
- вівторок, 12 листопада 2024 р.
- Загальні новини
Перспективний план розвитку кафедри математичних проблем управління і кібернетики відповідає Стратегічному плану розвитку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на 2019-2026 та Концепції розвитку на 2023-2026 з врахуванням сучасних вимог ринку праці в ІТ галузі, кадрового та наукового потенціалу кафедри.
Напрямки діяльності на посаді завідувача кафедри:
I. Кадрова стратегія
1. Покращити профорієнтаційну роботу зі студентами-магістрами в педагогічному та науковому плані з метою продовження навчання в аспірантурі за спеціальностями, що сумісні з профілем діяльності кафедри.
2. Продовжити роботу з аспірантами за науково-освітніми програмами, сумісними з профілем кафедри, здійснити підготовку аспірантів до роботи за освітньо-професійними програмами кафедри.
3. В процесі оновлення та кадрової ротації викладацького складу активніше залучати до викладацької роботи працівників з досвідом практичної роботи в ІТ галузі та молодих науковців ІТ напряму.
4. Покращити процеси стажування та підвищення кваліфікації викладацького складу з врахуванням потенціалу вишів-партнерів, в тому числі і закордонних, а також з орієнтацією на вимоги світового і регіонального ринку праці та перспектив їх розвитку.
5. Розробити гнучку та ефективну спеціалізацію педагогічної діяльності співробітників кафедри з врахуванням їх базової освіти, напрямками наукової діяльності, результатів стажування, підвищення кваліфікації та самоосвіти.
6. Здійснити постійний моніторинг відповідності науково-педагогічних працівників ліцензійним вимогам за пунктами академічної сумісності та професійної активності, проводити заходи та діяльність з її покращення.
II. Організація навчального процесу
1. Комплектувати проєктні групи освітньо-професійних програм найбільш кваліфікованими фахівцями кафедри та інституту, представниками стейкхолдерів ІТ галузі із досвідом просвітницької діяльності, активних представників студентського самоврядування.
2. Сумісно з представниками Чернівецьких ІТ - кластерів проводити системний та систематичний моніторинг змісту освітньо-професійних програм на предмет їх відповідності освітнім стандартам вищої освіти за спеціальністю, сучасним вимогам ринку праці (регіональному включно), перспективним напрямам розвитку ІТ галузі. Вносити відповідні корективи в переліки та зміст нормативних дисциплін, сумісно зі стейкхолдерами розробляти та пропонувати здобувачам вищої освіти нові вибіркові дисципліни, запрошувати фахівців ІТ галузі для викладання окремих тем та розділів вибіркових дисциплін, проведення мастер-класів з професійної підготовки, розробки та проведення проблемних лабораторних та проєктних завдань.
3. Розробляти разом зі стейкхолдерами завдання для проєктно-технологічних практик та їх проведення на техніці та обладнанні ІТ компаній під спільним керівництвом представників кафедри та ІТ компаній.
4. Підвищити рівень практично-професійної підготовки здобувачів освіти. В нормативних та вибіркових дисциплінах професійного напряму орієнтувати тематику практичних та лабораторних робіт на виконання сучасних завдань та вирішення актуальних проблем в ІТ галузі. Залучити фахівців ІТ кластерів до формування пакетів лабораторних робіт, до складання завдань на навчальні практики, курсові та кваліфікаційні роботи.
III. Наукова діяльність
1. Максимально зосередити напрями наукової діяльності співробітників кафедри на тематику, що відповідає профілю спеціальності «Комп’ютерні науки». Особливу увагу приділяти питанням «інтелектуалізації» наукових та програмних розробок, ефективного використання в наукових дослідженнях сучасних інформаційних технологій.
2. Наукові дослідження аспірантів імплементувати в тематику наукової діяльності кафедри. Максимально впровадити результати наукових досліджень співробітників у навчальний процес. Розробити та впровадити систему заохочення публікації співробітниками кафедри результатів наукової діяльності в рейтингових вітчизняних та закордонних журналах.
IV. Академічна мобільність та міжнародна діяльність
1. Активно використати наявні угоди ЧНУ з партнерськими українськими та закордонними закладами вищої освіти для забезпечення академічної мобільності викладачів та студентів кафедри. Сприяти процесу розширення співпраці ЧНУ з закордонними та вітчизняними ЗВО.
2. Активізувати взаємодію кафедри з відділом міжнародних зав’язків ЧНУ для оперативного інформування студентів та співробітників про можливість участі в програмах академічної мобільності з закордонними закладами вищої освіти та для підтримки даного виду діяльності.
3. Продовжити підтримку участі студентів кафедри та інституту в командних та індивідуальних міжнародних конкурсах.
4. Підготувати тематичні лекції та вибіркові дисципліни для участі науково-педагогічних працівників у програмах внутрішньої академічної мобільності.
V. Матеріальне, методичне, інформаційне забезпечення.
1. Опрацювати разом з адміністрацією інституту та університету і максимально впровадити процедуру оновлення обладнання комп’ютерних класів в межах бюджетного фінансування.
2. Дослідити можливість комплектації новими обчислювальними засобами комп’ютерних класів за рахунок позабюджетних ресурсів (співпраця з ІТ фірмами, спонсорська допомога, тощо).
3. Визначити потреби та можливості забезпечення навчального процесу ліцензійним програмним забезпеченням, у тому числі за рахунок участі кафедри в міжнародних освітніх програмах та співпраці зі стейкхолдерами.
4. Активізувати роботу науково-педагогічних працівників з забезпечення дисциплін навчально-методичними матеріалами, посібниками та підручниками.
Сподіваюсь на підтримку співробітників кафедри, інституту та університету у досягненні цих цілей. Буду вдячний за конструктивну критику, поради та ініціативи щодо вдосконалення, доповнення та корегування цього плану.
Ігор МАЛИК