Звіт з Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» (14 - 16 квітня 2014 року).

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.12.2013 року №1820 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2013-2014 навчальному році» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини було затверджено базовим вищим навчальним закладом по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта».Олімпіада проходила з 14 по 16 квітня 2014 року, участь в ній прийняли команди із 30 вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Чернівецький національний університет представляла команда кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук. До складу команди увійшли студенти 4-го курсу Мірвальд Богдан і Татарчук Ольга; керівник – асистент кафедри, канд. пед. наук Томаш Василь Васильович.

Олімпіада проводилась як особиста першість у вигляді системи масових очних змагань майбутніх педагогів. У них взяли участь, як правило, студенти, які на час проведення олімпіади вивчають дисципліни спеціалізації або закінчили їх вивчати в минулому навчальному році.

Учасникам олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» пропонувалися завдання, складені з урахуванням досягнень у галузі теорії та методики навчання технологій на сучасному етапі; їх розв’язання вимагало не тільки знання програмового навчального матеріалу, але й опори на загальну професійну культуру майбутніх спеціалістів.

З метою виявлення рівня теоретичної і практичної компетентності майбутніх учителів технологій, до програми олімпіади були включені такі етапи конкурсу:

• презентація (командна першість);
  • розробка плану уроку (відповідно нової програми з трудового навчання);
  • проведення фрагменту уроку;
  • розробка творчого проекту;
  • практична робота у навчальних майстернях із виготовлення проекту;
  • тести з професійно-орієнтованої підготовки.

За підсумками олімпіади Мірвальд Богдан нагороджений дипломом V ступеню та грамотою «За втілення народних традицій у виготовленому виробі», а Татарчук Ольга – грамотою «За креативне виконання творчого проекту». Керівник команди, асистент Томаш В.В. нагороджений дипломом за високий рівень підготовки команди.

Фото-звіт:

Перший проректор УДПУ, проф. Олександр Безлюдний нагороджує Мірвальда Богдана дипломом V ступеню

Голова журі проф. Андрій Цина нагороджує Татарчук Ольгу грамотою

Команда ЧНУ

Команда ЧНУ з членом журі олімпіади, головою Всеукраїнської Асоціації наукових і практичних працівників технологічної освіти, директором Інституту природничо-математичної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, доктором пед. наук, професором Олександром Коберником.