Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

Рейтинг вишів DOU 2018: Могилянка знову в лідерах, Львівська політехніка наприкінці списку

Посилання на оригінальне джерело: https://dou.ua/lenta/articles/ukrainian-universities-2018/#chnu

З 24 квітня по 8 травня на DOU проходило щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських ЗВО (заклад вищої освіти — ред.). Загалом цього року зібрано 2938 анкет.

Чернівецький університет вперше набрав достатню кількість голосів та потрапив у рейтинг вишів з високим результатом: середня оцінка готовності рекомендувати — 7,0 бала з 10, що вище середнього рівня.

Незважаючи на досить високу готовність рекомендувати ЗВО, студенти і випускники рідко вважають, що їх диплом цінується роботодавцями (4,5 бала з 10 при середньому показнику 5,5). В цілому, на відміну від інших університетів з високими позиціями в рейтингу, імідж Чернівецького університету серед його студентів та випускників помітно гірший і знаходиться на середньому рівні. Наприклад, престижність свого факультету студенти та випускники цього вишу оцінили на  6,6 бала (в університетах, що займають перші 4 сходинки рейтингу — від 6,6 до 8,5).

Чи сприяє навчання здобуттю цікавої / перспективної роботи — оцінили на 6,4 бала (проти 6,9-8,5), чи допомагає отримувати гідну зарплатню5,6 бала (проти 7,0-8,5).

Серед сильних сторін університету — високі оцінки якості викладання (зрозуміла подача матеріалу6,6 при середньому показнику 6,0), технічного стану приміщень (7,0 при середньому показнику 5,4) та технологічного забезпечення навчання (6,7 проти 5,7 загалом), орієнтації адміністрації університету на інтереси студентів та готовність допомогти (6,7 при середньому 5,8). Кількість технологій, які вивчаються, вища за середнє значення (4,5 проти 3,8).

Корупція в університеті оцінена на середньому рівні (29% стикалися особисто, середній показник — 33%).

Співробітництво з ІТ-компаніями теж на середньому рівні, окрім гостьових лекцій співробітників ІТ-компаній (про них згадали 60% студентів та випускників, при середньому показнику 46%) чи пропозицій з працевлаштування (52% при середньому показнику 38%).