Щосекунди відбуваються відкриття, які змінюють світ та роблять наше життя більш комфортним. Більшість людей, дізнавшись, що сьогодні ще один науковець зробив прорив – уявляє перед собою людину, яка все життя присвятила науці й виростила не одне покоління молодих вчених. Проте часто саме завдяки свіжому погляду відбуваються зміни, розуміючи цю просту істину, науковці Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук вирішили поділитися досвідом із студентами молодших курсів.
![](http://ptcsi.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/SPIE-Logo-920x450-1.jpg)
![](http://ptcsi.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/images.png)
У понеділок, 5-го жовтня 2020 року першокурсники мали змогу дізнатися детальніше про оптичні наукові товариства – SPIE та OSA. Вступне слово мав директор інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – Ангельський Олег В’ячеславович, який із перших хвилин зацікавив студентів розповіддю про нові можливості, які відкриваються перед ними вже сьогодні.
![](http://ptcsi.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/photo_2020-10-06_12-10-45-768x1024.jpg)
![](http://ptcsi.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/photo_2020-10-06_12-11-00-1024x768.jpg)
Рябий Павло Анатолійович та Іванський Дмитро Ігорович не лише радо відповіли на усі питання, які виникли у студентів, але й поділилися власним досвідом членства у вищезгаданих товариствах.
Але не поспішайте засмучуватися, що пропустили таку цікаву подію, адже ми підготували для вас перелік основних переваг участі в SPIE та OSA:
доступ до наукових публікацій – ви матимете можливість ознайомитися із науковими працями вчених світового рівня;
можливість публікувати власні дослідження та ідеї в міжнародних
журналах;
можливість отримати гранти не лише на дослідницькі поїздки, але й на навчання закордоном;
доступ до конференцій – оскільки ситуація у світі ускладнює відвідання конференцій або є семінарів чи виставок – більшість планових заходів доступні у відео форматі;
доступ до курсів – це чудова можливість розвиватися не лише в
професійному руслі, але й не забувати про особистісний розвиток;
нові знайомства – ви маєте можливість знайти однодумців, можливо саме завдяки ним із однієї ідеї виросте цілий проєкт;
розширення кругозору та отримання незабутніх вражень.
І це лише мала частина із тих можливостей, які відкриваються перед вами завдяки членству в оптичних наукових товариствах. Якщо у вас залишилися питання або ж ви хочете вступити до них – звертайтеся до Павла Анатолійовича та Дмитра Ігоровича й починайте творити своє майбутнє вже сьогодні.
Як бачите, наукова діяльність це не лише про формули та безкінечні розрахунки – це й про саморозвиток, розширення кругозору і море можливостей, які ви точно не захочете упустити!
Статтю підготувала студентка 541-ї групи,
Жупник Евеліна