кандидатська дисертація захищена під його керівництвом.