Інститут фізико-технічних та комп'ютерних наук Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича
Кафедра комп'ютерних систем та мереж
Наукова робота кафедри |
Наукова робота кафедри комп’ютерних систем та мереж складається з таких напрямків:
-
Математичне моделювання та схемотехнічні рішення високопродуктивних алгоритмів обробки даних і захисту інформації в комп’ютерних і телекомунікаційних системах, функціонування елементів та пристроїв обчислювальної техніки, методів цифрової обробки сигналів (2013-2015).
-
Аналіз, обґрунтування і розроблення наукових фізико-технологічних, логічних, алгоритмічних, мовно-програмних основ побудови і підвищення ефективності апаратних і програмних засобів для створення паралельних алгоритмів, автоматизованого проектування спеціалізованих процесорів і комп’ютеризованих систем спеціального призначення (наукових досліджень у галузі фізики, хімії, екології, біології та ін.) (2013-2015).
-
Методи і засоби підвищення ефективності спеціалізованих систем і мереж, в т.ч. кластерів, GRID і систем з динамічним розподіленням навантаження (2013-2015).
-
Створеннях нових алгоритмів і програмного забезпечення систем підтримки прийняття рішень на основі баз даних і сховищ знань для предметної галузі контролю, тестування і діагностики комп’ютерних систем і мереж загального та спеціального призначення (2013-2015).
-
Дослідження перспективних напрямків застосування нових методів і засобів для підвищення ефективності роботи комп’ютерних систем, в тому числі методів квантових обчислень і створення квантових комп’ютерів: теоретичні основи, алгоритми функціонування, моделювання вузлів і систем обробки даних (2013-2015).
-
Захист інформації: методи і засоби ущільнення та захисту даних в телеметричних системах обробки і передачі інформації, удосконалення існуючих та розробка нових методів синтезу та оптимізації алгоритмів завадостійкого кодування для ефективного захисту інформації і збільшення трафіку даних в телеметричних реконфігуровних системах і розподілених мережах.
-
Кіберфізичні системи: моделювання, синтез та програмно-апаратні рішення для створення самореконфігуровних автономних, вбудованих та розподілених комп’ютерних систем (СРКС), пристроїв та засобів.
-
Комплексне розв’язання задач динаміки пружних плит постійної товщини і довільної геометрії, які досліджуються в умовах неповноти інформації про їх початково-крайовий стан; побудова диференціальних та інтегральних математичних моделей динаміки товстого пружного шару постійної товщини, зміщення якого визначаються через його поверхневі навантаження.
-
Методи розпізнавання образів; апаратні та програмні засоби для розпізнавання і супроводження об’єктів в системах відеоспостереження.
-
Паралельні та розподілені обчислення: створення паралельних форм алгоритмів, неграфічні обчислення на графічних процесорах, автоматичне розпаралелювання послідовних програм, дослідження впливу зміни проміжного представлення при автоматичному створенні паралельних програм, аналіз вузьких місць при паралельному програмуванні.
-
Статистичне дослідження властивостей комп’ютерних мереж різних Інтернет-провайдерів, розроблення нових, удосконалення та адаптація існуючих методів і засобів математичного моделювання, які уможливлюють дослідження їх структури і параметрів на основі фрагментарних даних спостережень, моделювання та прогнозування процесів їх розвитку та структуризації в рамках формалізму комплексних мереж; застосування розробленого методу моделювання для аналізу, оцінювання і розвитку процесів стійкості комп’ютерних мереж до спрямованих хакерських атак та розповсюдження комп’ютерних вірусів у них.
-
Спеціалізовані комп'ютери і комп'ютерні системи: теоретичні основи їх побудови і методи проектування, синтез і реалізація комп'ютерних засобів для вирішення задач обробки потоків даних, дослідження й опрацювання алгоритмів, розпаралелювання алгоритмів, проектування спеціалізованих процесорів з графічного рівня.
-
Цифрова обробка сигналів і зображень:
-
Просторова і частотна фільтрація сигналів.
-
Локальна обробка зображень, зокрема локальне підвищення контрасту і видалення неоднорідного фону.
-
Багатомасштабні методи обробки сигналів.
-
Вейвлетна фільтрація сигналів.
-
Розробка програмного забезпечення для цифрової обробки сигналів і зображень.
-
Автоматичне видалення шуму, зокрема Гаусового, на зображеннях з використанням методів просторової і частотної фільтрації.
-
Штучні нейронні мережі і генетичні алгоритми.