Перейти до основного вмісту

2024

Ангельський О.В.  - наукове стажування в Дослідницькому інституті Чжецзянського університету (м. Тайчжоу, Китайська народна республіка)

Участь у

-Єврпопейська програма для студентів та магістрів Erasmus Mundus Joint Master of Science “Photonics for Security, Reliability, and Safety” Grant Agreement 2019-2025 (кафедра кореляційної оптики)

-міжнародний проєкт Research project ‘AQUA 2.0 - Augmented Reality-based Qualification for Ukraine (UA) (Fraunhofer IGCV) (кафедра кореляційної оптики) (угода про наміри) – підписана (2024)

- 2 topics currently under preparation (University of Szeged, Hungary) (кафедра кореляційної оптики) (є пропозиції):

1. An innovative initiative to revolutionise the storage and management of thermal energy in the region.

2. An initiative which aims to improve the energy efficiency in historic buildings in the region.

2023

18–21 вересня 2023 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася шістнадцята міжнародна конференція "Кореляційна оптика 2023". Ця подія є продовженням серії конфер-нцій "Кореляційна оптика", які через кожні два роки проводяться в нашому університеті. Головною метою цієї конференції є обговорення нових підходів та досягнень в галузі методів оптичної кореляції для вим-рювання випадкових оптичних полів та діагностики об'єктів у різноманітних сферах застосування. Конференція була запланована, як така, що організовується у змішаному форматі, але реалії сьогодення змінили підхід участі науковців у конференції на користь онлайн зустрічей з використанням програми Zoom. 

Програмою було передбачено понад 40 усних та 80 стендових презентацій. Для участі в конференції було зареєстровано більш ніж понад  190 учасників з 19 країн світу Америки, Європи та Азії,  з них – 22 запрошені доповідачі. Тематика доповідей охоплювала широкий спектр застосування кореляційної та сингулярної оптики – від нанотехнологій, мікро- та наноскопії, до застосувань в галузі біомедицини та сучасних методів оброблення даних. 

Під час конференції «Кореляційна оптика 2023», інститут відвідав видатний український біофізик, до-ктор біологічних наук, професор Олександр Петрович Демченко. На засіданні студентських відділень SPIE (міжнародне товариство інженерів оптиків) та OPTICA (Оптичне товариство Америки) Олександр Петрович провів цікаву лекцію для студентів на тему “Fluorescent excitonic nanostructures for optical studies” (Флуоресцентні екситонні наноструктури для оптичного вивчення) та презентував нове видання власної монографії “Introduction to Fluorescence Sensing”. 

Матеріали конференції будуть опубліковані в науковому виданні Proc. SPIE (ISSN 0277-786X, індексу-ється у Scopus та WoS, IF= 0.38, Quartile: Q4).

Організаторами конференції були Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Відділення фізики та астрономії НАН України, Науково-дослідний інститут м. Тайчжоу, Республіка Китай. Спонсорами конференції були клініка мікрохірургії ока "Ваш зір" та світові наукові організації: SPIE (The International Society for Optics and Photonics); Optica (formerly Optical Society of America); ICO (International Commission for Optics); EOS (European Optical Society); USPAO (Ukrainian Society of Pure and Applied Optics).

Під час шістнадцятої міжнародної конференції «Кореляційна оптика 2023», яка відбулася 18–21 ве-ресня 2023 року, студенти та аспіранти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича мали можливість представити власні дослідження за дев'ятьма тематиками. Також при проведеннв конфе-ренції, у рамках розширення студентської мобільності та підтримки розвитку наукової роботи студентів та аспірантів, навчально-науковий інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук відвідав видатний укра-їнський біофізик, доктор біологічних наук, професор Олександр Петрович Демченко. На засіданні студентських відділень SPIE (міжнародне товариство інженерів оптиків) та OPTICA (Оптичне товариство Америки) Олександр Петрович провів цікаву лекцію на тему: “Fluorescent excitonic nanostructures for optical studies” (Флуоресцентні екситонні наноструктури для оптичного вивчення) та презентував нове видання власної монографії “Introduction to Fluorescence Sensing” (Введення у флуоресцентне зондування).

Наприкінці лекції були відзначені найкращі доповіді студентів та аспірантів. Вручення нагород відбулося за участі проректора з наукової роботи, професора Андрія Саміли та голови організаційного комітету конференції Кореляційна оптика, професора Клавдії Зенкової.

 

Дипломами І-ІІІ ступенів та подяками за активну участь були нагороджені такі студенти та аспіранти:

Андрій Богдан та Сергій Богдан (диплом І ступеня) “Пристрій для автоматичного налаштування на нуль інтерференційної смуги”;

Артем Касянчук (диплом ІІ ступеня) “Перспективні напрямки інтеграції технологій штучного інтелекту в безпілотні літальні апарати”;

Владислав Тимчук (диплом ІІ ступеня) “Поляризаційно-голографічна фазометрія шаруватої векторної стру-ктури полів лазерних об'єктів полікристалічних шарів м'якої речовини”;

Максим Карабчиївський (диплом ІІІ ступеня) “Формування поліхроматичної крайової дислокації за допомогою технології комп’ютерно-генерованих голограм”;

Аліна Короп (диплом ІІІ ступеня) “Динамічні процеси під час світлоіндукованого синтезу наночастинок срібла”;

Олександр Мойсюк та Владислав Ткач (диплом ІІІ ступеня) “Розробка та дослідження SPICE-моделі малошумного попереднього підсилювача для спектроскопії імпульсного ядерного квадрупольного резонансу”.

 

2022

  1. У серпні – жовтні 2022 року Ангельський Олег Вячеславович, Ушенко Олександр Григорович, Зенкова Клавдія Юріївна проходили стажування у Дослідницькому інституті м. Тайджоу університету Джейджанг (Китай), під час якого було реалізовано ідею створення Україно-Китайського оптичногоцентру.

 

  1. Викладачі кафедри кореляційної оптики ННІФТКН ЧНУ Ніна Городинська та Христина Фельде, а також студентка спеціальності «Видавництво та поліграфія» Ксенія Константінова, пройшли міжнародне стажування у рамках Літньої школи з видавництва при Університеті міста Кіл (Північний Стаффордшир, Англія). Літня школа проходила онлайн з 18 липня по 26 серпня. Більше інформації тут

  2. З 4 по 15 липня викладачі кафедри кореляційної оптики ННІФТКН ЧНУ Ніна Городинська та Юлія Вікторовська, пройшли міжнародне стажування у рамках Літньої школи при Університеті Олександра Іоана Куза у місті Ясси (Румунія).

 

2021

1. Ангельський О.В. став редактором тематичного випуску  «Correlation and Singular Optics» у жур-налі «Frontiers in Physics» видавничої платформи «Frontiers», яка є третьою за рівнем цитувань у науковому світі. Оглядову статтю, співавтором якої є Ангельський О.В., за рік прочитало 5758 вчених з 29 кра-їн світу. Цей показник вказує на входження цієї статті до 24% кращих публікацій за рівнем прочитань із набору 1 млрд 400 млн статей, виданих «Frontiers» у всіх галузях знань з 2007 року (http://loop-impact.frontiersin.org/impact/article/528345#totalviews/views). Подібна популярність стосується всього тема-тичного випуску «Correlation and Singular Optics», тематика якого є близькою до тематики проекту.

2. Науковці кафедри кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професори Ангельський Олег Вячеславович та Мохунь Ігор Іванович були одними із авторів роботи «Відкриття та дослідження нових явищ для світлових пучків з сингулярностями хвильового фронту» та отримали Державну премію України в галузі науки і техніки.  Результати отримані в процесі роботи є уні-кальними, і утворюють цілісну концепцію, яка розкриває фізичні і прикладні аспекти топологічних власти-востей і сингулярностей світлових полів. Авторами створено новий розділ фізичної оптики, а запропонова-ний термін “сингулярна оптика” увійшов у базу ключових слів та рубрикаторів наукових видань. Премії присуджено Указом Президента України №608/2020 від 30 грудня 2020 року.

3. 26 травня 2021 року на сесії Загальних зборів НАН України  Ангельського Олега Вячеславовича було обрано членом-кореспондентом НАН України

13-16 вересня 2021 року в рамках 15-ої міжнародної наукової конференції “Кореляційна оптика 2021” аспірант Владислав Ткачук та інші студенти кафедри прийняли участь у конкурсі наукових робіт від міжнародного товариства інженерів оптиків SPIE. В цьому міжнародному конкурсі взяли участь 25 молодих науковців з України та світу. Серед конкурсантів вибрано три кращі наукові роботи, перше місце з яких отримала наукова робота “Dynamics of carbon nanoparticles distribution in reconstruction of optical field” студентів кафедри кореляційної оптики, співаторами якої були Андрій Добош (422 група) Іван Мікірін (622 група).

 

Конференції:

2020

Грудень 2020 року – запрошення професора Ангельського О. В. співпрацювати із Міністерством освіти і науки Китайської народної республіки в якості міжнародного експерта в галузі фізики для оцінки рівня наукових досліджень та якості викладання цієї дисципліни в університетах Піднебесної.

За результатами багаторічної співпраці у лютому 2020 року професор Ангельський Олег В’ячеславович обраний чемпіоном товариства SPIE (оптики і фотоніки) за видатні досягнення в роботі товариства, що є визнанням його сприяння роботи SPIE, поширення місії цього товариства та популяризації оптики і фотоніки у світі.

3. Колективом дослідників в галузі наукометрії з наукометричних центрів США та Європи запропонована та апробована нова методика розрахунку стандартизованих показників цитування наукових праць, яка адаптована практично для всіх наукових напрямків. В основу розрахунку цих показників покла-дена база даних SCOPUS. Професор Ангельський О.В. є одним з чотирьох представників університетів із 17 вчених України, найбільш цитованих науковців в світі за період, починаючи з 1996 по 2018 роки.

4. За результатами останньої конференції «Кореляційна оптика, що відбулася минулого року, було запропоновано видавничою платформою Frontiers, зокрема Frontiers in Рhysics, створити редакційну ко-легію і запропоновано тематику нашої конференції, як ту, що буде покладена в основу видання окремого тому журналу Frontiers in Рhysics.  Ці статті з’явилися в електронному  журналі Frontiers in Рhysics. 

 

Конференції, семінари

 

1. Міжнародний  форум SPIE Optics + Photonics 2020, (США, Каліфорнія, Сан-Дієго, 24 серпня – 4 ве-ресня 2020), понад 7500 учасників, понад 30 країн учасниць. Спільно працювали дослідники в галузі опти-чної техніки та прикладних програм, нанотехнологій, квантової науки та органічної фотоніки, демонстру-вались продукти та проводились обговорення. (10 доповідей).

2. Конференція Optical Engineering + Applications, (США, Каліфорнія, Сан-Дієго, 1-5 серпня 2020), по-над 100 учасників, 10 країн учасниць. Дана конференція сприяла обміну досягненями у галузях: різні алго-ритми, системи, датчики та архітектури для нових додатків в оптиці та фотоніці при обробленні інформа-ції. (4 доповіді).

3. Участь співробітників кафедри у 10-тій міжнародній конференції SPIE ATOM-N 2020 "Advanced Topics in Optoelectronics, Microelectronics and Nanotechnologies" (Румунія, Констанца, 20-23 серпня 2020), понад 100  учасників, більше 20 країн учасниць, 8 доповідей за науковими напрямками: оптоелектроніка, мікроелектроніка та нанотехнології

4. Організація та проведення підсекції кафедри кореляційної оптики студентської конференції Черн-вецького національного університету 22-23 квітня 2020 року в інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук. (Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету (22-23 кві-тня 2020 року). – Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2020. – 367 с.).

 

2019

  1. 4 квітня 2019 – урочисте підписання договору на відкриття “Класу Конфуція “UIIE” у ЧНУ між паном Лю Юйданєм та в.о.ректора, проф. Ангельським О.В.

 

  1. 16 – 22 червня 2019 року – робочий візит директора інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук професора Ангельського О. В. до м. Тайджоу, Китай. Візит відбувся в рамках всесвітнього конкурсу “Пошуку тисячі талантів”, який у 2018 році виграв професор Ангельський О. В., з внесенням його імені у перелік видатних науковців світу.  За результатами конкурсу було підписано Меморандум про співпрацю між Науково – дослідним інститутом м.Тайджоу Джейджанского університету, Китай, який входить у Топ 50 університетів світу та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Також підписано персональну угоду з Ангельським О. В. про співпрацю терміном на 5 років.

  2. В рамках пошуку шляхів розширення можливостей творчої співпраці оптиків Чернівецького національного університету директор інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, професор Ангельський О.В., та професор кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи Зенкова К.Ю., та китайські колеги – співробітники та керівництво Дослідницького інституту м. Тайджоу, відвідали оптичне підприємство (виробництво) Zhejiang Weixing Optical Co., яке спеціалізується на виготовленні сонцезахисних окулярів у широкому спектральному діапазоні, поляроїдних та фотохромних лінз, лінз захисту від впливу випромінювання телевізорів, комп’ютерів та мобільних телефонів. Щорічний грошовий обіг цього підприємства складає 3 млрд.доларів, а 60% продукції підприємства йде на експорт.

Оптики Чернівецького національного університету виступили з доповідями, прослухали виступ головного інженера підприємства, прийняли участь у дискусіях, щодо пошуку шляхів покращення  ефективності систем контролю якості об’єктів на різних етапах технологічної обробки скла.

Досягнуто домовленість про наступну зустріч вже в стінах дослідницького інституту м.Тайджоу для закріплені досягнутих домовленостей і підписання відповідних угод.

  1. 2-5 грудня 2019 – робочий візит наукової делегації з Республіки Корея до Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Співробітники кафедри кореляційної оптики також приймали участь у цій зустрічі.

До ЧНУ завітали науковці До-Хюнг Кім та Сонджин Парк з Дослідницького інституту електроніки та телекомунікацій (ETRI) м. Дайджон.

Під час візиту науковці обох інститутів обговорили умови довготривалої програми спільних наукових фундаментальних досліджень в галузі оптичної обробки зображень, біомедичної поляризаційної зображувальної оптики, кореляційної оптики тощо.

  1. 26 грудня 2019 року – засідання лідерів Дослідницького інституту м. Тайджоу університету Джейджанг, на якому одноголосно було підтримано ідею створення Україно-Китайського оптичного центру  та затверджено всі відповідні документи. Термін дії угоди  5 років. Цей центр створено у відповідності з угодою, підписаною нашим Чернівецьким національним університетом та дослідницьким інститутом м. Тайджоу влітку цього року. Підкреслено, що це є ПЕРШИМ оптичним центром, утвореним з Європейською країною.

На цьому ж засіданні директору ІФТКН, професору АнгельськомУ О.В. було вручено сертифікат уряду провінції Джейджанг про присвоєння йому звання «Видатний експерт провінції Джейджанг».

 

Конференції:

 

  • The Fourteenth International Conference on Correlation Optics, Chernivtsi, Ukraine, on September 16-19, 2019

  • SPIE Optics + Photonics 2019, 11-15 August 2019, San Diego, California, United States

  • 44th Symposium on Photonics Applications in Astronomy, Communications, Industry, and High-Energy Physics Experiments 2019 27 May – 02 Jun 2019, Wilga, Poland 

  • 7th International Conference “Nanotechnologies and Nanomaterials”, NANO-2019, 27 – 30 August 2019, Lviv, Ukraine. 





1. Кількість закордонних відряджень студентів та викладачів за 2024 рік:
а) короткострокові відрядження викладачів - 7, з них закордонні - 5
б) короткострокові відрядження студентів – 5 (
PhD)
в) довгострокові відрядження студентів у рамках семестрового навчання – 0.


2. Перезарахування кредитів, здобутих студентами в рамках семестрової академічної мобільності, після повернення з програм обміну до ЧНУ

3. Проєктна діяльність: міжнародні проєкти, що виконуються зараз - 0; перспективи долучення до проєктної діяльності - 2.


Від початку свого створення у 1989 році кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки окрім підготовки спеціалістів також активно розвивала співпрацю із закордонними дослідниками та установами. Міжнародна діяльність кафедри в останні роки зосереджена за двома напрямками:

  • покращенні підготовки студентів кафедри та їх академічній мобільності.

  • спільних наукових дослідженнях із закордонними партнерами.

Кафедра випускає студентів за трьома освітніми рівнями: бакалавр, магістр та PhD. В рамках міжнародних програм мобільності ЄС студенти кафедри мають змогу навчатися в провідних ВНЗ Європи. Зокрема це підтверджується мобільностями студентів у провідних наукових установах Європейських країн згідно грантів Erasmus Mundus та інш.:

  • бакалаврський рівень. Ленковська М.А.- Словаччина;  Лисак А.В. - Польща.

Ленковська Марія під час стажування в Словацькому технічному університеті, м. Братислава, Словаччина

 

  • магістерський рівень. Власенко В.В. - Нідерланди; Усевич І.О. – Фінляндія.

  • доктор філософії. П.В. Іванюк – Франція, Нідерланди; О.М. Еліяшів – Італія; В.Б. Русин – Румунія; Д.А. Вовчук – Фінляндія; С.М. Храпко – Польща; О.В. Круліковський – Італія; Є.І. Болонна – Португалія, М.М. Хобзей – Ізраїль та Латвія, В.О. Ткач – Ізраїль та Латвія.

Круліковський Олег під час стажування в Туринській політехніці, м. Турин, Італія

 

 Кафедра зосереджує зусилля на неперервній  якісній підготовці студентів та залучає закордонні установи для проведення спільних магістерських досліджень зокрема це підтверджується активною співпрацею та договорами про спільні дослідження із:

 

  • Університетом Мухаммадія Тасікмалая, м. Тасікмалая, Індонезія;

  • Тель-Авівським університетом, м. Тель-Авів, Ізраїль;

  • Університетом імені Штефана Великого, м. Сучава, Румунія;

  • Люблінська політехніка, м. Люблін, Польща.

 

Завдяки співпраці викладачів кафедри вдалося отримати якісне обладнання для покращення навчального процесу, зокрема:

  • Канадська компанія Тектелік надала свою продукцію для створення курсів в галузі IoT (Браїловський В.В., Саміла А.П.). 

  • Cisco надає програмне забезпечення для підготовки студентів в галузі безпеки комунікацій (Рождественська М.Г., Ластівка Г.І.).

  • Компанія Інтел в рамках Intel FPGA Academy Program постійно надає своє найновіше обладнання на балі FPGA, що сутєво та якісно розширило матеріальну базу кафедри як в плані навчання студентів так і їх досліджень (Круліковський О.В.).

Студенти кафедри є активними учасниками професійного товариства IEEE та приймають активну участь в міжнародних конференціях під егідою IEEE.

Студенти кафедри активно приймають участь в щорічному міжнародному конкурсі International Students Contest on Information Security CTF-USV, який проводиться на базі університету імені Штефана Великого, м. Сучава, Румунія. Це дає змогу студентам кафедри порівняти свої навички із колегами з інших університетів сусідніх країн.

Викладачі кафедри в рамках програм академічної мобільності активно відвідують закордонні установи та співпрацюють із їхніми дослідниками. Кафедра організовує спільну конференцію із факультетом електротехніки та комп'ютерних наук університету імені Штефана Великого. В рамках цієї співпраці кафедру радіотехніки та інформаційної безпеки нагороджено великою медаллю професора Дорела Черномазу за організацію конференції PREDT 2021.

Викладачі кафедри та аспіранти виконують спільні наукові дослідження та проєкти із закордонними партнерами. 

 

Асистент кафедри Галюк С.Д. та аспіранти Хобзей Микола і Ткач Владислав активно співпрацюють із колегами із Тель-Авівського університету (м. Тель-Авів, Ізраїль) над дослідженнями в галузі метаматеріалів, Туринської політехніки (м. Турин, Італія) - використання детермінованого хаосу у сучасних системах захищеного зв'язку, а також Рижським технічним університетом (м. Рига, Латвія) - розвиток сучасних систем телекомунікацій. 

Доповідь на конференції EUCAP 2023, м. Флоренція, Італія

Викладачі та аспіранти кафедри на 2023 IEEE Workshop on Microwave Theory and Technology in Wireless Communication, м. Рига, Латвія

Асистент кафедри Володимир РУСИН виступив із пленарною доповіддю «Нелінійні осцилятори та хаотичні генератори» на І Міжнародній конференції «Padangsidimpuan International Conference on Applied Science, Engineering and Technology» (PIC-ASET 2020), що була організована двома університетами Індонезії (Universitas Muhammadiyah Tapanuli Selatan та Universitas Muhammadiyah Tasikmalaya) в онлайн режимі на основі ZOOM платформи.

Аспірант Хобзей Микола за свій дослідницький проект “Розумні нелінійні метаповерхні для зашифрованого бездротового зв’язку” став лауреатом стипендії 2023 IEEE Antennas and Propagation Society.

Професор кафедри Саміла А.П. та аспіранти Сафронов Ігор. і Мойсюк Олександр співпрацюють із дослідниками із Люблінської політехніки (м. Люблін, Польща) над дослідженнями в галузі ЯКР спектроскопії.

Асистент кафедри Русин Володимир виконує спільні дослідження із дослідниками Університету Мухаммадія Тасікмалая (Індонезія). Тематикою досліджень є нові математичні та схемотехнічні рішення хаотичних та гіперхаотичних систем та схем. По даному напряму досліджень Володимиром Русином опубліковано ряд спільних наукових праць, що індексуються у високорейтинговій науковометричній базі SCOPUS. Співавторами є провідні світові науковці з Індонезії, Малайзії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Греції, Індії. 

Асистент Круліковський Олег та аспіранти Герман Юрій і Ваврін Олег співпрацюють із дослідниками університету Штефана Великого (м. Сучава, Румунія) та компанії Potomac Research LLC (м. Александрія, Вірджинія, США)  над проєктами в галузі прикладної електроніки. Також асистент Круліковський Олег є учасником Intel FPGA Academy Program та LHCb Romanian Group.

1.  1. Кількість закордонних відряджень студентів та викладачів за 2024 рік:

а) короткострокові відрядження викладачів, з них закордонні

Відрядження в рамках Еразмус проекту DigiUni:

Мельничук Степан Васильович – 1 (3 дні), лютий 2024,

Воробець Г.І. – 6 (кожне по 5 днів),

Воропаєва С.Л. – 7 (1 – 3 дні, 6 – по 5 днів),

Гімчинська С.Ю. – 6 (кожне по 5 днів),

Двірничук К.В. – 5 (кожне по 5 днів).

По програмі Міжнародної академії Cisco:

Танасюк Ю.В. – 1 (5 днів).

Освіній проект "persp@ctive - покращення перспектив на ринку праці через низький поріг доступу до цифрових та підприємницьких компетенцій для молоді з соціально незахищених верств населення в Молдові та Україні", за підтримки Європейського Союзу (EU4YOUTH)

Яковлєва І.Д. – 1 (4 дні),

Лісовенко І.Д. – 1 (4 дні).

Науковий проект з квантового комп’ютингу

Дейбук В.Г. – 2 (3+4 днів).

2. Проєктна діяльність: міжнародні проєкти, що виконуються зараз; перспективи долучення до проєктної діяльності. 

Еразмус проекту DigiUni – Цифровий університет – відкрита українська ініціатива.

2023 – 2027 Digital University – Open Ukrainian Initiative  (ERASMUS+ KA2 project “DigiUni” 101129236–DigiUni–ERASMUS-EDU-2023-CBHE)

Освіній проект "persp@ctive - покращення перспектив на ринку праці через низький поріг доступу до цифрових та підприємницьких компетенцій для молоді з соціально незахищених верств населення в Молдові та Україні", за підтримки Європейського Союзу (EU4YOUTH)

 

Проф. Дейбук В.Г.

1. MC Member

From Ukraine to COST Action CA22137 (Status: Active since 29/10/2023 - October 1, 2027)

Randomised Optimisation Algorithms Research Network (ROAR-NET)

Title

First general meeting

Location

 AGH University of Krakow, Faculty of Physics and Applied Computer Science

ul. Reymonta 19, 30-059 Kraków

Krakow, Poland

Start date 19/02/2024 End date 21/02/2024

 

2. MC Member

-From Ukraine to COST Action CA20116 (Status: Active since 11/09/2022 - 2026)

European Network for Innovative and Advanced Epitaxy (OPERA)

Title

European Workshop on Innovative and Advanced Epitaxy

Location

 Center for Physical Sciences and Technology

Saulėtekio ave. 3, Vilnius LT-10257

Vilnius, Lithuania

Start date 11/06/2024 End date 14/06/2024

Кафедра математичних проблем управління  і кібернетики

 

В) довгострокові відрядження студентів у рамках семестрового навчання:

1)  Бондаренко Олена Сергіївна

3 курс, 341А

Університет міста Лодзь (Польща)

26.02.2024 – 07.07.2024

2) Гуркін Вадим Андрійович

4 курс, 441А

Університет ім. Йоганна Кеплера, м. Лінц (Австрія)

01.09.2024 – 03.02.2025


  1. 2013-2017 рр. – Model-Oriented Approach and Intelligent Knowledge-Based System for Evolvable Academia-Industry Cooperation in Electronic and Computer Engineering / Модельно-орієнтований підхід та інтелектуальна система для еволюційного співробітництва академії та промисловості в сфері електронної та обчислювальної техніки, (TEMPUS project “Cabriolet” 544497 -TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPHES)

  2. 2016-2019 рр. – Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Application / Інтернет речей: розробка навчальних програм для промисловості та гуманітарних застосувань (ERASMUS+ project “ALIOT” 573818-EPP-1-2016-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP)

  3. 2018-2021 рр. – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens Рамкова структура цифрових компетентностей для вчителів України та інших громадян (ERASMUS+ project “dComFra” 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP)

  4. 2023-2027 рр. – Digital University – Open Ukrainian Initiative / DigiUni: Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива (101129236 – ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-3)

В результаті реалізації Міжнародного проєкту Євросоюзу зі сталого розвитку вищої освіти в Україні за програмою ERASMUS+ KA2 (ALIoT «Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Application» (https://csn.chnu.edu.ua/projects/teaching-materials/ на кафедрі КСМ запроваджено нові освітні програми для бакалаврів ОПП «Програмування мобільних і вбудованих комп’ютерних систем та засобів інтернету речей» (2020 р., https://csn.chnu.edu.ua/spetsialnist-123-komp-yuterna-inzheneriya-opp-programuvannya-mobilnyh-i-vbudovanyh-komp-yuternyh-system-ta-zasobiv-internetu-rechej-bakalavrat-4-r/) та магістрів ОНП «Комп’ютерна інженерія технологій інтернету речей та кіберфізичних систем» (2019 р. https://csn.chnu.edu.ua/spetsialnist-123-komp-yuterna-inzheneriya-onp-komp-yuterna-inzheneriya-tehnologij-internetu-rechej-ta-kiberfizychnyh-system-magistratura-2-r/).

За підтримки міжнародних проєктів створені і функціонують навчально-наукові центри:

  • Навчально-методичний науково-дослідний сертифікаційний центр “Офіс цифрових компетентностей в ЧНУ – DC office ChNU”;

  • Навчально-методичний науково-дослідний центр сучасних технологій Інтернету речей та кіберфізичних систем “Advanced Research & Development Center of the Internet of Things and Cyber Physical Systems Information Technologies – R&D IT Center of IoT&CPS”.

Основною метою проекту DigiUni: Digital University – Open Ukrainian Initiative, реалізація якого почалась у грудні 2023 року, є створення єдиної цифрової освітньої екосистеми України і цифрова трансформація освітнього процесу із залученням наявних і майбутніх новітніх інновацій і технологій, що забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, незалежну від місцезнаходження учасників освітнього процесу чи то в Україні, чи закордоном.

Це дозволить залучити до впровадження і широкого розповсюдження результатів отриманих при виконанні проекту широке коло цільових груп. В першу чергу зацікавленими мають бути студенти закладів вищої освіти України, особливо внутрішньо тимчасово переміщені особи внаслідок воєнних дій, іноземні студенти які навчаються в Україні, викладачі та персонал ЗВО України. Передбачено створення навчальних матеріалів та умов навчання для ветеранів, осіб які потребують інклюзивного підходу, а також осіб, зацікавлених у власному професійному розвитку, підвищенні кваліфікації за гнучкою траєкторією навчання, отриманні спеціальної професійної/професійно-технічної освіти.

Створений консорціум для виконання проекту об’єднує 10 українських університетів:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка,

  • Києво-Могилянська академія,

  • Український католицький університет,

  • Львівський національний університет імені Івана Франка,

  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,

  • Сумський державний університет,

  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця,

  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,

  • Маріупольський державний університет,

  • Херсонський державний університет.

За проектом передбачено створення спільного електронного ресурсу у вигляді цифрової платформи чи порталу (DigiPlatform), та 10 освітніх центрів (DigiCentres) з відповідним обладнанням та дистанційним доступом до навчальних матеріалів. Передбачено створення біля ста навчальних курсів, в тому числі біля 20 зі складовими віртуальної та/або доповненої реальності та/або які передбачають використання віртуальних/віддалених лабораторій. Для пілотної апробації розробок, перевірки якості пропонованого контенту залучатимуться спеціально підготовлені тьютори, експерти з ЗВО України та з-за кордону.

Про високий рівень актуальності проекту «Цифровий університет», а відповідно і вимог до нього, свідчить і широке залучення великої кількості закордонних університетів-партнерів та асоціацій країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі, а також участь у проекті Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Української асоціації фахівців ІТ. Зокрема, проєкт  DigiUni підтримали закордонні партнери – університети Страсбурга, Аліканте, Кельна, а також Університет Ерлангена-Нюрнберга, Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, університет Масарика в Брно та Університет ім. Адама Міцкевича в Познані. Його асоційованими партнерами виступили Асоціація європейських університетів, Українська асоціація студентів, Технічно-інформаційна бібліотека (Німеччина) та Українське науково-освітнє ІТ-товариство.

В ЧНУ відповідає за реалізацію і практичне впровадження проекту кафедра комп’ютерних систем та мереж ННІ ФТКН, координатор проекту від ЧНУ завідувач кафедри КСМ Георгій Воробець.

 

Стажування викладачів і студентів за кордоном 

За програмами проєктів TEMPUS/ERASMUS закордонне стажування пройшли більшість викладачів кафедри КСМ. Зокрема, 6 тижневе стажування в університеті м. Любека (Німеччина) пройшли Баловсяк С.В. (2021 р.) та Воропаєва С.Л. (2020 р.); в університеті м. Сучава (Румунія) – Воробець Г.І. (2021 р.). та Мельничук С.В. (2021 р.); короткотермінові тижневі стажування за проектом dComFra в університетах-партнерах консорціуму проєкту Краківському педагогічному університеті (Польща), Університеті Вітовта Великого (Каунас, Литва), Університету наук про життя (Прага, Чехія), Технічному університету Бухареста (Румунія), Університеті прикладних наук (Віллах, Австрія) проходили стажування у 2019-2022 рр. Воробець Г.І., Мельничук С.В., Дейбук В.Г., Гордіца В.Е., Іванущак Н.М., Танасюк Ю.В., Воропаєва С.Л., Двірничук К.В.; на воркшопах проєкту ALIOT доповідали Бранашко В.О., Пшеничний О.О., Гордіца В.Е.

За останні 10 років більше 25 студентів кафедри КСМ пройшли семестрові і більш тривалі навчання за проектами ERASMUS у закордонних ЗВО, приймали участь у наукових конференціях, воркшопах, змаганнях і олімпіадах з ІТ спрямування; ставали переможцями змагань Hard&Soft (Астахов О., Бранашко В., 2016 р., Сучава, Румунія) і призерами змагань EarthRover (Амарій А., Дубовик О., 2015-2019 рр., Кишинів Молдова). 

Успішно продовжують кар’єру за кордоном: Астахов О. – з 2022 р. працює в офісі фірми Google у Швейцарії; Бучакчійський В. – з 2022 р. навчається в аспірантурі університету м. Базель (Швейцарія), Бернадський С. – після стажування в бакалавраті у 2021-2022 рр. з 2022 навчається у магістратурі і працює в університеті м. Клагенфурт (Австрія), Довганюк О. – після стажування у Німеччині, участі у воршопі в Яссах (Румунія) навчається в аспірантурі в університеті-коледжі міста Корк (UCC), Ірландія, який входить в топ 1.1% університетів світу. 

Юрій Блошко, магістр зі спеціальності «Комп’ютерна інженерія» 2020 року, випускник кафедри комп’ютерних систем та мереж, учасник п’яти довгострокових програм міжнародного обміну від ЧНУ, здобув звання «Найкращий випускник» 2021/2022 року в магістратурі Жешовського університету (Польща), в якому він наразі викладає.

 

Міжнародна мережева Академія Cisco

Академія Cisco на кафедрі комп’ютерних систем та мереж розпочала свою роботу у 2002 році з моменту підписання угоди між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя про співпрацю з розвитку Програми мережних академій Cisco в Україні та започаткування діяльності локальної академії в ЧНУ під егідою регіональної академії в ТНТУ.

За 20 років активної діяльності в академії суттєво розширився склад інструкторів, які здобули кваліфікацію з викладання курсів Cisco Networking Academy та змогли впровадити їх до освітнього процесу https://csn.chnu.edu.ua/akademiya-cisco/instruktory/.

Танасюк Юлія Володимирівна (інструкторка академії Cisco з 2006 року):

  • Учасник координаційної групи університетів-партнерів, що представляють на міжнародному рівні українську спільноту академій Cisco у країнах Європи, Середньої Азії, Африки та Росії (EMEAR).

  • Керівник академії Cisco, ITC, ASC при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.

  • CCNA, CyberOps Associate, Network Security, DevNet Associate, Cybersecurity, IoT Fundamentals, IT Essentials, Programming.

  • Керівник команди перекладачів курсів СCNAv7.0 1-3 українською мовою (2020-2021).

  • Брала участь у перекладі українською курсів: Into to Cybersecurity (2017), Cybersecurity Essentials (2018), CyberOps Associate (2019), IT Essentials (2020), Network Defense (Skills for All) (2022).

  • Володарка відзнаки Woman in IT 2020-2021.

  • Відзначена міжнародною нагородою “Be the Bridge” 2022 від Cisco Networking Academy.

Баловсяк Сергій Васильович (інструктор академії Cisco p 2021 року):

  • DevNet Associate, Programming Essentials in Python, Introduction to IoT.

Гімчинська Сніжана Юріївна (інструкторка академії Cisco з 2017 року):

  • IT Essentials, Programming Essentials in Python, Java Script Essentials.

  • Брала участь у перекладі курсів українською: IT Essentials (2020), CCNA 2, 3 (2021), End Point Security (Skills for All) (2022).

  • Володарка відзнаки Woman in IT 2020-2021.

Гордіца Валентина Еммануїлівна (інструкторка академії Cisco з 2018 року):

  • Introduction to IoT, IoT Fundamentals.

  • Брала участь у перекладі курсів українською: CCNA 1-3 (2021), End Point Security (Skills for All) (2022).

  • Володарка відзнаки Woman in IT 2020-2021.

   

Іванущак Наталія Михайлівна (інструкторка академії Cisco з 2017 року):

  • CyberOps Associate, Cybersecurity, Introduction to IoT.

  • Співорганізаторка та учасниця Днів Безпечного Інтернету.

Лісовенко Ірина Дмитрівна (інструкторка академії з 2021 року):

  • DevNet Associate

Олар Оксана Яремівна (інструкторка академії Cisco з 2019 року):

  • CCNA 1-2, Introduction to IoT.

  • Брала участь у перекладі курсів українською: CCNA 1-3 (2021).

  • Володарка відзнаки Woman in IT 2020-2021.

Яковлєва Інна Дмитрівна (інструкторка академії Cisco з 2016 року):

  • NDG Linux Essentials, І , ІІ, DevNet Associate

  • Володарка відзнаки для інструкторів “5 years of service”.

Грант Уряду Словацької Республіки, за яким працює Лілія Михайлівна Шумиляк, к.т.н., доцент, асистент кафедри ПЗКС. Вона подавалася на грант 2022 року, виграла, і працює з січня 2023 року.

"Братиславський університет економіки та менеджменту отримав грант від Офісу уряду Словаччини, який відповідає за План відновлення та стійкості ЄС у Словацькій Республіці в рамках конкурсу «Стипендії для видатних дослідників, яким загрожує воєнний конфлікт в Україні».
Контракт на спільну дослідницьку роботу з Братиславським університетом економіки та менеджменту в рамках данного проєкту підписаний на 3 роки, починаючи з січня 2023 року.
Умовою співпраці є залучення до дослідницької команди кафедри електронного урядування та цифрових технологій Братиславського університету економіки та менеджменту із обов’язком публікації результатів у наукових журналах та матеріалах конференцій. На даний момент в рамках проєкту є 2 спільні публікації в SCOPUS, 2 публікації в словацьких наукових виданнях  та участь у 3 міжнародних наукових конференціях."


Кафедра програмного забезпечення комп’ютерних систем підтримує постійні зв’язки із зарубіжними партнерами.

З 2016 року викладачі кафедри активно розробляють спільні проєкти в галузі інформаційної безпеки з компанією Oculus Technologies LLC з Об’єднаних Арабських Еміратів, особливість яких полягає у значній дослідницькій науково-технічній складовій. До робіт залучаються студенти старших курсів та магістранти. 

У квітні 2010 року укладено угоду про співпрацю та спільні науково-технічні розробки з Max Stern College of Emek Yezreel, Israel, згідно з якою науковці виконують спільні дослідження статистичних характеристик складних мереж. З ізраїльського боку угоду виконує проф. Ігор Кановський, з боку кафедри — проф. Остапов С.Е. та асист. Кириченко О.Л. Розроблено оригінальне програмне забезпечення та виконано порівняльні дослідження статистичних закономірностей українських та ізраїльських доменів глобальної мережі Інтернет, на основі яких у 2024 році Кириченко О.Л. було захищено дисертаційну роботу.

У 2018 та 2021 роках викладачі та студенти кафедри мали змогу відвідати літню школу JASSY (секція точні науки), яка проводиться факультетом комп’ютерних наук Ясського університету ім. А.Й. Кузи (Ясси, Румунія).  Участь у літній школі дала змогу перейняти викладацький досвід та розширити міжнародні зв’язки кафедри.

Стійкі зв’язки підтримує кафедра ПЗКС також з ЗВО Польщі. Проф. Остапов С.Е. неодноразово відвідував Вищу школу бізнесу у Добровій Гурнічій, як для участі у міжнародних конференціях (як запрошений доповідач), так і для узгодження та впровадження подвійних дипломів для студентів ІТ-спеціальностей ЧНУ. Він є постійним членом програмного комітету міжнародної конференції «Internet in the information society — IWSI».

У 2018 році було укладено угоду між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Братиславською вищою школою економіки та менеджменту в громадському управлінні стосовно запровадження спільної магістерської програми для студентів ІТ-спеціальностей. Згідно даної програми тривалість навчання складає 1,5 роки, перший рік студенти вчаться в ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а наступного року переїжджають до Словаччини та навчаються у Вищій школі економіки в Братиславі. За цим посиланням Ви можете переглянути презентацію про деталі проживання та навчання у Братиславі. 

Для підтримання високого рівня міжнародних стосунків сторони обмінюються візитами викладачів, планується розширення взаємодії, зокрема, організація спільних семінарів та науково-технічних конференцій.

У 2022-2023рр. викладачі кафедри проходили міжнародне стажування в Братиславському університеті економіки та менеджменту на тему «Інноваційні методи викладання програмної інженерії та управління проектами програмного забезпечення».

У 2023 році асистент кафедри Шумиляк Л.М. отримала грант від Офісу уряду Словаччини, який відповідає за План відновлення та стійкості ЄС у Словацькій Республіці в рамках конкурсу «Стипендії для видатних дослідників, яким загрожує воєнний конфлікт в Україні» (№ 09I03-03-V01). 

Також кафедра підтримує тісні зв’язки із Технічним Університетом ім. Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), зокрема, викладачі кафедри проходили міжнародне стажування тему «Інноваційні методи викладання програмної інженерії та комп’ютерних мереж» у 2019 та 2021 роках.

Під науковим керівництвом Л.І. Анатичука кафедра термоелектрики та медичної фізики разом з Інститутом термоелектрики НАН та МОН України брала участь у розробці потужних кондиціонерів для підводних човнів Франції. Створено особливо надійні модулі охолодження для європейської космічної системи мікрогравітації та модулі для охолодження чутливих сенсорів для систем орієнтації європейських супутників Землі. Розроблено ефективні блоки для побутових холодильників як заміну фреоновим компресорним агрегатам.

Л.І. Анатичук – головний редактор міжнародного наукового журналу «Термоелектрика», який видається двома мовами – українською та англійською, розповсюджується у 43 країнах світу і є провідним фаховим виданням з термоелектрики.

Л.І. Анатичук – організатор міжнародних форумів з термоелектрики, які проводяться один раз на два роки. За його ініціативою створено Міжнародну термоелектричну академію (http://ita.inst.cv.ua), до складу якої увійшли провідні спеціалісти з 20 країн світу – США, Англії, Франції, Японії, Італії, України та інших держав.

Кафедра термоелектрики та медичної фізики плідно співпрацює з багатьма вітчизняними та закордонними науковими установами (Японія, Німеччина, Франція, Італія, Данія та ін.). Наукові досягнення співробітників кафедри термоелектрики постійно впроваджуються у навчальний процес.

Зокрема, викладачі кафедри Черкез Р.Г., Маник О.М., Горський П.В., Кузь Р.В., Кобилянський Р.Р., Лисько В.В. є член-кореспондентами Міжнародної термоелектричної академії, організаторами та учасниками Форумів з термоелектрики.  

Співробітники кафедри приймали участь у міжнародних виставках: 

1. Міжнародна спеціалізована виставка в галузі охорони здоров’я "MEDICAEXPO" в рамках VIII Міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині ‒ здоров'я нації» (25-27 квітня 2017 року). – КиївЕкспоПлаза, м. Київ, Україна. Отримано диплом за активну участь та вагомі наукові розробки.

2. Виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України в рамках ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки 16-18 травня 2018 року. Отримано диплом за активну участь у виставці-презентації та сприяння розвитку науки.

Професор кафедри термоелектори Черкез Р.Г. пройшов міжнародне стажування в університеті «Штефан чел Маре» (м. Сучава, Румунія) у 2019 р. та онлайн-стажування на кафедрі матеріалознавства та техніки Північно-Західного університету США (м. Еванстон, США) у 2020 р. 

За останні 5 років викладачами та співробітниками кафедри термоелектрики та медичної фізики опубліковано понад 30 статей у провідних закордонних виданнях, зокрема: «Applied Physics Letters», «Proceedings of SPIE», «Applied Phisics», «Thin Solid Films», «Physical Science & Biophysics Journal».

Студенти кафедри (Лезун Є., Олар О., Торончук В., Джал С. та інші)  проходили навчання в університетах провідних країн світу (Польща, Австрія, Німеччина) за стипендійними програмами обміну ERASMUS MUNDUS. 

http://interof.chnu.edu.ua/index.php?page=ua/10projects/erasmus

Співробітники кафедри регулярно беруть участь у міжнародних та європейських конференціях з термоелектрики, міжнародних форумах з термоелектрики та інших науково-практичних конференціях.

У 2019 році була проведена X Міжнародна школа з термоелектрики (м. Чернівці, Україна, 11-14 вересня 2019 р.), що була присвячена 25-річчю заснування Міжнародної термоелектричної академії. На Школі провідними фахівцями з термоелектрики – академіками і член-кореспондентами Міжнародної термоелектричної академії було прочитано цикл лекцій з актуальних напрямів розвитку термоелектрики. У роботі Школи взяли участь провідні закордонні вчені з даної галузі, молоді вчені, докторанти, аспіранти, студенти кафедри та всі бажаючі отримати актуальну інформацію з термоелектрики.

26-30 жовтня 2020 року було проведено XVIIІ Міжнародний форум з термоелектрики, присвячений 140-річчю від дня народження акад. А.Ф. Йоффе. У зв’язку з епідемічною ситуацією в країні було організовано онлайн-формат проведення форуму.

Також співробітники кафедри брали участь у наступних міжнародних конференціях та семінарах:

  1. 19th International Balkan Workshop on Applied Physics, July 16–19, 2019, Constanta, Romania.

  2. Vědecký pokrok na přelomu tysyachalety–2019: XV Mezinárodní vĕdecko-praktická konference, 22–30 kvetna 2019, Praha.

  3. 70-th International Astronautical Congress, 21 – 25 October 2019, Washington D.C., USA. 

  4. VII Міжнародна конференція «Космічні технології: сучасне та майбутнє», 21 - 24 травня 2019 р., м. Дніпро.

  5. Міжнародна конференція метрологів МКМ’2019 (XХІІІ Міжнародний семінар метрологів МСМ’2019), 10-12 вересня 2019, Львів, Україна.

  6. 20th International Balkan Workshop on Applied Physics, Constanta, Romania, July 12–15, 2022. http://ibwap.ro/wp-content/uploads/2022/07/book-abstracts_IBWAP2022.pdf

  7.  Fifteenth International Conference on Correlation Optics, Sept.13-16, 2021.

  8. https://www.spiedigitallibrary.org/conference-proceedings-of-spie/12126.toc#FifteenthInternationalConferenceonCorrelationOptics

  9.  11th International Conference "Nanomaterials: Applications and Properties", NAP 2021, Odesa, Ukraine, Sept. 5-11, 2021. https://nap.sumdu.edu.ua/index.php/nap/index/pages/view/nap2021

Міжнародна діяльність кафедри математичних проблем управління і кібернетики (каф. МПУіК) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (ЧНУ) здійснюється на основі двосторонніх угод між чернівецьким національним університетом  із закордонними закладами, а також особистих контактів співробітників кафедри з закордонними партнерами.

Ця діяльність здійснюється за наступними напрямами:

Академічна мобільність студентів та педагогічних працівників. Така співпраця дає можливість для участі студентів в міжнародних освітніх програмах. За такими програмами у закордонних вишах-партнерах навчаються Юліана Олексюк (університет Ф. Шіллера, м. Єна, Німеччина ), Олена Бондаренко (???).

Академічна мобільність педагогічних кадрів дозволяє викладачам проходити стажування та брати участь у освітніх заходах (літніх школах) у закордонних вишах-партнерах. Такою нагодою користувалися В. Фратавчан, Я. Дрінь (Сучавський університет «Штефан чел Маре», Румунія), О.Філіпчук (Collegium Civitas, Варшава), Т. Лукашів (Економічний університет, Краків; Люксембурзькому інституті здоров'я, Люксемберг), І. Малик (Білостоцький університет, Польща; Люксембурзькому інституті здоров'я, Люксемберг), О.Кириченко (літня школа EСODAM (Evolutionary Computing in Optimisation and Data Mining, університеті ім. А.Й. Кузи, Яси, Румунія; вебінар міжнародного проекту ERASMUS+KA2 “Digital competence framework for Ukranian teachers and other citizens (dComFra)”; участь у роботі наукового Міжнародного семінару «Advances & Challenges in Computing (A2C)» та зробила доповідь на тему «Statistical-clustering analysis of information in complex networks», 28 вересня 2022 року).

Участь студентів у міжнародних конкурсах. Студенти кафедри МПУіК беруть активну участь у міжнародних фахових конкурсах у складі команд інституту та університету. Студенти є учасниками підготовки конкурсних проєктів міжнародного конкурсу «3Min-3Max» - Ігор Бурачек (Технічний університет Молдови, Кишинів, Молдова), а також безпосередніми учасниками міжнародних конкурсів «Hard and Soft» - Віктор Княгніцький, Степан Ванзуряк (Університет «Штефан чел Маре», Сучава, Румунія); «Capture the Flags» - Ігор Бурачек, Віктор Княгніцький (Університет «Штефан чел Маре», Сучава, Румунія).

Участь студентів та співробітників кафедри у закордонних міжнародних конференціях. Студенти та викладачі кафедри беруть активну участь у регулярних конференціях, організованих зарубіжними партнерськими закладами освіти. Причому можна відмітити і спільні публікації науковців кафедри з колегами партнерських закладів. У таких проєктах брали участь В.Фратавчан, Я.Дрінь, студент Роман Дручук (конференція «ECCO-21», «ECCO-22», «ECCO-23», Технічний університет Молдови, Кишинів, Молдова). 

Участь науковців закордонних закладів освіти у роботі щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми інформатики та комп’ютерної техніки». Кафедра МПУіК проводить щорічну наукову конференцію «Проблеми інформатики та комп’ютерної техніка». Результати своїх досліджень, у тому числі і у спільних публікаціях з науковцями кафедри МПУіК, в матеріалах конференції представили  C.Мунтяну,  П.Червак, В.Ласко, Н.Рошкан, І.Лунгу, В.Абабій, В.Струна, В.Борозан, А.Караущ, Д.Бордіян, А.Цуркан, К.Абабій, О.Борозан,  (Технічний університет Молдови, Кишинів, Молдова),  А.-Д.Тудосі  (Університет «Штефан чел Маре», Сучава, Румунія).   

2024

1.    Кількість закордонних відряджень студентів та викладачів за 2024 рік:

1.    Ушенко Олександр Григорович – наукове стажування в Дослідницькому інституті Чжецзянського університету (м. Тайчжоу, Китайська народна республіка)

2.    Зенкова Клавдія Юріївна -   наукове стажування  у Західно- Саксонському університеті (Цвікау, Німеччина) для участі у міжнародному семінарі MEDICA 2024 в рамках програми ERASMUS+  на період з 03.11. 2024 по 10.11. 2024р., 2 кредити,

3.    Зенкова Клавдія Юріївна -   Ясський університет імені А.Й. Кузи, з 11 по 14 червня 2024 року, участь у Міжнародній літній школі «ECODAM - еволюційні обчислення в оптимізації та інтелектуальний аналіз даних»

•        Дуболазов Олександр Володимирович, Солтис Ірина Василівна, Слоцька Лілія Станіславівна, Огірко Михайло Олегович,  Дідорак Ірина, Шереметьєва Валерія, Тимчук Владислав, Радимовська Валентина, Меглей Максим – Літній школі з видавництва, в партнерстві з Henson Editorial Services & North Staffordshire Press у Великобританії (дистанційно);

•        Шереметьєва Валерія, студентка 4 курсу, - Ясський університет імені А.Й. Кузи, Міжнародна літня школа «Jassy summer school 2024”, 8-19.07.2024

2023

  1. У рамках Угоди про міжнародну співпрацю між Джейджанським університетом (Китайська народна республіка), який посідає 50 місце у престижному світовому Шанхайському рейтингу, та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича на базі науково-дослідного інституту м. Тайджоу пройшли довготривале тримісячне стажування завідувач кафедри, професор Ушенко О.Г. і професор кафедри Зенкова К.Ю. Результатом стажування стала публікація і підготовка до публікації низки наукових статей у престижних світових журналах – Frontiers in Physics, Journal of Biomedical Optic Express, Journal of Biomedical Optics, а також конференційні доповіді на конгресах м. Ванкувер, Канада і м. Мюнхен, Німеччина.

  2. Розширено співпрацю із провідним світовим науковим видавництвом Springer Nature (що займає друге місце за кількістю публікацій у наукометричній базі даних Scopus). Науковці з кафедри, а саме завідувач кафедри, професор Ушенко О.Г., професор Дуболазов О.В., доцент Солтис І.В. і доцент Горський М.П., спільно з ученими Буковинського державного медичного університету, підготували чотири монографії в галузі біомедичної оптики та обробки оптичних зображень для подальшої публікації в рамках серії Springer Briefs in Physics.

  3. Проф. Зенкова К.Ю. – експерт Румунського агентства із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education (ARACIS));

  4. Традиційно, викладачі кафедри проф. Дуболазов О.В., доц. Солтис І.В., доц. Слоцька Л.С., ас. Морфлюк-Щур В.В., ас. Огірко М.О. разом зі студентами кафедри оптики і ВПС Тимчуком В. та Адамовичем О. взяли участь у роботі  Літньої школи з видавництва, в партнерстві з Henson Editorial Services & North Staffordshire Press у Великобританії, м.Кіл.

  5. Організація 16-ої міжнародної конференції Кореляційна  оптика 2023

Голова організаційного комітету – проф. Зенкова К.Ю.,  проф. Дуболазов О.В., Члени організаційного комітету: проф. Ушенко О.Г., доц. Бесага Р.М., доц. Солтис І.В. 

2022

У 2022 році, незважаючи на широкомасштабну агресію Росії проти нашої незалежної держави, міжнародна діяльність кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи не припинилась. Яскравими її прикладами є наступні етапні моменти:

  1. У рамках Угоди про міжнародну співпрацю між Джейджанським університетом (Китайська народна республіка), який посідає 50 місце у престижному світовому Шанхайському рейтингу, та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича на базі науково-дослідного інституту м. Тайджоу пройшли довготривале тримісячне стажування завідувач кафедри, професор Ушенко О.Г. і професор кафедри Зенкова К.Ю. Результатом стажування стала публікація і підготовка до публікації низки наукових статей у престижних світових журналах – Frontiers in Physics, Journal of Biomedical Optic Express, Journal of Biomedical Optics, а також конференційні доповіді на конгресах м. Ванкувер, Канада і м. Мюнхен, Німеччина.

  2. Проф. Зенкова К.Ю. – експерт Румунського агентства із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education (ARACIS));

  3. Продовжено співпрацю з одним з провідних світових наукових видавництв Springer Nature (друга позиція за кількістю видань у наукометричній базі даних Scopus). Науковці кафедри, завідувач кафедри, професор Ушенко О.Г., проф. Дуболазов О.В., доцент Солтис І.В., доцент Горський М.П. у співробітництві з науковцями Буковинського державного медичного університету підготували до публікації три мінімонографії (серія Brief in Physics) у галузі біомедичної оптики та обробки оптичних зображень.

  4. На базі Люблінського технічного університету (Польща) проф. Дуболазов О.В. і доц. Солтис І.В. пройшли стажування у галузі видавничо-поліграфічної справи та методів і засобів обробки графічної і оптичної інформації.

  5. Розроблено та узгоджено план наукової співпраці між кафедрою оптики і видавничо-поліграфічної справи і Варшавською політехнікою (Польща) у галузі розроблення новітніх методів поляризаційної томографії

 

2021

-Проф. Зенкова К.Ю. – експерт Румунського агентства із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education (ARACIS));

-Не зважаючи на серйозні труднощі наукового співробітництва, що були пов’язані з пандемією Covid – 19 колектив кафедри прийняв не тільки повноцінну та багатогранну участь міжнародній співпраці, але й розширив її масштаби.

1.  Організовано та проведено 15-ту міжнародну конференцію “Кореляційна оптика”- ІССО – 2021, 13-16 вересня 2021 року, країн-учасниць – 40

Обговорювались питання:

Кореляційна оптика

Сингулярна оптика,

Оптичні кореляційні пристрої на основі дифракційних оптичних елементів, включаючи оптичну та цифрову голографію, оптичні датчики

Оптична кореляційна діагностика, інтерферометрія та мікроскопія шорстких поверхонь і поліграфічних середовищ;

Сучасні матеріали, наноматеріали та пристрої для оптики та оптоелектроніки;

Нові застосування кореляційної оптики в біології та медицині.

Голова організаційного комітету – доц. Дуболазов О.В., Члени організаційного комітету: проф. Ушенко О.Г., проф. Зенкова К.Ю., доц. Бесага Р.М., доц. Підкамінь Л.Й., асист. Солтис І.В., асист. Мотрич А.В., асист. Олар О.В.

 

2020

Проф. Зенкова К.Ю. – експерт Румунського агентства із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education (ARACIS));

Головним новітнім науковим результатом викладачів кафедри стали основи методики 3D лазерної томографії широкого класу оптично анізотропних фазово-неоднорідних шарів неорганічного, органічного та біологічного походження. На цій основі розроблені новітні принципи контролю процесів 3D друку біологічних препаратів, які знайшли втілення у сумісній співпраці з університетом м.Тайджоу, КНР.

Поглиблена та розширена наукова колаборація з університетом міста Оулу, Фінляндія, Астонським університетом міста Бірмінгем, Великобританія, проведення спільних наукових досліджень з публікацією результатів у монографіях в міжнародних виданнях Springer Briefs in Physics, Springer Nature, Singapore Pte Ltd, LAMBERT Academic Publishing, та рейтингових журналах, що входять до бази Scopus: Lasers in Medical Science, LPL, Journal of Physics D: Applied Physics.

Одержані наукові результати традиційно репрезентовані та обговорені на серії високорейтингових міжнародних конференцій.

Співробітники кафедри приймали участь у сeми міжнародних конференціях, а саме:

– Участь в міжнародній конференції SPIE Optics and Photonics 2019 (Virtual, Online; United States; 24 August 2020-4 September 2020, більше 30 країн учасниць) з доповідями (17 доповідей) в рамках наукових тематик:

Applications of Digital Image Processing XLIII 2020;;

Optics and Photonics for Information Processing XIV 2020; Virtual. Online; United States; 24 August 2020 до 4 September 2020;

Novel Optical Systems, Methods, and Applications XXIII

Nanoengineering: Fabrication, Properties, Optics, Thin Films, and Devices XVII

Hard X-Ray, Gamma-Ray, and Neutron Detector Physics XXII,

https://spie.org/Documents/ConferencesExhibitions/OP19-Final-L.pdf

– Участь в міжнародній конференції SPIE ATOM-N 2020, VIRTUAL, LIVE CONFERENCE ON ZOOM PLATFORM 20-23 August 2020  (більше 20 країн учасниць) 8 доповідей за науковими тематиками

Opoelectronics

Microelectronics

Nanotechnologies

 https://www.atom-n.ro/

– Участь в міжнародній конференції  4th International Conference on Nanotechnologies and Biomedical Engineering, ICNBME 2019; Chisinau; Moldova; 18 September 2019 до 21 September 2019 (до 20 країн учасниць)

https://icnbme.sibm.md/index.php/program-at-glance/

-. ІХ Міжнародна науково-технічна конференція “Радіотехнічні поля, сигнали, апарати та системи” 2020, Київ, Україна, 16-22 листопада, 2020. (до 10 країн учасниць)

http://rtpsas.rtf.kpi.ua/rtpsas_2020/schedConf



2019

Паралельно до діагностичних методик оцінювання структури об’єктних полів на кафедрі було розроблено комплекс багатофункціональних логічно взаємодоповнюючих алгоритмів томографічного відтворення пошарової структури широкого класу дифузних оптично-анізотропних шарів, включаючи полімерні поліграфічні шари.

Одержані результати стали базисними для подальшого розширення і поглиблення міжнародної науково-технічної співпраці.

  1. Проф. Зенкова К.Ю. – експерт Румунського агентства із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education (ARACIS)

  2. Укладена угода про співробітництво з університетом м.Тайджоу, КНР, жовтень 2019. В рамках угоди заплановано створення спільної лабораторії та проведення спільних наукових досліджень в галузі біомедичної оптики, поляризаційного картографування, Мюллер-матричного картографування полімерних и поліграфічних шарів, автофлуоресцентних методів діагностики структури оптично анізотропних біологічних препаратів, лакофарбних матеріалів.

  3. Робочий візит наукової делегації з Республіки Корея до Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Співробітники кафедри також приймали участь у цій зустрічі. До ЧНУ завітали науковці До-Хюнг Кім та Сонджин Парк з Дослідницького інституту електроніки та телекомунікацій (ETRI) м. Дайджон. Під час візиту науковці обох інститутів обговорили умови довготривалої програми спільних наукових фундаментальних досліджень в галузі біомедичної поляризаційної зображувальної оптики, оптичної обробки зображень, кореляційної оптики, розроблені методів діагностики мікро- і наноструктури широкого класу дифузних поверхонь.

  4. Співробітники кафедри приймали участь в організації міжнародної конференції:

The 14th International Conference on Correlation Optics, Chernivtsi, Ukraine, September 16-19, 2019

Dr. R. Besaha – Chair
Dr. A. Dubolazov – Chair
Prof. O.Ushenko
Prof. C. Zenkova
Dr. I. Soltys ,
Dr. M. Gorsky ,
Dr. A. Motrich ,
Dr. L. Pidkamin

Країн-учасниць 20.

І.

Поїздки за кордон у 2024 р. здійснені  у рамках міжнародного проєкту AMAZE «European Network for Additive Manufacturing in Industrial Design for Ukrainian Context – Європейська мережа адитивного виробництва у промисловому дизайні в українському контексті», який реалізується за програмою ЄС «ERASMUS+ KA220-HED-2023» відповідно до грантової угоди між Національним університетом науки та технологій «Бухарестська Політехніка» (м. Бухарест, Румунія), Познанською Політехнікою (м. Познань, Польща), компанією EDIBON International, S.A. (Мадрид, Іспанія) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича

Проект ще триває до 14.11.2024

 

короткострокові відрядження викладачів:

1.    7-10 травня 2024 р.: Staff training in VR and AR programming EDIBON INTERNATIONAL S.A. Company, Madrid, Spain
Борча М.Д., Фодчук І.М.

2.    10-12 червня 2024 р.: The Transnational Project Meeting TPM2 at Poznań University of Technology, Poland
Борча М.Д.

3.    8-17 липня 2024 р.:  Summer School on “Virtual e-learning platform for Additive Manufacturing in Industrial Design”, hosted by National University of Science and Technology POLITEHNICA Bucharest, Romania
Борча М.Д., Фодчук І.М.

4.    4-6 вересня 2024 р.:  Transnational Project Meeting – TPM 3 hosted by EDIBON International S.A. company, Madrid, Spain
Борча М.Д., Фодчук І.М.

 

короткострокові відрядження студентів

Студентка 3го курсу спеціальності 126 - Інформаційні системи та технології, Наталія Панівник, взяла участь у міжнародній літній школі "Virtual e-learning platform for Additive Manufacturing in Industrial Design", організованій Національним університетом науки та технологій «Бухарестська Політехніка» (м. Бухарест, Румунія) в рамках проекту AMAZE за програмою ЄС «ERASMUS+» (8-17 липня 2024 р.)

ІІ.

короткострокові відрядження викладачів

8 квітня 2024 р.,

17 травня 2024 р.,

Ткач О.О., підвищення кваліфікації, Сучавський університет ім. Штефана чел Маре, у змішаному форматі ,
тривалість 08 квітня - 17 травня 2024 р., 180 год

 

1. Кількість закордонних відряджень студентів та викладачів за 2024 рік.

а) довгострокові відрядження студентів у рамках семестрового навчання:

·       Атаманюк Катерина Петрівна, група 344Б, Єнський університет імені Фрідріха Шиллера. Місто, Країна: Єна, Німеччина. Форма академічної мобільності: семестрове навчання. ERASMUS+. З 01.10.2024 до 31.03.2025

б) довгострокові відрядження викладачів:

·       Ушенко Юрій Олександрович, завідувач кафедри, університет міста Шаосін, Школа математичної інформації, місто Шаосін, Китайська народна республіка, наукове стажування (з 15.04.2024 до 14.05.2024), наказ №116-від від 01.04.2024.

·       Ушенко Юрій Олександрович, завідувач кафедри, університет міста Шаосін, Школа математичної інформації, місто Шаосін, Китайська народна республіка, наукове стажування (з 22.07.2024 до 19.09.2024), наказ №341-від від 05.07.2024.

2. Проєктна діяльність: міжнародні проєкти, що виконуються зараз; перспективи долучення до проєктної діяльності.

·       Ушенко Юрій Олександрович, член управляючого комітету (Management Committee) міжнародного проєкту COST (European Cooperation in Science and Technology), COST Action CA23125, The mETamaterial foRmalism approach to recognize cAncer (TETRA), 2024-2028.

·       Ушенко Юрій Олександрович, член управляючого комітету (Management Committee) міжнародного проєкту COST (European Cooperation in Science and Technology),  COST Action CA21159, Understanding interaction light - biological surfaces: possibility for new electronic materials and devices (PhoBioS), 2022-2026.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності