Вийшов спеціальний випуск журналу «Applied Optics» наукових праць «Feature Issue On Correlation Optics»

Вийшов спеціальний том американського журналу «Applied Optics» (Impact Factor: 1.689) наукових праць «Feature Issue On Correlation Optics» (Feature Editors: Oleg V. Angelsky, Anton S. Desyatnikov, Gregory J. Gbur, Steen G. Hanson, Yoko Miyamoto and Tomasz Szoplik) сформований за матеріалами 11-ї міжнародної конференції «Correlation Optics 2013», яка проходила в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Зазначимо, що журнал «Applied Optics» високо цінується науковцями в області оптики, фотоніки, різноманітних оптичних технологій, лазерів та оптичної обробки інформації.

Випуск «Feature Issue On Correlation Optics» містить ряд окремих статей, які відображають останні досягнення в напрямках кореляційної оптики, мікро-оптики та нано-оптики і містить наступні розділи:

• Інформаційний зміст статистичних оптичних полів, у тому числі оптичного хаосу, сингулярної оптики, поляризаційної оптики.
  • Оптичні кореляційні пристрої на основі дифракційних оптичних елементів, включаючи оптичну та цифрову голографію, фрактальну оптику.
  • Оптична кореляційна діагностика, інтерферометрія та мікроскопія шорстких поверхонь і випадкових середовищах.
  • Нові застосування кореляційної оптики в біології та медицині.

З он-лайн версію випуску «Feature Issue On Correlation Optics» можна ознайомитись на стайті  Optics InfoBase "Applied Optics"

Окрім того, випуск «Correlation optics in progress: introduction to the feature issue», Angelsky, Oleg V; Desyatnikov, Anton S; Gbur, Gregory J; Hanson, Steen G; Miyamoto, Yoko; Szoplik, Tomasz, Applied Optics, Vol. 53 Issue 10, увійшов в список топ найбільш скачуваних за квітень місяць 2014 року (Top Downloads in Applied Optics).

Випуск такого тому сприятиме підвищенню наукового рівня Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Підтвердженням цього слугуватимуть результати науково-метричної бази даних «Scopus», де на даний момент, Чернівецький національний університет розділяє 5 – 6 місце з Національним технічним університетом України "КПІ", серед усіх вищих навчальних закладів України.