Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

ІТ-академія кафедри комп'ютерних наук

Продовжує роботу ІТ-академія на базі кафедри комп'ютерних наук!!!


Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цікавого світу ІТ-технологій. Під час навчання в академії ви спробуєте власні сили у повному циклі створенні власного web-ресурсу та дізнаєтесь багато цікавого про технології майбутнього - штучний інтелект та приклади його використання! Це буде корисним для вибору Вашої майбутньої професії.


Наступне заняття відбудеться 16.02.2019 року об 12.00. Місце проведення: вул. Рівненська 14, корпус №8, ауд. 114. 

 


 

17.11.2018 року відбулося перше зання ІТ-академії на тему: “Застосування графічного редактору Photoshop у web-дизайні".

Відвідувачам ІТ академії, професором кафедри комп'ютерних наук, д.ф.-м.н. Ушенко Ю.О. пояснено в доступній формі собливості використання сучасних підходів та інструментаріїв у задачах розробки веб-додатків. Дано відповіді щодо особливостей вступу та навчання на кафедрі комп'ютерних наук.

На першому занятті слухачі ІТ-академії почали розробляти макет особистої web-сторінки (cv) у графічному редакторі Adobe Photoshop.

Було розглянуто поняття cv, приклади різноманітних cv- сторінок для різних сфер діяльності людини, і особливо приклади cv фахівців в сфері IT. Розібрали основні стадії робочого процесу і ролі різних фахівців IT при створенні web- сторінки, поняття адаптивного дизайну сайтів, використання grid (модульних сіток у дизайні).

Після цього навчилися налаштовувати робочий простір графічного редактору Adobe Photoshop для потреб web- дизайну: розібрали які налаштувати панелі інструментів і основні вікна, опанували основні команди та швидкі клавіші для керування документом в програмі. Завантажили шаблон модульної сітки. Навчилися працювати з панеллю шарів, текстовими шарами, кольорами в Adobe Photoshop. Створили перші об’єкти панелі інструментів Tools і навчилися їх редагувати застосовуючи різні ефекти, навчилися працювати з шар-маскою.

Наприкінці першого заняття учні ІТ-академії створили основні елементи шаблону сторінки, а саме хедер і футер . Впродовж наступних занять будуть створені решта елементів макету сайту та розглянуті інші графічні редактори, що використовуються для потреб веб-дизайну.

 


 24.11.2018 року відбулося друге заняття ІТ-академії на тему: “Застосування графічного редактору Photoshop у web-дизайні".

На другому тижні відвідувачі IT- академії продовжили працювати над створенням макету web-сторінки (cv) у графічному редакторі Adobe Photoshop. Навчилися працювати з імпортом груп шарів, імпортом зображень, редагувати об’єкти, дізналися як працювати зі шрифтами і текстом в Adobe Photoshop.
До нас приєдналися нові учні, які швидко включилися в робочий процес і наздогнали групу. В кінці другого заняття ми вже мали перші результати – практично готові макети веб-сторінок, які тільки залишилось трохи відредагувати і додати особистий контент за власним бажанням.
На наступному занятті продовжуємо працювати над власними макетами веб-сторінок, ознайомимось з поняттям векторної графіки, і застосуємо її для імпорту іконок та інших графічних елементів. Навчимося ділити макет на фрагменти, які потім будуть збиратися на веб-сторінці за допомогою HTML-таблиці та CSS-шарів.

          

           

 

 


 

 01.12.2018 року на третьому заняття ІТ-академії учні ознайомилися з програмою Adobe Illustrator. Навчилися редагувати векторні об’єкти, а саме іконки, які потім  експортували в макет Photoshop. Після цього дізналися, як працювати з інструментами slice tool (ніж), ruler (лінійка), в якому форматі і як зберігати фрагменти для web-інтерфейсів, опанували різні методи поділення документу на фрагменти: створення фрагменту на основі шару і роботу з користувацькими фрагментами.   В кінці заняття слухачі  IT – академії мали готові PSD макети web-сторінок , поділені на фрагменти для подальшої верстки. 

   


08 - 22 грудня 2018 року ІТ-school продовжила свою роботу. Була проведена робота над версткою макету особистого сайту-візитівки засобами html у відповідності до розробленого макету. 

 


Протягом трьох занять (26.01.2019, 02.02.2019, 09.02.2019) відвідувачі нашої ІТ-академії опанували базисні конструкції спеціальної мови, що використовується для опису зовнішнього вигляду сторінок - CSS (англ. Cascading Style Sheets, укр. Каскадні таблиці стилів).

Таблиці стилів дають змогу спростити процес створення сторінок і поліпшити їхній зовнішній вигляд. Концепція стилів подібна до ідеї стилів, яка реалізована в сучасних текстових редакторах — текст спочатку вводять, а потім форматують, користуючись стилями. Застосування стилів дає змогу вводити на сторінку потрібні тексти та інші елементи, не задумуючись над їхнім зовнішнім виглядом і розташуванням. Таблиці стилів програміст зазвичай створює окремо від html-файлу. Під час створення html-файлу він концентрує увагу на змісті сторінки, а не на  її зовнішньому вигляді, а під час створення таблиці стилів — навпаки. Іншими словами, стилі дають змогу розмежувати етапи створення html-файлу й  удосконалення зовнішнього вигляду сторінки.

Ми розібралися як працювати із CSS, як декорувати текст, зображення, працювати із кольорами. Окремо увагу приділили різним підходам до верстання веб-сторінки, розібрали їх позитивні і "не дуже" сторони. В деталях вивчили систему компонування елементів на веб-сторінці із використанням  CSS FlexBox.

 

Всі досягли чудових результатів!

Надалі заплановані заняття із основ JavaScript, що відбудуться: 15.02.2019, 22.02.2019, 01.03.2019!

Зробимо наші сторінки жими! До зустрічі!


З 16 лютого по 2 березня 2019 р. відбувся черговий цикл занять для слухачів  IT-академії,  присвячений мові програмування JavaScript, який проводив викладач кафедри комп’ютерних наук Галочкін О.В. Учні шкіл, ліцеїв та коледжів навчились застосовувати front-end інструменти JS для покращення інтерфейсу своїх проектів – landing page, надали елементам своїх web-сторінок динамічного функціоналу.

 Протягом циклу занять відвідувачі IT-академії навчились будувати  та підключати JS-скрипти, обробляти події та анімувати зображення на веб-сторінках, розробляти слайдери зображень тощо.

 За результатами проведених занять хочеться відмітити найбільш активних учнів академії: Баб’юка Максима (ЧМЛ №3), Заремського Артема (коледж ЧНУ), Хацкого Артура (ЗОШ №28).

Бажаємо подальших успіхів у вивченні комп’ютерних наук та чекаємо на наступних заняттях, які будуть присвячені застосуванню реляційних баз даних у web-технологіях!

 

 

 


Завершився черговий етап роботи ІТ-академії, присвячений основам роботи з системами управління базами даних. Протягом занять слухачі познайомились з основними підходами до реалізації баз даних та принципами їх функціонування, розглянули основні моделі представлення даних та способи доступу до них. Також, зробили перші кроки до розробки власної реляційної бази даних: навчились створювати та наповнювати таблиці, зв’язувати їх для забезпечення цілісності даних. Спробували створювати та використовувати найпростіші форми засобами MS Access.

Наступним кроком стало знайомство із запитами. Навчились робити різні типи запитів як з допомогою майстра чи конструктора MS Access, так і за допомогою мови структурованих запитів (SQL).

Крім того, налаштували взаємодію власної web-сторінки з базою даних, створеною засобами MySQL. Для цього навчились встановлювати локальний сервер (Open Server), використовувати phpMyAdmin.

Для отримання майданчика, необхідного для розміщення створеної web-сторінки в мережі Інтернет, зареєструвались на сайті постачальник послуг хостингу. Розглянули спосіб публікації власного сайту у всесвітній мережі.

   

   

   

   

Наступний етап, присвячений розробці мобільних додатків для ОС Android, розпочнеться вже найближчої суботи, 6 квітня, об 11:00. Чекаємо усіх бажаючих!


20 квітня закінчилося вивчення теми «Основи розробки мобільних додатків на ОС Android» в рамках проведення ІТ-Академії на базі кафедри комп'ютерних наук ЧНУ. 

Слухачі курсів здобули базові навики створення мобільних додатків, використання вбудованих та проектування користувацьких ресурсів середовища розробки Android Studio, застосування графічних зображень і візуальних компонентів.
Здобуті знання стануть базою для подальшого вивчення принципів проектування мобільного програмного забезпечення.