ДУБОЛАЗОВ Олександр Володимирович випускник кафедри оптики і спектроскопії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Працює на кафедрі оптики і видавничо-поліграфічної справи з 2008 року. В 2010 році захистив дисертацію кандидата. За цей період приймав активну участь в науковій роботі, про що свідчать його наукові здобутки: понад 200 наукових публікацій в базі даних Scopus, є співавтором 15 колективних монографій та понад 50 патентів. Індекс Гірша (h-index) Дуболазова О.В. у наукометричній базі даних Scopus рівний 31 (кількість цитувань - 2005). 26 лютого 2021 року успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктор фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.05 – оптика, лазерна фізика. Тема дисертаційної роботи: “Багатофункціональна Стокс-корелометрія поляризаційно-неоднорідних об’єктних полів оптично-анізотропних біологічних шарів”.
ДУБОЛАЗОВ Олександр неодноразово брав участь у роботі міжнародних наукових конференцій, зокрема в 2010 році взяв участь в роботі конференції “Optics & Photonics” (м. Сан Дієго, США) і отримав індивідуальний грант на проведення наукових досліджень від Міжнародного товариства інженерів-оптиків SPIE.
З 2015 по 2021 роки був головою організаційного комітету міжнародної конференції “Кореляційна оптика” (Correlation Optics), яка кожні два роки проводиться на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В роботі конференції приймають участь видатні вчені в галузі оптики з понад 20 країн світу. З 2018 року виконує обов’язки заступника директора з наукової роботи Навчально-наукового Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, входить до складу Вченої ради ННІФТКН.
В 2017 році Олександр Дуболазов пройшов наукове стажування в Міжнародному центрі теоретичної фізики імені Абдуса Салама (м. Трієст, Італія), а в 2023 році 4-х місячне наукове стажування на базі Науково-дослідного інституту м. Тайчжоу (м. Тайчжоу, КНР). З 2008 року брав участь у виконанні 7 держбюджетних тем, які фінансувались МОН України та брав участь у виконанні проєкту “Новітні методи і системи багатофункціональної Мюллер-матричної поляризаційної і флуоресцентної томографії мікро та наноструктури мереж біологічних кристалів”, який фінансувався Національним фондом досліджень України (НФДУ) (Реєстраційний номер проєкту: 2020.02/0061). В 2024 році проєкт під керівництвом Дуболазова О.В. одержав перемогу в конкурсі проєктів НФДУ (Реєстраційний номер проєкту: 2023.03/0174; обсяг фінансування – 7,5 млн грн).
В 2021 році став лауреатом премії Чернівецької обласної державної адміністрації для молодих вчених та отримав подяку Міністерства освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. В 2023 році одержав іменну Стипендію Верховної Ради України для молодих науковців-докторів наук на проведення наукових досліджень. В 2022 та 2024 році одержував стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених.
З 2021 р. експерт Експертної ради Міністерства освіти і науки з експертизи проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених за фаховим напрямом «Нові матеріали та виробничі технології».
Дуболазов О.В. є членом Міжнародного товариства інженерів-оптиків (SPIE); Міжнародного оптичного товариства (OSA) та Європейського оптичного товариства (EOS). Залучений до експертизи наукових статей у рейтингових журналах: «Journal of Innovative Optical Health Sciences (JIOHS)» (Impact Factor: 2.396, Scopus, Web of Science) та «Photonics» (Impact Factor: 2.536, Scopus, Web of Science).
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності