Перейти до основного вмісту
Перспективний план розвитку кафедри комп’ютерних систем та мереж  на 2024-2029 рр.

(відповідно до напрямків окреслених Стратегічним планом розвитку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на 2019-2026 та Концепцією розвитку розвитку ЧНУ на 2023-2026, а також із врахуванням запитів стейкхолдерів і сучасних вимог ринку праці в ІТ галузі)

Основна діяльність кафедри спрямована на забезпечення організаційних, методичних, освітньо-наукових заходів для підготовки фахівців високої кваліфікації в ІТ галузі зі спеціальності 123 – Комп’ютерна інженерія, виховання у студентів високих морально-духовних цінностей, патріотизму, культури у спілкуванні, толерантності, взаємоповаги і взаємодопомоги у повсякденних відносинах з колегами і співробітниками.

Організаційна робота.

Покращення профорієнтаційної роботи з абітурієнтами, пошук нових методів і підходів з популяризації спеціальності 123 – комп’ютерна інженерія та досягнень студентів і співробітників кафедри у різних сферах діяльності.

Цільове залучення успішних випускників і студентів кафедри, які працюють за фахом до спілкування з випускниками ліцеїв, гімназій, фахових навчальних закладів та коледжів.

Залучення потенційних абітурієнтів до профорієнтаційних олімпіад і гуртків, організація інших заходів.

Покращення роботи колективу кафедри з адаптації студентів-першокурсників до навчального процесу та університетського життя через кафедральні та загально університетські заходи.

Взаємодія з роботодавцями, зокрема з ІТ кластерами, з організації працевлаштування випускників кафедри та підтримки зворотного зв’язку з випускниками.

Організаційні роботи зі створення нових та удосконалення існуючих лабораторій спеціалізації і навчально-наукових центрів з новітніх технологій та прикладного застосування комп’ютерної інженерії у структурі кафедри для підвищення якості підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів з питань сучасних робототехнічних систем, нових технологій програмування, WEB технологій і дизайну, застосування штучного інтелекту, доповненої та віртуальної реальності для вирішення актуальних задач.

Навчально-виховна робота.

Удосконалення навчальних планів для ОПП бакалаврів/магістрів та ОНП магістрів/аспірантів для спеціальності 123 – “Комп’ютерна інженерія” із врахуванням сучасних вимог стейкхолдерів і рекомендацій/пропозицій експертів і галузевої експертної ради, висловлених під час акредитації відповідних ОП.

Удосконалення силабусів і робочих програм фахових дисциплін для забезпечення підготовки комп’ютерних інженерів відповідно до вимог роботодавців. Підготовка нових навчальних дисциплін для викладання їх англійською мовою.

Розробка та впровадження системи виховних заходів для активізації громадянської свідомості студентів, патріотизму, високих моральних, духовних і культурних цінностей.

Методична робота.

Оновити методичне забезпечення лабораторних практикумів, удосконалити електронні курси та методику дистанційного навчання та тестування студентів з усіх дисциплін, що забезпечує кафедра.

Створення бази даних тестів для незалежного оцінювання знань випускників кафедри, підготовки їх до ЄВІ та ЄДКІ.

Підготовка методичного забезпечення та навчальних посібників для курсів, що читаються для магістрів англійською мовою.

Приймати участь у створенні методичного забезпечення і контенту курсів дистанційного навчання для проекту цифрового університету DigiUni «Цифровий університет – відкрита українська ініціатива», що виконується за підтримки Євросоюзу за програмою СВНЕ з розбудови вищої школи України.

Матеріально-технічне забезпечення.

Забезпечення новостворених лабораторій спеціалізованим комп’ютерним і технічним обладнанням. Залучення ІТ фірм та організацій, з якими є договори про співпрацю, до придбання і надання у тимчасове використання виробничого спец обладнання, ефективне використання спонсорської допомоги випускників кафедри та роботодавців.

Покращення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу за рахунок створення чи придбання комп’ютерної техніки і спеціалізованих пристроїв для кафедри у рамках різних міжнародних проектів.

Науково-дослідна робота.

Проведення наукових досліджень за планом виконання бюджетної наукової тематики кафедри “Інтелектуальні системи обробки інформації з реконфігуровною архітектурою для технологій Інтернету речей та кіберфізичних систем широкого застосування”.

Підвищити науковий рівень та кількість публікацій співробітників кафедри відповідно до вимог ліцензійного забезпечення ОП.

Відновити (за потреби) та забезпечити відповідність категорії Б наукового видання «Комп’ютерні системи та компоненти».

Участь в організації та проведенні міжнародної наукової конференції “Проблеми інформатики і комп’ютерної техніки”

Кадрове забезпечення.

Інтенсифікувати діяльність з набору до аспірантури кафедри за спеціальністю 123 – комп’ютерна інженерія молодих викладачів та випускників кафедри, а також реалізувати можливість їх прикріплення в якості пошукувачів наукового ступеня для виконання наукових досліджень.

Розширити можливості наукового стажування викладачів у компаніях ІТ профілю, а також у провідних ЗВО України і за кордоном із залученням провідних фахівців і вчених ІТ галузі.

Забезпечення повноцінного функціонування та розширення тематики для підготовки кадрів у навчально-наукових центрах, які функціонують на кафедрі.  Ефективніше використовувати матеріально-технічну базу ННЦ для підвищення кваліфікації викладачів кафедри.

Міжнародна співпраця.

Виконання міжнародного проекту за програмою ERASMUS DigiUni «Цифровий університет – відкрита українська ініціатива» (2023-2027 рр.).

Розширення/поновлення співпраці з закордонними університетами-партнерами, з якими налагоджено контакти у рамках виконання спільних проектів за програмою ERASMUS.

Поновлення практики обміну студентів на семестрове навчання з закордонними ЗВО за програмою ERASMUS.

Участь викладачів і студентів у Міжнародних наукових конференціях, олімпіадах, змаганнях та інших заходах.

Підтримування контактів та спільних наукових досліджень з випускниками, які навчаються чи працюють за кордоном.

 

Георгій ВОРОБЕЦЬ

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності