Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра фізики твердого тіла

Відгуки випускників

У 2008 році я вступив на фізичний факультет Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. Стосовно мого вибору було багато сумнівів, але основною перевагою для мене на той час було отримання якісної безоплатної освіти. Тому, вступ на кафедру фізики твердого тіла вважаю одним із найправильніших рішень у моєму житті, оскільки це створило для мене багато можливостей, а викладачі цієї кафедри відкрили для для мене нову фізику – цікаву та захоплюючу! За підтримки рідної кафедри в 2011 році я поїхав за програмою “WorkandTravel” та провів незабутнє літо в США, а також суттєво покращив свій рівень англійської мови.

Після вступу до магістратури кафедри ФТТ під керівництвом докторів фіз.-мат. наук Фодчука Ігора Михайловича та Борчі Мар’яни Драгошівни я навчився новітнім методами дослідження тонких плівок та гетероструктур, а після успішного захисту магістерської роботи у 2013 році я вступив до аспірантури в Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук мого рідного університету. У 2014 році я отримав можливість відвідати літню наукову школу в Румунії (м. Ясси). За допомогою освітньої програми «ErasmusMundus» у 2015 році я продовжив свою наукову діяльність в Польщі в Лодзькому університеті на кафедрі фізики твердого тіла. На даний момент із співробітниками Лодзького університету проводимо дослідження щодо використання графена, оксида графена в гнучкій та прозорій електроніці, що в подальшому дозволить використовувати графен для створення нового покоління оперативної памяті ReRAM.

В усьому світі зараз інтенсивно розвиваються нанотехнології та дослідження поверхневих явищ твердих тіл, тому випускники кафедри мають змогу навчатися, стажуватись та працювати у багатьох країнах світу. Серед моїх знайомих та друзів, які навчаються на фізичному факультеті багато хто вигравав подібні гранти та мав змогу проводити дослідження в провідних університетах Франції, Італії, Фінляндії, Португалії та Польщі.

Тому, я бажаю абітурієнтам та майбутнім студентам кафедри ФТТ не сумніватись у престижності фізичної освіти, оскільки це дасть можливість реалізувати ваші знання та здібності в престижних лабораторіях та університетах світу.

Луцик Ярослав,

випускник фізичного факультету ЧНУ 2010,

аспірант кафедри ФТТ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

 

Я, Антон Давидок, випускник кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету. В мене зі школи була тяга до фізики, тому при вступі до університету свідомо обрав факультет та кафедру. На початку свого навчання аж ніяк не бачив себе в аспірантурі і взагалі в науці. Але при тому навчався сумлінно, тому що подобалося. Тяга до чогось нового, до речей які поки не зрозумілі, була потужною рушійною силою. Навчання давалося інколи непросто, але це були чергові іспити на винахідливість і витривалість.  Саме ці здобутті знання і досвід допомогли в майбутньому визначитися з тим чим я хочу займатися в житті – фізикою.  А саме: проводити дослідження, здобувати нові знання для себе та наукової спільноти. Прищепити це бажання і вміння працювати допомогли викладачі факультету та кафедри.

І в решті, навчання на кафедрі вирішило мою долю.  Завдяки сумлінній праці та зв’язкам кафедри в Європейському науковому товаристві, я отримав можливість навчатися в аспірантурі в німецькому університеті (Університет Зігена, фізичний факультет, інститут фізики твердого тіла). Це був справжній виклик. Я їхав туди на умовний термін в три місяці. Але зумів проявити себе в новій, для мене, країні.  «Якщо я вже тут, то буду чесно робити те, що вмію». І це спрацювало. Я закріпився в аспірантурі, мій проект був присвячений вивченню росту наночастинок рентгенівськими методами. Під час процесу росту структура нанооб’єктів змінюється і дуже важко прослідкувати за цим процесом іншими методами, особливо здобути статистичні данні. Але рентгенівська дифракція дає змогу це зробити. Тут і знадобилися знання здобутті на кафедрі ФТТ. Крім того я освоював нові методи та о'бєкти, представляв свою наукову групу на міжнародних конференціях. Завдяки моїй роботі в мене була можливість відвідати дуже багато цікавих місць від Іспанії до Японії, познайомитися з цікавими людьми, і просто  жити насиченим життям. Я успішно захистив докторську дисертацію на початку 2013, а на разі в моїй кар’єрі робота вже в другому європейському інституті на посаді дослідника, де займаюся вивченням механічних властивостей мікро- та наноматеріалів, адже зі значним зменшенням масштабів, звичні для макросвіту закономірності вже діють по-іншому. А для вивчення цього все більш дослідницьких груп звертаються до рентгенівських методів. На разі я працюю в інституті, де ще кілька років тому не знали про широкі можливості цієї техніки.  

Я володію п’ятьма мовами, в мене докторська ступінь в природничих науках і я готую проект на фінансування для власних досліджень.  А все почалося з 9-го корпусу, кафедри фізики твердого тіла.  Шана і низький уклін всім моїм викладачам!