Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

IT SCHOOL

03 та 10 лютого було проведено перші заняття в ІТ-академії.

Приємно відмітити, що наша географія зростає. Заняття побудовані таким чином, що вони є цікавими як для школярів 9-11 класів, так і для випускників та студентів коледжів. Передбачено індивідуальний підхід до кожного - студенти академії можуть разом обирати зручний час для занять. Фактично - це не є заняття з обов'язковим виконанням певних завдань та оцінками, а скоріше вільне спілкування з метою оволодіння необхідними знаннями та навичками. Такий підхід використовується, наприклад у Фінляндії, система освіти в якій є однією з найефективніших у світі. Такий досвід був набутий під час відвідування університету в місті Оулу http://ptcsi.chnu.edu.ua/…/kafedra-kompiutern…/2016_04_17_22

   


 17.02.2018 року відбулося наступне зання ІТ-академії на тему: “Каскадні таблиці стилів CSS”.

На занятті слухачі приймали активну участь в обговоренні селекторів та їх застосуванні. 
З кожним заняттям до нас долучаються нові учасники і цього разу не було виключення, до ІТ-академії долучилися 5 нових учасників не тільки із міста Чернівці, а й Сторожинецького району, які одразу влилися в роботу. В результаті заняття слухачі створили веб-сторінку із стилістьчним оформлення відповідно до своїх вподобань.
 
   

 
24 лютого проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Відвідувачі ознайомилися з основними сферами діяльності UX/UI-дизайнера. В загальних рисах пояснено особливості збору інформації про проект та його аудиторії, проектування користувальницьких сценаріїв, розробки стилю, роботи зі шрифтами, кольорами та розмірами, створенню макетів та прототипів, особливості відрисовки інтерфейсу у графічних редакторах.
В розрізі практичних аспектів врозроблено вікно авторизації засобами HTML5, CSS3:
                 

03 березня проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Незважаючи на холодну погоду та інші несприятливі фактори, чергове заняття ІТ-академії, організованої кафедрою комп’ютерних наук, відбулося!
Сьогодні майбутні ІТ-фахівці дізнавались про основні підходи до реалізації баз даних та принципи їх функціонування, познайомились з основними моделями представлення даних та способами доступу до них. Також було зроблено перші практичні кроки до створення власних баз даних.
Цікавим бонусом до заняття стало випробування нового мультимедійного проектора з інтерактивними функціями, який, окрім свого основного призначення, дозволив зробити віртуальні «розписи по стінах».
Запрошуємо всіх бажаючих отримати якісну ІТ-освіту приєднуватись до занять ІТ-академії та наших групи у Viber та Facebook!

        

10 березня проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Цього тижня слухачі ІТ-академії вчилися розробляти власну базу даних за текстовим описом предметної області; на основі практичного завдання закріпили знання щодо створення бази даних засобами MS Access. Також було розглянуто типи запитів та способи їх формування. Закінчилось заняття уже традиційним «живописом на стінах».


Сьогодні (17 березня 2018року) відбулось заключне заняття з циклу організації баз даних. Слухачі освоїли та практично закріпили різні способи створення запитів. У тому числі, отримали базові знання із формування запитів засобами SQL: розглянули основні інструкції мови, спробували писати власні запити. Крім того, познайомились зі структурою MS SQL Server та побачили, що саме реальний інтернет-магазин зберігає у базі даних під керуванням MySQL.

Наступне заняття буде присвячене основам візуального програмування, що є не менш корисно та цікаво майбутнім фахівцям ІТ-галузі. Тому з нетерпінням будемо чекати як нових, так і вже регулярних слухачів ІТ-академії!

     


14 квітня 2018 року слухачі курсів ІТ-академії завершили цикл занять з основ візуального програмування, де навчилися створювати найпростіші віконні додатки, налаштовувати візуальні компоненти, інтегрувати в програмні продукти реляційні бази даних MS Access. Варто зазначити, що розглянуті теми відкрили для слухачів нові можливості програмування та методи розробки графічного інтерфейсу.
Попереду наступні заняття з основ програмування на мові Java, де слухачі ознайомляться з принципами кроссплатформенності программ та іншими сучасними особливостями розробки додатків.


 З 21 квітня по 5 травня відбулися чергові заняття IT-академії на базі кафедри «Комп’ютерних наук» Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ ім. Юрія Федьковича, які провів асистент кафедри Галочкін О.В. Заняття були присвячені розгляду понять крос-платформного програмування на основі мови програмування Java SE.

Протягом занять абітурієнти встигли ознайомитись із основними поняттями мови Java: типами даних, класами, об’єктами, методами, інтерфейсами, розглянули основні інструменти пакету Java Development Kit. Навчились підключати бібліотеки класів, будувати конструктори класів та методи, створювати аплети. Освоїли середовище програмування NetBeans, на базі якого побудували свої перші програмні додатки на мові Java.
На завершальному етапі відвідувачі занять створили аплети, що являють собою реєстраційні форми корустувача та під’єднали їх до web-сторінки.
За результатами занять хотілося б відмітити: Рябка Віктора (коледж ЧНУ), Княгніцького Віктора (Чернівецький ліцей №4), Яковенко Катерину (Чернівецький ліцей №1).

Чекаємо нових занять IT-академії!!!

   

   

   


12 та 25 травня проведено завершальні заняття ІТ-академії.

 

Відвідувачі ознайомились з особливостями роботи із децентралізованою системою контролю версій GIT. 

Система контролю версій - це система, що записує зміни у файл або набір файлів протягом деякого часу, так що ви зможете повернутися до певної версії пізнише. 

Якщо ви графічний або веб-дизайнер і хочете зберегти кожну версію зображення або макета (швидше за все, захочете), система контролю версій якраз те, що потрібно. Вона дозволяє повернути вибрані файли до попереднього стану, повернути весь проект до попереднього стану, побачити зміни, побачити, хто останній міняв щось і спровокував проблему, хто вказав на проблему і коли, та багато іншого. Використання системи контролю версій також в цілому означає, що, якщо ви зламали щось або втратили файли, ви просто можете все виправити. Крім того, ви отримаєте все це за дуже невеликі накладні витрати.

   

Окрім того, абіурієнти ознайомилися із основами розробки гібридних мобільних додатків на основі таких популярних фреймфорків, як Apache Cordova та Ionic.

Apache Cordova дозволяє програмістам створювати додатки для мобільних пристроїв за допомогою CSS3, HTML5 і JavaScript, замість того, щоб використовувати конкретні платформи API, такі як Android, IOS або Windows Phone. Це забезпечується за рахунок перетворення з CSS, HTML і JavaScript в код, який будь-яка платформа сприймає як елемент web. Це розширює можливості HTML і JavaScript для роботи з різними пристроями. В результаті застосування є гібридними, це означає, що вони не є ні по-справжньому мобільними додатками (бо вся генерація макета здійснюються за допомогою web-view замість основної структури призначеного для користувача інтерфейсу платформи), ні web - тому що вони не тільки web - додаток, а й упаковані в якості додатку для розподілу, а також має доступ до API базового функціоналу пристрою, такого як файлова система, камера і ін.).

За результатами заняття розроблено власний мобільний додаток, що дозволяє визначати погодні умови по введеном zip-коду.