Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

IT SCHOOL

03 та 10 лютого було проведено перші заняття в ІТ-академії.

Приємно відмітити, що наша географія зростає. Заняття побудовані таким чином, що вони є цікавими як для школярів 9-11 класів, так і для випускників та студентів коледжів. Передбачено індивідуальний підхід до кожного - студенти академії можуть разом обирати зручний час для занять. Фактично - це не є заняття з обов'язковим виконанням певних завдань та оцінками, а скоріше вільне спілкування з метою оволодіння необхідними знаннями та навичками. Такий підхід використовується, наприклад у Фінляндії, система освіти в якій є однією з найефективніших у світі. Такий досвід був набутий під час відвідування університету в місті Оулу http://ptcsi.chnu.edu.ua/…/kafedra-kompiutern…/2016_04_17_22

   


 17.02.2018 року відбулося наступне зання ІТ-академії на тему: “Каскадні таблиці стилів CSS”.

На занятті слухачі приймали активну участь в обговоренні селекторів та їх застосуванні. 
З кожним заняттям до нас долучаються нові учасники і цього разу не було виключення, до ІТ-академії долучилися 5 нових учасників не тільки із міста Чернівці, а й Сторожинецького району, які одразу влилися в роботу. В результаті заняття слухачі створили веб-сторінку із стилістьчним оформлення відповідно до своїх вподобань.
 
   

 
24 лютого проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Відвідувачі ознайомилися з основними сферами діяльності UX/UI-дизайнера. В загальних рисах пояснено особливості збору інформації про проект та його аудиторії, проектування користувальницьких сценаріїв, розробки стилю, роботи зі шрифтами, кольорами та розмірами, створенню макетів та прототипів, особливості відрисовки інтерфейсу у графічних редакторах.
В розрізі практичних аспектів врозроблено вікно авторизації засобами HTML5, CSS3:
      

03 березня проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Незважаючи на холодну погоду та інші несприятливі фактори, чергове заняття ІТ-академії, організованої кафедрою комп’ютерних наук, відбулося!
Сьогодні майбутні ІТ-фахівці дізнавались про основні підходи до реалізації баз даних та принципи їх функціонування, познайомились з основними моделями представлення даних та способами доступу до них. Також було зроблено перші практичні кроки до створення власних баз даних.
Цікавим бонусом до заняття стало випробування нового мультимедійного проектора з інтерактивними функціями, який, окрім свого основного призначення, дозволив зробити віртуальні «розписи по стінах».
Запрошуємо всіх бажаючих отримати якісну ІТ-освіту приєднуватись до занять ІТ-академії та наших групи у Viber та Facebook!

        

10 березня проведено чергове заняття в ІТ-академії.
Цього тижня слухачі ІТ-академії вчилися розробляти власну базу даних за текстовим описом предметної області; на основі практичного завдання закріпили знання щодо створення бази даних засобами MS Access. Також було розглянуто типи запитів та способи їх формування. Закінчилось заняття уже традиційним «живописом на стінах».


Сьогодні (17 березня 2018року) відбулось заключне заняття з циклу організації баз даних. Слухачі освоїли та практично закріпили різні способи створення запитів. У тому числі, отримали базові знання із формування запитів засобами SQL: розглянули основні інструкції мови, спробували писати власні запити. Крім того, познайомились зі структурою MS SQL Server та побачили, що саме реальний інтернет-магазин зберігає у базі даних під керуванням MySQL.

Наступне заняття буде присвячене основам візуального програмування, що є не менш корисно та цікаво майбутнім фахівцям ІТ-галузі. Тому з нетерпінням будемо чекати як нових, так і вже регулярних слухачів ІТ-академії!