Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018

Великий математик, Пафнутій Чебишев ще у ХІХ столітті сказав, що «теорія без практики – мертва, практика без теорії – сліпа». Ці слова і досі актуальні, саме тому Михайло Горничар, студент кафедри комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спеціальності «Комп’ютерні науки» охоче взяв участь в «Хакатоні громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018», що проходив в Мінську (Білорусь) в період з 1-3 червня.

Основна мета даного хакатону - встановлення довгострокового співробітництва між місцевим громадянським суспільством та ІТ-спільнотою, що призведе до розробки нових ІТ-інструментів для
посилення цифрової участі громадян, підвищення прозорості та комунікації урядових рішень та витрат, сприяти більш широкій участі у процесі прийняття рішень та просуванню державних послуг.

«Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018» зібрав активістів громадянського суспільства, ІТ-фахівців та веб-дизайнерів із шести країн-партнерів - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Учасники мали змогу працювати на програмних проектах, які дають можливість громадянському суспільству краще сприяти реформам та демократичним перетворенням у своїх країнах. Підтримувала роботу учасників мультидисциплінарна команда запрошених ораторів та наставників, що мають досвід роботи з соціальними технологічними ініціативами, починаючи з роботи в ІТ та консалтингових компаніях.