Перейти до основного вмісту
Перспективний план розвитку кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки на 2024 - 2029 роки

Перспективний план розвитку кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки визначає основні стратегічні завдання і вектори діяльності, які відповідають Концепції розвитку та Стратегічному плану розвитку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, базуються на високому потенціалі, численних наукових досягненнях, надійних партнерських зв’язках і активній міжнародній співпраці всієї кафедральної спільноти.  

 

Основні стратегічні завдання та вектори діяльності на посаді завідувача кафедри:

 

I. Потенціал та людські ресурси

1. Збереження і нарощення потенціалу професорсько-викладацького складу та набору здобувачів кафедри, як лідера з підготовки висококваліфікованих фахівців з електронних комунікацій, радіотехніки, кібербезпеки та захисту інформації.

2. Клопотання перед керівництвом інституту та університету щодо мотивації та заохочувальних відзнак для професорсько-викладацького складу, допоміжного персоналу та перспективних здобувачів кафедри.

3. Перегляд ефективності діючих та укладання нових угод про порозуміння і співпрацю з українськими та зарубіжними закладами освіти, науковими установами, організаціями.

4. Продовження практики безперервності освіти – міжнародні та всеукраїнські стажування, участь в інших програмах підвищення кваліфікації для співробітників та молодих вчених кафедри.

5. Осучаснення бренду кафедри шляхом оновлення логотипу, сайту, сторінок в соціальних мережах та рекламних матеріалів про освітній процес, наукову діяльність, інфраструктуру з метою зростання привабливості для потенційних партнерів та абітурієнтів.

 

II. Якість надання освітніх послуг

1. Розбудова співпраці кафедри з органами місцевої влади, державними установами, бізнесом та іншими ключовими партнерами з метою максимального залучення стейкхолдерів до удосконалення освітніх програм та реалізації нових ініціатив кооперації.

2. Періодичний перегляд освітніх програм, аналіз ефективності впроваджуваних практик, вивчення слабких та сильних сторін, імплементація інноваційних компонент.

3. Чіткий фокус на якісне забезпечення практичної складової підготовки здобувачів вищої освіти, у тому числі шляхом ширшого залучення досвіду стейкхолдерів.

4. Налагодження синхронізму освітньої та наукової діяльності в межах кафедри, використання можливостей неформальної та інформальної освіти шляхом залучення досвіду Ukraine Global Faculty, ресурсів Coursera, Udemy, EdX, Labster та інших.

5. Підтримка ініціатив студентства, спрямованих на волонтерство, соціальну діяльність та участь в громадських проєктах.

 

III. Дослідницька та інноваційна діяльність

1. Спрямування наукових шкіл кафедри на покращення якісних показників розвитку наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

2. Збільшення публікаційної активності в розрізі наукових спеціалізацій та відповідно до тематичного плану наукових досліджень і розробок кафедри.

3. Підготовка нових проєктних заявок для участі у національних конкурсах бюджетного фінансування та міжнародних грантових програмах.

4. Подання наукового журналу «Security of Infocommunication Systems and Internet of Things» до міжнародних наукометричних баз.

5. Створення секції IEEE для активнішого залучення здобувачів до міжнародних наукових програм та індексування матеріалів конференції «PREDT» міжнародними наукометричними базами.

 

IV. Політика інтернаціоналізації

1. Розширення кола міжнародних партнерів з метою запозичення кращих освітніх практик, нарощення наукового потенціалу та оновлення матеріально-технічної бази.

2. Нарощення активності та участь професорсько-викладацького складу і здобувачів кафедри в діяльності консорціумів UNITA, ARQUS, зокрема за напрямом Digital.

3. Сприяння у міжнародній академічній мобільності науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти кафедри.

4. Залучення науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти кафедри до участі у міжнародній проєктній діяльності за програмами Erasmus, Horizon Europe та інших.

5. Максимальна репрезентація міжнародній спільноті освітнього та наукового потенціалу кафедри шляхом запуску англомовного сайту та розроблення рекламної продукції, що уможливить розширення співпраці.

 

V. Інфраструктура 

1. Залучення джерел позабюджетного, грантового фінансування та бізнесу з метою покращення якості надання освітніх послуг, проведення досліджень, оновлення обладнання, інфраструктурних змін.

2. Оновлення навчально-методичного та інформаційного забезпечення для покращення якості освітнього процесу.

3. Модернізація матеріально-технічного забезпечення лекційних аудиторій та навчально-наукових лабораторій кафедри.

4. Створення при кафедрі сучасного навчально-наукового центру «Кіберполігон» шляхом оновлення парку машин наявних комп’ютерних класів та встановлення додаткового серверного, телекомунікаційного та мультимедійного обладнання.

5. Розвиток діяльності та оновлення радіомонтажних лабораторій студентського конструкторського бюро «АЛЕФ» з метою активізації молодіжної науки, участі здобувачів в конкурсах наукових робіт, реалізації нових проєктів та стартапів.

 

Щиро надіюсь на згуртованість, відданість, професіоналізм та активну роботу задля одержання якісних результатів всіх учасників навчального процесу – професорсько-викладацького складу, допоміжного персоналу, молодих вчених та студентської спільноти. Це вкрай важливо для досягнення запланованих цілей та примноження здобутків, як кафедри і університету, так і нашої країни в цілому!  

 

Андрій САМІЛА

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності