Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

ІТ-академія кафедри комп'ютерних наук

Продовжує роботу ІТ-академія на базі кафедри комп'ютерних наук!!!


Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цікавого світу ІТ-технологій. Під час навчання в академії ви спробуєте власні сили у повному циклі створенні власного web-ресурсу та дізнаєтесь багато цікавого про технології майбутнього - штучний інтелект та приклади його використання! Це буде корисним для вибору Вашої майбутньої професії.


Наступне заняття відбудеться 16.02.2019 року об 12.00. Місце проведення: вул. Рівненська 14, корпус №8, ауд. 114. 

 


 

17.11.2018 року відбулося перше зання ІТ-академії на тему: “Застосування графічного редактору Photoshop у web-дизайні".

Відвідувачам ІТ академії, професором кафедри комп'ютерних наук, д.ф.-м.н. Ушенко Ю.О. пояснено в доступній формі собливості використання сучасних підходів та інструментаріїв у задачах розробки веб-додатків. Дано відповіді щодо особливостей вступу та навчання на кафедрі комп'ютерних наук.

На першому занятті слухачі ІТ-академії почали розробляти макет особистої web-сторінки (cv) у графічному редакторі Adobe Photoshop.

Було розглянуто поняття cv, приклади різноманітних cv- сторінок для різних сфер діяльності людини, і особливо приклади cv фахівців в сфері IT. Розібрали основні стадії робочого процесу і ролі різних фахівців IT при створенні web- сторінки, поняття адаптивного дизайну сайтів, використання grid (модульних сіток у дизайні).

Після цього навчилися налаштовувати робочий простір графічного редактору Adobe Photoshop для потреб web- дизайну: розібрали які налаштувати панелі інструментів і основні вікна, опанували основні команди та швидкі клавіші для керування документом в програмі. Завантажили шаблон модульної сітки. Навчилися працювати з панеллю шарів, текстовими шарами, кольорами в Adobe Photoshop. Створили перші об’єкти панелі інструментів Tools і навчилися їх редагувати застосовуючи різні ефекти, навчилися працювати з шар-маскою.

Наприкінці першого заняття учні ІТ-академії створили основні елементи шаблону сторінки, а саме хедер і футер . Впродовж наступних занять будуть створені решта елементів макету сайту та розглянуті інші графічні редактори, що використовуються для потреб веб-дизайну.

 


 24.11.2018 року відбулося друге заняття ІТ-академії на тему: “Застосування графічного редактору Photoshop у web-дизайні".

На другому тижні відвідувачі IT- академії продовжили працювати над створенням макету web-сторінки (cv) у графічному редакторі Adobe Photoshop. Навчилися працювати з імпортом груп шарів, імпортом зображень, редагувати об’єкти, дізналися як працювати зі шрифтами і текстом в Adobe Photoshop.
До нас приєдналися нові учні, які швидко включилися в робочий процес і наздогнали групу. В кінці другого заняття ми вже мали перші результати – практично готові макети веб-сторінок, які тільки залишилось трохи відредагувати і додати особистий контент за власним бажанням.
На наступному занятті продовжуємо працювати над власними макетами веб-сторінок, ознайомимось з поняттям векторної графіки, і застосуємо її для імпорту іконок та інших графічних елементів. Навчимося ділити макет на фрагменти, які потім будуть збиратися на веб-сторінці за допомогою HTML-таблиці та CSS-шарів.

          

           

 

 


 

 01.12.2018 року на третьому заняття ІТ-академії учні ознайомилися з програмою Adobe Illustrator. Навчилися редагувати векторні об’єкти, а саме іконки, які потім  експортували в макет Photoshop. Після цього дізналися, як працювати з інструментами slice tool (ніж), ruler (лінійка), в якому форматі і як зберігати фрагменти для web-інтерфейсів, опанували різні методи поділення документу на фрагменти: створення фрагменту на основі шару і роботу з користувацькими фрагментами.   В кінці заняття слухачі  IT – академії мали готові PSD макети web-сторінок , поділені на фрагменти для подальшої верстки. 

   


08 - 22 грудня 2018 року ІТ-school продовжила свою роботу. Була проведена робота над версткою макету особистого сайту-візитівки засобами html у відповідності до розробленого макету. 

 


Протягом трьох занять (26.01.2019, 02.02.2019, 09.02.2019) відвідувачі нашої ІТ-академії опанували базисні конструкції спеціальної мови, що використовується для опису зовнішнього вигляду сторінок - CSS (англ. Cascading Style Sheets, укр. Каскадні таблиці стилів).

Таблиці стилів дають змогу спростити процес створення сторінок і поліпшити їхній зовнішній вигляд. Концепція стилів подібна до ідеї стилів, яка реалізована в сучасних текстових редакторах — текст спочатку вводять, а потім форматують, користуючись стилями. Застосування стилів дає змогу вводити на сторінку потрібні тексти та інші елементи, не задумуючись над їхнім зовнішнім виглядом і розташуванням. Таблиці стилів програміст зазвичай створює окремо від html-файлу. Під час створення html-файлу він концентрує увагу на змісті сторінки, а не на  її зовнішньому вигляді, а під час створення таблиці стилів — навпаки. Іншими словами, стилі дають змогу розмежувати етапи створення html-файлу й  удосконалення зовнішнього вигляду сторінки.

Ми розібралися як працювати із CSS, як декорувати текст, зображення, працювати із кольорами. Окремо увагу приділили різним підходам до верстання веб-сторінки, розібрали їх позитивні і "не дуже" сторони. В деталях вивчили систему компонування елементів на веб-сторінці із використанням  CSS FlexBox.

 

Всі досягли чудових результатів!

Надалі заплановані заняття із основ JavaScript, що відбудуться: 15.02.2019, 22.02.2019, 01.03.2019!

Зробимо наші сторінки жими! До зустрічі!


З 16 лютого по 2 березня 2019 р. відбувся черговий цикл занять для слухачів  IT-академії,  присвячений мові програмування JavaScript, який проводив викладач кафедри комп’ютерних наук Галочкін О.В. Учні шкіл, ліцеїв та коледжів навчились застосовувати front-end інструменти JS для покращення інтерфейсу своїх проектів – landing page, надали елементам своїх web-сторінок динамічного функціоналу.

 Протягом циклу занять відвідувачі IT-академії навчились будувати  та підключати JS-скрипти, обробляти події та анімувати зображення на веб-сторінках, розробляти слайдери зображень тощо.

 За результатами проведених занять хочеться відмітити найбільш активних учнів академії: Баб’юка Максима (ЧМЛ №3), Заремського Артема (коледж ЧНУ), Хацкого Артура (ЗОШ №28).

Бажаємо подальших успіхів у вивченні комп’ютерних наук та чекаємо на наступних заняттях, які будуть присвячені застосуванню реляційних баз даних у web-технологіях!