Кафедра оптики та видавничо-поліграфічної справи

Історія кафедри

Історія кафедри оптики та видавничо-поліграфічної справи бере свій початок у 1962 з утворення кафедри оптики на базі кафедри оптики фізико-математичного факультету у Чернівецікому державному університеті. В 1975 році, створюється кафедра оптики і спектроскопії, завідуючим якої стає В.І. Ващенко. Згодом на цю посаду обирають фізика-теоретика доцента Ігоря Ісидоровича Пінчука; на зміну йому з Білоруської Академії наук прибуває д.ф.-м.н. професор К. С. Адзеріхо. У 1989 році ситуація стабілізується: кафедру оптики і спектроскопії очолює д.ф.-м.н. Богдан Михайлович Ніцович, фізик-теоретик, спеціаліст в області оптичних спектрів твердих тіл.

З приходом на факультет у 1989 р. д. ф.-м. н. Б.М. Ніцовича створена наукова група з розробки перспективних механізмів оптичного захисту та збереження інформації (доц. Крамар В.М., доц. Зенкова К.Ю., ас. Крамар Н.К.). Слід відмітити, що молодий науковець К.Ю. Зенкова у 2003 р. була нагороджена Почесною грамотою НАНУ за цикл робіт стосовно мультистабільних станів напівпровідників.

Після передчасної смерті Б.М. Ніцовича завідуючим кафедрою оптики і спектроскопії обирається д.ф.-м.н., професор Олександр Григорович Ушенко, оптик-експериментатор, вихованець кафедри кореляційної оптики, сфера наукових інтересів якого збігається із традиційною для кафедри оптики і спектроскопії тематикою – застосування оптичних методів у біомедичній діагностиці, з особливим акцентом на найчутливіших й найперспективніших методах поляризаційної оптики. Ця наукова тематика стає провідною у діяльності кафедри оптики і спектроскопії.

В 2012 році кафедра оптики і спектроскопії перейменовується в кафедру оптики і видавничо-поліграфічної справи, де здійснюється підготовка спеціалістів за напрямком видавничо-поліграфічна справа та «Технологія електронних мультимедійних видань».

Співробітники кафедри з наявними індексами Гірша (h-індекс)

ПІБ

Індекс Гірша

(h -index)

Ушенко О.Г.

Зенкова К.Ю.

Дуболазов О.В.

Горський М.П.

Солтис І.В.

Ангельська А.О.

Підкамінь Л.Й.

Бесага Р.М.

Ушенко В.О.

Рябий П.А.

Сахновський М.Ю.

Житарюк В.Г.

Мотрич А.В.

Нагороди та досягнення

Завідувач кафедри оптики і ВПС Ушенко Олександр Григорович нагороджений почесними званнями:

• Академік АН ВШ України  (2010);
  • Заслужений діяч науки і техніки України (2013);
  • Лауреат премії ім.Ю.Федьковича (2005);
  • Координатор міжнародного проекту “Мережа успішних випускників-підприємців”, який об’єднує університети України, Голландії, Німеччини, Грузії, Молдови та Румунії;
  • Нагороджений Золотою Медаллю Для України уряду США (2008);
  • Нагороджений Почесною грамотою МОНУ (2011);
  • Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2010);
  • Медаль мерії "На славу Чернівців" (2015)

Доцент кафедри Зенкова Клавдія Юріївна нагороджена почесним званням:

• “Відмінник освіти” (2015);
  • Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2008);
  • Грамотою обласної державної адміністрації (2005)

Доцент кафедри Бесага Роман Миколайович нагороджений:

• Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2008);
  • Грамотою обласної державної адміністрації (2005)

Проведена методична робота

• Проведена акредитація ОКР Бакалавр за спеціальностями “Оптотехніка” (2013).
  • ОКР Спеціаліст та Магістр за спеціальностями “Біотехнічні та медичні апарати і системи”, “Лазерна та оптоелектронна техніка”, (2013).
  • Відкрита спеціальність “Видавничо-поліграфічна справа” (2008);
  • Ліцензована та акредитована спеціальність “Технології електронних мультимедійних видань”(2012-2013)
  • Розширено ліцензійний обсяг за спеціальностями “Лазерна та оптоелектронна техніка” (2013).

Досягнуто значних успіхів у спортивному житті

• За спортивні досягнення у ветеранському спорті Підкаміню Леоніду Йосиповичу присвоєно звання Почесний ветеран волейболу України (2010);
  • Підкамінь Леонід Йосипович став бронзовим призером чемпіонату світу з волейболу за збірну України категорії 70+ (Фінляндія, 2012);
  • Підкамінь Леонід Йосипович став переможцем Восьмих Всесвітніх Ігр ветеранів-майстрів з волейболу за збірну України категорії 70+ (Італія, 2013);

Відсвятковані ювілеї

У 2010 році Інженерно-технічний факультет святкував 30-літній ювілей, на якому були присутні почесні випускники факультету та запрошені гості.

У 2012 році кафедра оптики, яка створена у 1962 році, відсвяткувала 50-літній ювілей, на якому були присутні почесні випускники кафедри оптики та її дочірніх кафедр – кафедри кореляційної оптики та оптики та видавничо-поліграфічної справи та запрошені гості.

Студентські успіхи

Успішно функціонує перше і найбільше в Україні студентське відділення товариств SPIE та OSA, які у 2011 відсвяткували 10-літній ювілей.

Фоторобота студентки кафедри оптики та видавничо-поліграфічної справи Шкварчук Юлії увійшла у топ-10 конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2013», що проводився всеукраїнським освітньо-інформаційним ресурсом «Вікіпедія Україна».