УШЕНКО Олександр Григорович випускник кафедри оптики Чернівецького державного університету.
Народився у м. Кіровоград. З 1962 р. по 1972 р. навчався у Чернівецькій середній школі № 3, яку закінчив із золотою медаллю. У 1972 р. вступив на кафедру оптики фізичного факультету Чернівецького державного університету, який закінчив у 1977 р. з червоним дипломом за спеціальністю «інженер-фізик-оптик».
З 1977 р. працював на посаді техніка кафедри оптики. У 1978 р. переведений на посаду завідувача лабораторією цієї ж кафедри. З 1978 по 1984 р. працював старшим лаборантом кафедри кореляційної оптики.
У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.04.05 — оптика, лазерна фізика в Інституті фізики Академії наук Білорусі. У 1984–1988 рр. працював асистентом цієї ж кафедри. У 1988 р. вступив до докторантури, яку закінчив у 2001 р.
У 2001 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 01.04.05 — оптика, лазерна фізика у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
З 2001 по 2004 р. працював професором кафедри кореляційної оптики.
З 2004 р. по 2008 р. – завідувач кафедри оптики і спектроскопії.
З 2004 по 2015 р. працював на посаді проректора з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
З 2009 р. по теперішній час завідувач кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи навчально-наукового інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Обраний академіком Академії наук Вищої школи України, дійсним членом Інженерної академії України.
Лауреат премії імені Юрія Федьковича.
Нагороджений почесними грамотами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної держадміністрації, Міністерства освіти і науки України, Кабінету міністрів України.
За вагомі заслуги у галузі науки і техніки Указом президента присвоєно звання “Заслужений діяч науки і техніки”.
Автор:
- 37 монографій у вітчизняних і закордонних (CRC-Press, Springer Nature, INTECH, Francis@Teylor) видавництвах;
- понад 300 статей, що індексуються у науковометричних базах даних SCOPUS і WoS;
- 110 патентів України на корисну модель.
Підготував 3 докторів та 21 кандидата наук.
Є рецензентом низки провідних міжнародних журналів Q1 і Q2 рівня (Photonics, Applied Optics, Journal of Biomedical Optics, JOSA, Biophotonics, Biomedical Optics Express)
Член спеціалізованих рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій навчально-наукового Інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Інституту фізичної оптики імені О. Влоха Львівського національного університету імені Івана Франка.
Експерт наукових секцій Міністерства освіти і науки України.
З 2022 року входить до престижного рейтингу Стенфордського університету щодо 2% найкращих науковців світу.
У 2021 році увійшов у число переможців світового конкурсу “1000 талантів Китаю”.
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності