Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича

Кафедра комп'ютерних наук

Міжнародні зв'язки

Кафедра комп’ютерних наук має розгалужені міжнародні зв’язки, що надає студентам та співробітникам отримувати консультації та виїжджати на навчання або стажування до багатьох країн Європи та світу, використовуючи фінансування приймаючої сторони або міжнародні програми Erasmus Mundus, Tempus, Erasmus+. Дані програми для студентів дозволяють отримати паралельно із дипломом державного зразка - диплом міжнародного зразка.

Зокрема підписані договори про обмін студентами та співробітництво у науковій галузі з університетами Польщі, Румунії, Молдови, Німеччини, Голландії, Франції, Італії.

Нещодавно укладений договір із університетом міста Оулу, Фінляндія про обмін студентами за різними програмами з можливістю проживання та навчання. На запрошення фінського університету (17-22 квітня 2016) була прочитана лекція про сучасний стан інтелектуального аналізу даних в комп’ютерних інформаційних системах.

На воркшопі із сучасних методів програмної інтелектуальної обробки медичних зображень у місті Париж (Палєзо), Франція (14-16 листопада 2016) було заключено договір з політехнічним університетом про співпрацю та можливий обмін студентами. З боку кафедри комп’ютерних наук було представлено доповідь про новітні методи обробки медичних зображень.

На школі з постійного розвитку інформаційних технологій в Берліні, Німеччина за програмою Tempus EANET (22-27 січня, 2017) було представлено та обговорено концепцію стабільності розвитку ІТ технологій в Україні, та можливості працевлаштування студентів за кордоном.

Об’єднана команда викладачів та студентів з кафедр комп’ютерних наук, кореляційної оптики та кафедри оптики та видавничо-поліграфічної справи на запрошення Міжнародного центру теоретичної фізики м. Трієст, Італія пройшла міжнародне стажування із застосування новітніх інформаційних технологій (13-24 лютого, 2017). За час перебування був відвіданий синхротрон Elettra, де фахівці з усього світу займаються обробкою отриманих даних про будову речовини.

 

В рамках програми з постійного розвитку інформаційних та бізнес технологій в Тбілісі, Грузія за програмою Tempus EANET (15-17 травня, 2017) було представлено та обговорено концепцію зі створення сприятливої екосистеми для стабільного розвитку ІТ та бізнес технологій в Україні та європейських країнах. Зокрема обговорювалися концепції створення високотехнологічних стартапів у технічних та бізнес галузях. З боку нашого університету були представлені розробки, в яких поєднується використання інформаційних технологій для природничих наук та бізнес застосувань. Зокрема компанія "KM Trade" та її директор Сергій Левенець, що значно сприяють впровадженню новітніх інформаційних технологій у бізнес, та відповідно потребують висококваліфікованих фахівців-комп'ютерних аналітиків, наголосили необхідність підготовки кадрів нової генерації, які були б здатні поєднувати якості керівника та програміста. Відбулися дуже корисні дискусії з представниками університетів та бізнесу з Німеччини, Нідерландів, Румунії.