Черговий визначний успіх науково-педагогічних працівників ЧНУ. Оновлена база даних Стенфордського рейтингу інформацією за 2020 рік

Закінчення 2021 року ознаменувалося історичною подією в роботі Чернівецького національного університету. В одному з найпрестижніших світових рейтингів науковців, який формує група вчених-аналітиків  Стенфордського університету США, наш університет представлений 5 викладачами-науковцями за весь період фахової діяльності та 7 викладачами і науковцями за 2020 рік. Це найкращий показник серед усіх закладів Вищої освіти України. Взагалі ж, в рейтингу представлено 86 вчених Національної академії наук та університетів України.

Серед наукових закладів України, окрім Чернівецького національного університету, у цей рейтинг увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Львівська Політехніка” та інші.

Рейтинг враховує базу даних із понад 200 000 провідних вчених, яка надає стандартизовану інформацію, згідно з  бази даних SCOPUS, про індекс цитування, h-індекс, цитування статей з різними авторськими позиціями та багато інших об’єктивних показників. Серед яких наводяться показники з самоцитуванням та без нього.

Вчені класифікуються за 22 науковими напрямами та 176 підгалузями. Для всіх науковців, які опублікували принаймні 5 статей, також надаються процентилі для окремих галузей та підгалузей.

Для нас є  приємним ще і той факт, що всі вчені в рейтингу є науково-педагогічними працівниками навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук.

Нижче наведений рейтинг науковців інституту, коли аналіз наукової активності проводився за всю кар’єру науковця*:

1. Демченко Олександр Петрович – 17961

2. Ангельський Олег В’ячеславович – 88043

3. Ушенко Олександр Григорович – 109250

4. Ушенко Юрій Олександрович – 183255

5. Зенкова Клавдія Юріївна – 185372

та за один рік*:

1. Демченко Олександр Петрович – 13308

2. Ангельський Олег В’ячеславович – 53544

3. Ушенко Володимир Олександрович – 185765

4. Зенкова Клавдія Юріївна – 186468

5. Ушенко Олександр Григорович – 187343

6. Ушенко Юрій Олександрович – 189287

7. Дуболазов Олександр Володимирович – 190019.

*цифри навпроти прізвищ вказують на позицію вченого в цьому рейтингу

Цей успіх не є випадковим, а є свідченням системного підходу до поєднання навчальної та наукової компонент освітнього процесу; формування нових, світового рівня спецкурсів низки інженерних і комп’ютерних спеціальностей, тем дипломних і магістерських робіт. Все це забезпечує впевнений науковий ріст змістовних і грантових досягнень інституту та відповідного до цього притоку абітурієнтів. Адже рік від року кількість викладачів-вчених інституту  в цьому рейтингу зростає https://www.facebook.com/100028337982585/posts/511007756520486/?d=n

Повний список вчених, які увійшли до рейтингу ТОП-2 можна знайти за посиланням https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/3