Вітаємо Махнія Віктора Петровича з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

Вітаємо доктора фізико-математичних наук, професора кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Махнія Віктора Петровича, з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Віктор Петрович народився 18.08.1946 р. в сел. Холми Чернігівської обл. Закінчив Чернівецький державний університет у 1969 р. за спеціальністю - фізик-оптик.

Працює в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича з 1969 р. У 1980 р. захистив кандидатську дисертацію “Электрические и электролюминесцентные свойства диодов на основе теллурида кадмия“. захистив у 1980 р. в Чернівецькому державному університеті. Спеціальність 01.04.10. – фізика напівпровідників і діелектриків. Науковий керівник - Косяченко Л.А.

Докторську дисертацію “Физические процессы в диодных структурах на основе широкозонных полупроводников А2В6”. Спеціальність 01.04.10. – фізика напівпровідників і діелектриків. захистив у 1992 р. в Чернівецькому державному університеті..

Завідував кафедрою оптолектроніки з 2007р.-2016р., доктор фіз.мат. наук. Носить Почесне звання: Соросівський доцент, 1993 р. Під науковим керівництвом професора Махнія В.П. захищено 11 кандидатських та 1 докторська дисертації, а його аспіранти неодноразово отримували стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України, а також 1 стипендію Сороса.