Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра електроніки і енергетики

Солован Михайло Миколайович

Посада: асистент

Вчений ступінь: кандидат технічних наук

Тематика наукових досліджень:

Tонкі плівки оксидів та нітридів металів: технологія одержання, явища переносу,  кінетичні, оптичні та фотоелектричні властивості, створення на їх основі приладів електроніки, фотовольтаїки, сонячної енергетики.

Курси, що читає:

  • Вступ в електроніку (л, пр.)
  • Основи наукових досліджень (л, пр.)
  • Фізична електроніка(л, лаб.)
  • Конструювання та технологія виготовлення сонячних елементів (лаб.)

 Додаткова інформація:

Народився 15 листопада 1986 року в с. Залуччя Горішнє, Снятинського р-ну, Івано-Франківської області. В 2004 році закінчив Долішньо-залучанську ЗОШ I-III ст.

 З 2005 по 2008 роки навчався в Чернівецькому Індустріальному коледжі.

 З 2008 по 2011 роки навчався на кафедрі електроніки і енергетики фізичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 В 2011 році закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Фізична та біомедична електроніка” та здобув кваліфікацію магістра з електроніки.

 З 2011 по 2014 роки навчався в аспірантурі кафедри за спеціальністю 05.27.01 – “Твердотільна електроніка” (науковий керівник - проф. Мар'янчук П. Д.).

В 2014 році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему “Розробка гетеропереходів на основі тонких плівок нітриду титану для електроніки та фотовольтаїки”.

З 2015 року працює на посаді асистента кафедри електроніки і енергетики ІФТКН.

Опублікував більше  60 наукових праць, з них 24 статті у міжнародних журналах, 7 статей в українських журналах, 4 патента на корисну модель.

 E_mail: m.solovan@chnu.edu.ua