Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Знання помножені на труд – успіх гарантовано!

Випускник відділу комп’ютерних технологій, розробник онлайн-сервісів для аналітики даних в рітейлі та роздрібній торгівлі та засновник фірми «Datawiz» - Володимир Неп’юк закликає студентів не боятися ставити перед собою амбітні цілі та впевнено йти до мети.

-         Чому ти обрав саме цю спеціальність: поклик серця чи тому, що за ІТ майбутнє?

Насправді, мені до душі технічні спеціальності, тому коли я обирав спеціальність, то переді мною стояв вибір:  або фізичний факультет або математичний або (зараз відділ комп’ютерних технологій) факультет комп’ютерних наук.  Та оцінивши перспективу, до того ж в той час я захоплювався апаратним забезпечення комп’ютера (або як говорять всі програмісти «залізом»),  вирішив вступити на факультет комп’ютерних наук, на кафедру комп’ютерних систем та мереж.

-         Хто із викладачів тебе надихнув на вибір більш вузької спеціалізації та є для тебе взірцем для наслідування?

Зараз багато від кого можна почути про те, що університет не дає базових знань для подальшого саморозвитку та кар'єрного росту, але це не так. Завдяки навчанні в ЧНУ я мав змогу твердо поставити мету та йти до неї, однією із базових навичок, здобутих в університеті – є вміння думати та об’єктивно оцінювати ситуацію. Також це і перші знайомства та на даний момент, в моїй фірмі працює багато студентів, тому це ще й цінні кадри. Я дуже вдячний всім викладачам, бо кожен із них вплинув на формування мого планів на майбутнє та мене як ІТ фахівця,проте особливу подяку хочу висловити Остапову та Ляшкевичу .

-         На даний момент, ти є директором  фірми  Datawiz, як виникла ідея створення свого бізнесу та з чого взагалі все починалося?

Datawiz – це наш другий стартап. До цього я був співзасновником платформи електронної комерції, яку ми успішно продали в 2013 році на азійському ринку. Ми мали два офіси: в Україні та в Китаї. Власне тоді ми і створили інструменти для прогнозування обороту, аналітики фінансових даних та розробили систему індивідуальних пропозицій для клієнта. Ми побачили потенціал в прогнозуванні та аналітиці даних для бізнесу та вирішили розвивати цей напрямок. Так що, прототип функціоналу Datawiz був створений на основі напрацювань та досвіду попереднього бізнесу. Далі сфокусувались на рітейлі і почалось вивчення ринку, холодні дзвінки, клієнти … Так прийшли до того, чим зараз займаємося.

-         Перша робоча закордонна поїздка: що змінила в світогляді та внесла нового?

Я рік пропрацював в Канаді та це безумовно наклало свій слід. До того ж, я й тепер постійно їжджу закордон і щоразу це нові емоції, враження, але найголовніше – це досвід. Як відомо, нове – завжди цікаве і коли я стикаюся з  новітніми технологіями, про які ще вчора вперше почув, а сьогодні бачу на дії, то це звісно ж хочеться запозичити ідею. А тим паче професія програміста дозволяє вдосконалювати їх,  а в такому процесі й здійснюються відкриття.

-         Як визначитися із більш вузьким профілем в ІТ сфері? Може є якісь поради, як знайти себе в програмуванні?

Особисто, я пробував усе, що мені подобається – від дизайну до 3D моделювання і таким чином знайшов себе у ІТ. Тому головне не боятися, а ставити перед собою мету та йти до неї. Оскільки, в моїй команді багато студентів, то я по них бачу, що головною їх проблемою є те, що вони не знають, що хочуть. Програмування – це та сфера, в якій не можна боятися, слід пробувати і ніколи не здаватися. Рідко хто одразу знаходить те, чим він хотів би займатися, головне не опускати руки, а робити висновки і вчитися на своїх помилках.

-         Чим займається твоя фірма?

Моя компанія надає онлайн-сервіси для аналітики даних в рітейлі (роздрібна торгівля) та ресторанному бізнесі. Ми автоматизуємо процеси аналізу: чеків, продажів, асортименту та даних програм лояльності. Функціонал BI Datawiz.io дозволяє формувати аналітику в розрізі магазинів, товарних груп і товарів для оптимізації асортименту, планування маркетингової активності і визначення типових моделей поведінки клієнтів.

-         Чи важко студенту потрапити в Datawiz? І як відбувається процес прийняття  студентів на роботу?

Зараз ми експериментуємо з процесом прийняття на роботу. Стандартно -  це на нашому сайті можна скачати завдання та скинути нам на пошту. Якщо нам все підходить, то ми запрошуємо студента на співбесіду, за потреби після цієї може бути ще декілька співбесід і якщо всі етапи пройдено, то ми пропонуємо студенту стажування в компанії, а потім якщо і нас і його все влаштовує – ми пропонуємо йому місце співробітника Datawiz.

Зараз ми розробили програму стажування, суть якої  полягає в тому, що бажаючі проходять двотижневе навчання, під час якого вивчають технології, які ми використовуємо. Протягом стажування ми декілька раз проводимо з кожним учасником інтерв’ю і визначаємо потенційних кандидатів. Заключний етап стажування – це командна розробка проектів. Учасники стажування розбиваються на команди та за один тиждень реалізовують свій проект. Цей етап є вирішальним. Всі, хто найкраще виконають свій проект та покажуть командну роботу, отримують пропозицію.

Таке стажування ми проводили один раз. В ньому брало участь 50 кандидатів. Пропозицію після стажування отримало четверо студентів, які зараз успішно працюють в нашій команді. 

 

Фото зі стажування, яке проводила фірма Datawiz для студентів

-         З якими основними проблемами ти стикався під час побудови кар’єри?

Дуже великих (глобальних) проблем при побудові кар’єри в мене не було. «Айтішники» часто стикаються з проблемою втоми та вигорання, коли все набридає і здається, що ІТ це взагалі не їхнє. На щастя, в мене немає досвіду як діяти в цій ситуації, бо я завжди роблю невеликі перерви та сконцентровую свою увагу на чомусь іншому. Для мене найважчим було визначитися чим саме я хочу займатися, але завдяки цим пошукам, я набув знання в різних сферах діяльності, що наразі є дуже корисним для мене.

-         Що на твою думку є визначним фактором для досягнення успіху (це зрештою талант/покликання чи все таки наполеглива праця)?  

Важко однозначно відповісти на це питання, адже праця має бути, талант теж має бути і звісно ж має бути удача. Та найголовніше має бути ціль, далі слід побудувати план дій та слідувати йому. Відповідно, яку б ми сферу діяльності не розглядали – без наполегливої праці ніяк, але й варто мати не талант, я радше сказав би хист, до того – чим ти займаєшся. Адже ти ніколи не станеш відмінним спеціалістом, якщо не будеш любити те, чим ти займаєшся та отримувати від цього задоволення.

-         Що ти порадиш студентам: як обрати спеціалізацію та стати чудовим фахівцем в ІТ?

Слід поставити перед собою ціль та впевнено йти до неї, як на мене, це і є основною метою нашого існування. Адже коли ти знаєш чого ти хочеш досягнути – ти можеш зрозуміти як цього досягнути, тобто розбити свій шлях на кроки. А далі варто лише перевіряти кожен крок: чи робить він тебе ближчим до мети чи ні і так рухатися. Ну й звісно, ж не боятися ставити божевільні цілі та пам’ятати, щоб чогось досягти треба щось робити і не боятися помилятися, а робити висновки та йти вперед.

Бажаю всім знайти своє покликання та стати фахівцями своєї справи! А стосовно роботи, так її завжди можна знайти. Зароблять усі, хто любить роботу та робить її якісно.

Тому удачі, впевненості у власних силах та наснаги для нових звершень!

 

Статтю підготувала студентка ІФТКН Жупник Евеліна